آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن تصویر g62

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
يقينا نميشه گفت نداشتن بكلايت علتش چيپ هست ، ممكنه از I/O هم باشه چون بكلايت رو كنترل ميكنه ، يا حتي سوختن يه ترانزيستور smd ! و....

بعضي وقتا رسيولد جوابگو نيست و حتما بايد ريبال بشه تا مشكل حل بشه !
موفق باشي

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
امروز تمام قطعات دور سوکت رو تست کردم هیچ کدومشون مشکلی نداشت حتی ولتاژهای 19 و 5 و 3 ولت رو پایه ها بود
فقط نمیدونم طبیعیه یا نه رو پایه فلت که به سوکت ال سی دی وصل میشه 18.81 ولت نشون میده در حالی که روی سوکت ال سی دی مادربورد 19.30 ولت نشون میده
داخل ویندوز رفتم بایوسش رو از سایت دانلود کردم و زدم بازم همینطوری بود حتی ویندوز رو عوض کردم و تمام درایور هارو نصب کردم ببینم کلیدهای تنظیم نور فعال میشه یا نه اونا هم فعال شد ولی هیچ تغییری نکرد
دیگه نمیدونم چکاری انجام بدم فقط مونده I/O , و چیپ گرافیک
دوستان نظری ندارن
با سپاس

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
روز همگی بخیر
دیشب دوتا دیتا شیت بود در انجمن دانلود کردم جواب نداد سرچ کردم تو نت این مال مدل خودم هست اینجا میزارم و در تایپیک نقشه ها هم میزارم
مدل مین
PM_I_HPC_S MV_MB_V3

طبق این جلو رفتم و کل پایه ها رو چک کردم مشکلی ندیدم فکر کنم پایه 35 مال بکلایت باشه به یه ترانزیستور اس ام دی مشکوک شدم اونم سالم بود خلاصه تا خود ioرفتم مشکلی ندیدم !
الان موندم کدومشه چیپ یا ای او ...
دیشب تا ساعت 2 نخوابیدم کلش رو چک کردم و فعلا به این نتیجه رسیدم.
یه چیز دیگه هم یادم رفت بگم که قبلا این دستگاه واسه تعویض فن رفته تهران توسط خود مشتری و فکر کنم تعویض نشده و سرویس شده تازه خود قاب دور کیبورد برجسته برجسته شده تعمیرکار قبلی پیچ بزرگ جا زده .
i/o رو ندارم تعویض کنم رو داغی ها هم چک کردم این ومدل رو نداشتم با مشتری هم صحبت میکنم ببینم چی میگه من دیگه تو این مین موندم چیکار کنم کل مین رو تست گرفتم فقط مونده این دوتا ( ای او - چیپ )
دستگاه رو جمع و جور میکنم ببینم مشکلی نداره اگه نداشت بهش میگم چیپ رو موقتا درست کردم اگه بازم ایراد اورد باید بفرستی مراکز بزرگتر که دستگاهش رو دارن برات چیپ رو عوض کنن
دست گل هموتن درد نکنه

پیوست‌ها

بالا