آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل داغ شدن فتهای قسمت PWM در مادربردMSI-K9N6PGM2-V2

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
مادربرد فوق، خاموش بود آوردن برای تعمیر.بعد از تست متوجه خرابی اون فت که دورش دوتا دایره کشیدم، شدم و بعداز تعویض سیستم روشن شد.ولی چون خیلی داغ میشد سعی کردم با فن جبران کنم که بعداز یک ساعت کارکرد تو مغازه صاحبش برد خونه و دیروز مجددا آورد با همون ایراد که بازم همون فت سوخته.الان بازم تعویضش کردم و روشنه ولی فتها داغ میکنن.اون فتهایی که با مستطیل مشخص کردم داغ میشن و هرچه به مرکز مادربرد و چیپ شمالی نزدیکتر میشه حرارت فتها بیشتر میشه .طوری که اون فت نزدیک چیپ شمالی از همه بیشتر داغ میشه و اون فتی که تو حاشیه مادربرد و نزدیک آی سی PWM هست تقربا میشه گفت اصلا داغ نمیشه و خیلی عادی کار میکنه.در مورد سلف های PWM هم همین جریان صدق میکنه و با نزدیک شدن به مرکز مادربرد حرارتشون بیشتر میشه.
مشکل از چی میتونه باشه؟
سی پی یو عوض کردم و با سی پی یو یک هسته ای داغ نمیشن ولی با سی پی یو خودش که دو هسته ای هست داغ میشن و حتی سی پی یو دوهسته ای دیگه ای که خودم داشتم هم تست کردم بازم فتها و سلف ها داغ شدن.
VCore =1.3V
خازن ها هم ایراد ظاهری ندارن.
ممنون

babaknew2015

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
438
228
kermanshah
سلام .احتمال داره از خود pwm باشه و مادربرد تک چیپ هستش؟ عکسی ک لود نشده

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
ببخشید عکس مادربرد یادم رفته بود آپلود کنم.
:)

20161101_190856.jpg

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
بله مادربرد تک چیپ هست.
فردا اول خازن های PWM رو تعویض میکنم بعد اعلام نتیجه که ادامه بدم کار تعمیرش رو.
ممنون

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام مجدد
امروز فقط فرصت کردم خازن ها رو تعویض کنم که جواب نداد و باز هم ترانزیستورها مثل قبل به شدت داغ میکنن(البته این داغ شدن از ابتدا تا وقتی که سیستم رو خاموش کنم نزدیک 10 الی 15 دقیقه طول میکشه).
مثل اینکه باید سراغ آی سی PWM برم و تعویضش کنم.
اگر با تعویض آی سی PWM هم جواب نگرفتم ایراد از چی میتونه باشه؟

بالا