آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ در هنگام اتصال کابل فلت به مادربورد در لپ تاپ ایسر مدل E1-570

safaafshin

کاربر
2012-06-02
83
64
فلت رو که وصل میکنم و سیستم رو روشن میکنم سیستم کار نمیکنه ولی وقتی فلت رو در میارم و سیستم رو روشن میکنم چراغ لپ تاپ روشن میشه

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
فلت رو که وصل میکنم و سیستم رو روشن میکنم سیستم کار نمیکنه ولی وقتی فلت رو در میارم و سیستم رو روشن میکنم چراغ لپ تاپ روشن میشه

سلام فلت یا ال ای دی اتصال است عوض کنید یا تعمیر کنید

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام

مین رو کامل در و با مانیتور جدا تست کن ببین تصویر داره
ضمنا کابل فلت رو هم تست بوق بگیرببین اتصالی نداره
اگه کابل سالم بود از مدار بخش ال سی دی که از کانکتور گرفته تا ای او رو تست بگیر
با یه مانیتور لب تاب دیگه هم تست بفرمایید
موفق باشید

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام

مین رو کامل در و با مانیتور جدا تست کن ببین تصویر داره
ضمنا کابل فلت رو هم تست بوق بگیرببین اتصالی نداره
اگه کابل سالم بود از مدار بخش ال سی دی که از کانکتور گرفته تا ای او رو تست بگیر
با یه مانیتور لب تاب دیگه هم تست بفرمایید
موفق باشید

سلام با تست بوق نمیشه اتصال کابل فلت رو بررسی کرد

توجه داشته باشید هنگامی که اتصال روی 19 ولت باشد دستگاه روشن نمی شود
19 ولت موجود در کابل فلت وظیفه تغذیه بک لایت را دارد
اگر بخواهید کابل فلت را تست کنید هنگامیکه کابل به مادربرد وصل است و انسوی دیگر کابل (که به ال ای دی وصل می شود) آزاد است باید با توجه به شماتیک دستگاه پایه های کانکتور اتصال فلت که مربوط به 19 ولت بک لایت است را پیدا کرده و با مولتی متر تست اتصال نسبت به زمین مدار بگیرید

دلیل اینکه بنده ال ای دی را هم به عنوان مشکل مطرح کردم این است که گاهی اوقات عناصر قسمتی از مدار روی پنل که مربوط به تغذیه بک لایت است مانند خازن اتصال میشود و باعث روشن نشدن دستگاه میشود

موفق باشید

safaafshin

کاربر
2012-06-02
83
64
با مانیتور جدا از طریق پورت VGA و با استفاده از تبدیل یو اس بی تری به VGA به مانیتور جدا وصل کردم و تست گرفتم ولی باز هم تصویر نداشتم بنظرتون مشکل از کجاست و الان چه کار کنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khelane

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
رد: پاسخ : روشن نشدن لپ تاپ در هنگام اتصال کابل فلت به مادربورد در لپ تاپ ایسر مدل E1-570

سلام با تست بوق نمیشه اتصال کابل فلت رو بررسی کرد

توجه داشته باشید هنگامی که اتصال روی 19 ولت باشد دستگاه روشن نمی شود
19 ولت موجود در کابل فلت وظیفه تغذیه بک لایت را دارد
اگر بخواهید کابل فلت را تست کنید هنگامیکه کابل به مادربرد وصل است و انسوی دیگر کابل (که به ال ای دی وصل می شود) آزاد است باید با توجه به شماتیک دستگاه پایه های کانکتور اتصال فلت که مربوط به 19 ولت بک لایت است را پیدا کرده و با مولتی متر تست اتصال نسبت به زمین مدار بگیرید

دلیل اینکه بنده ال ای دی را هم به عنوان مشکل مطرح کردم این است که گاهی اوقات عناصر قسمتی از مدار روی پنل که مربوط به تغذیه بک لایت است مانند خازن اتصال میشود و باعث روشن نشدن دستگاه میشود

موفق باشید

ممنون از شما استاد عزیز

منظورم از تست بوق فلت اینه خود فلت رو جدا تست بگیره اینطوری اگه پارگی یا اتصالی چیزی در خود فلت باشه میشه فهمید
رو پایه کانکتور ها طبق شماتیک باید پیش رفت و ولتاژگیری کرد
اگه اشتباهی فرمودم ببخشید و خوشحال میشم گوش زد کنید
با سپاس

با مانیتور جدا از طریق پورت VGA و با استفاده از تبدیل یو اس بی تری به VGA به مانیتور جدا وصل کردم و تست گرفتم ولی باز هم تصویر نداشتم بنظرتون مشکل از کجاست و الان چه کار کنم.​
شما بهتره با کابل vga مستقیم به مانیتور جدا وصل کنی اینطوری درصد اطمینان کارتون بالاتر میره
اگه بازم تصویر نیومد به نظرم باید رو مدار و بخش lcd کار کنی از کانکتور گرفته تا بخش های بزرگ و کوچ و قطعات دوربرش رو تست کنید
شماتیکش رو داشته باشید میشه راحتتر کار کرد
موفق باشید

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
منظورم از تست بوق فلت اینه خود فلت رو جدا تست بگیره اینطوری اگه پارگی یا اتصالی چیزی در خود فلت باشه میشه فهمید
رو پایه کانکتور ها طبق شماتیک باید پیش رفت و ولتاژگیری کرد
اگه اشتباهی فرمودم ببخشید و خوشحال میشم گوش زد کنید
با سپاس

سلام قصد جسازت نداشتم ولی فن بیانم خوب نبود معذرت

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
رد: پاسخ : روشن نشدن لپ تاپ در هنگام اتصال کابل فلت به مادربورد در لپ تاپ ایسر مدل E1-570

سلام قصد جسازت نداشتم ولی فن بیانم خوب نبود معذرت

عزیز معذرت چرا شما بزرگوارید
شاید جیزی در گفته های بنده دقیق نقل نشده و برای شما مبهم بوده .
موفق باشید

بالا