آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701,702 بخش هیتر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام به اساتید گرامی.
من یه یاکسان952دارم که المنت هیترش که سوخت عوضش کردم.والان حرارتش مستقیم شده واصلاولومش عمل نمیکنه
اساتید محترم میشه کمکم کنید

درود

ضمن تشکر از مساعدت جناب behi0021 عزیز
المنت دو سیم ضخیم داره و سنسور یا ترموکوپل دو سیم نازک داره ، بطوریکه سنسور به اندازه نوک کبریت است که دو تا سیم نازک بهش متصله این دو سیم سنسور را جابجا کن درست میشه.
از هر محلی این دو سیم را جابجا کنی فرقی نداره و میتونی روی سوکت برد هم جابجا کنی .

ضمنا روشی برای زیاد شدن عمر المنت تقدیم کردم که دیگه المنت به این زودی نسوزه ، اما ابتدا عیب را رفع کن بعد تغییرات را مطابق تاپیک زیر اعمال کن . .
https://www.irantk.ir/threads/10375...-یاکسان-و-غیره?p=583525&viewfull=1#post583525

سپاس

آخرین ویرایش:

Javad00631

کاربر vip
vip
کاربر
2019-03-24
30
51
:86000000::86000000::86000000::86000000:

دنبال بدخواه استادغزال میگردم.

یدونه ایی استاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
استادعوض کردم بازم نشد

درود
احتمالا بدرستی جابجا نکردی
قدری توضیح بده که چند سیم داره و کدوم سیم ها رو جابجا کردی ؟
چطور مطمئن شدی دو سیم سنسور یا ترمو کوپل را جابجا کردی ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

hamid_gh

کاربر
2008-08-27
10
13
من یه هیتر مدل 952a دارم که یه ترانزیستور از برد مدارش سوخته به صورتی که نمیشه شماره ترانزیستور رو خوند ترانزیستورشماره Q1 اگر ممکنه مدل و شماره ترانزیستور رو بهم بگی ممنون
7g92_۲۰۲۰۰۷۰۶_۱۶۴۸۲۰.jpg
om5r_۲۰۲۰۰۷۰۶_۱۶۵۱۴۴.jpg

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
من یه هیتر مدل 952a دارم که یه ترانزیستور از برد مدارش سوخته به صورتی که نمیشه شماره ترانزیستور رو خوند ترانزیستورشماره Q1 اگر ممکنه مدل و شماره ترانزیستور رو بهم بگی ممنون
7g92_۲۰۲۰۰۷۰۶_۱۶۴۸۲۰.jpg
om5r_۲۰۲۰۰۷۰۶_۱۶۵۱۴۴.jpg

درود

عزیز ارجمند طرح موضوع تکراری در تاپیک های مختلف خلاف مقرراته و پاسخ ندادن به سوالات و ناقص کردن تاپیک خلاف اصول اخلاقی است.

لذا اینجا هم مجددا میپرسم نقشه قطعات جانبی ترانزیستور را بکش و ارسال کن که هر پایه به چه قطعات مهمی مرتبط و منتهی شده تا قابل ارزیابی باشه .
بنظر میرسه منطبق با نقشه های موجود انجمن نیست.
لذا تخلف و تکرار موضوع ثمری نداره و چاره ای جز پاسخگویی نداری .

سپاس

hamid_gh

کاربر
2008-08-27
10
13
درود

عزیز ارجمند طرح موضوع تکراری در تاپیک های مختلف خلاف مقرراته و پاسخ ندادن به سوالات و ناقص کردن تاپیک خلاف اصول اخلاقی است.

لذا اینجا هم مجددا میپرسم نقشه قطعات جانبی ترانزیستور را بکش و ارسال کن که هر پایه به چه قطعات مهمی مرتبط و منتهی شده تا قابل ارزیابی باشه .
بنظر میرسه منطبق با نقشه های موجود انجمن نیست.
لذا تخلف و تکرار موضوع ثمری نداره و چاره ای جز پاسخگویی نداری .

سپاس

سلام
عزیز اول یه نکته ای رو بگم خدمتتون من دیپلم الکترونیک دارم و رشته لسیانسم کلا با این رشته فرق داره براهمین سخته دیگه برام بخوام نقشه مدارش رو بکشم چون واقعا خیلی محدود از قطعات و نحوه کارشون و نمادهاشون تو ذهنم هست
دوم اینکه الان که میبینین کارم گیر کرده به قولی از بد روزگار گیر افتاده به این مدار
سوم اینکه خودم کلی تو ساتهای خارجی دنبال نقشش بودم که متاسفانه پیدا نکردم
و فقط به این نتیجه رسیدم که باید از روی برد دیگه ای که نمونه این برد هست پیدا کرد قطعه رو حالا من عکس از پشت برد هم قرار میدم شاید به یه نتیجه ای رسیدیم

pl4p_۲۰۲۰۰۷۰۸_۱۸۱۹۴۴.jpg

bsq0_۲۰۲۰۰۷۰۸_۱۸۲۰۵۹.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام
عزیز اول یه نکته ای رو بگم خدمتتون من دیپلم الکترونیک دارم و رشته لسیانسم کلا با این رشته فرق داره براهمین سخته دیگه برام بخوام نقشه مدارش رو بکشم چون واقعا خیلی محدود از قطعات و نحوه کارشون و نمادهاشون تو ذهنم هست
دوم اینکه الان که میبینین کارم گیر کرده به قولی از بد روزگار گیر افتاده به این مدار
سوم اینکه خودم کلی تو ساتهای خارجی دنبال نقشش بودم که متاسفانه پیدا نکردم
و فقط به این نتیجه رسیدم که باید از روی برد دیگه ای که نمونه این برد هست پیدا کرد قطعه رو حالا من عکس از پشت برد هم قرار میدم شاید به یه نتیجه ای رسیدیم

pl4p_۲۰۲۰۰۷۰۸_۱۸۱۹۴۴.jpg

bsq0_۲۰۲۰۰۷۰۸_۱۸۲۰۵۹.jpg

درود

اولا دیپلم الکترونیک برای کشیدن یک ترانزیستور چند قطعه متصل و منتهی به پایه هاش کافی است.
کشیدن نقشه نیاز به دکترا نداره.

ثانیا اگر به هر دلیلی نمیتونی نقشه بکشی باید مانند همین پاسخ ، اعلام میکردی و تا زمانیکه مالک نمونه مشابه ، تمایل به پاسخگویی را اعلام نکرده از تعمیر آن چشم پوشی میکردی .

ولی بمحضی که در یک تاپیک خطاب بشما سوال مورد نظر مطرح شد ، اون تاپیک را بدون پاسخ رها کردی و در تاپیک دیگری مطرح کردی .
البته احتمال داره مشابه نقشه زیر باشه که فقط خودت میتونی مقایسه و اعلام کنی.

سپاس
فایل های مختلف نقشه گرداک در پست ۱ تاپیک زیر
https://www.irantk.ir/threads/85277...1-702-بخش-هیتر?p=492435&viewfull=1#post492435

GORDAK952.jpg

آخرین ویرایش:
2020-08-15
1
1
30
سلام خدا قوت
من در مورد ترانس این دستگاه سئوال داشتم و اینکه خروجی های اون چند ولت هست و چجوری میشه پیدا کرد؟

• Like

Jozefhami

کاربر
2020-03-18
2
2
62
سلام خدمت استاد گرامی دستگاه هیتر هویه یاکسون مدل ۷۰۰ گرما هیتر ندارد نیاز به نقشه داشتم و قسمت هوابعد از زدن دوشاخه برق روشن میشود بعد تایم قطع شده باید زمانی تاخیر کنیم دوباره تکرار ولی با کلید مروطه عمل نمیکند در ضمن اپتو۳۲۲۱ بجای ۳۲۲۲زدم ۴۳۱ رو عوض کردم مقاومت ۵۱۰ کیلو ۳وات گیر نیاوردم ۳۳۰ با۱۸۰کیلو سری کردمولی تاکنون مشل حل نشده لطفا راهنمایی بفرمایید

• Like
بالا