آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مناسبترین نرم افزار برای پیاده سازی شماتیک و ساخت برد PCB

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام و خسته نباشید
اساتید عزیز بهترین و مناسبترین نرم افزار برای پیاده سازی نقشه های شماتیک و ساخت برد PCB از روی اون کدومه؟
حرفه ای هم بلد نیستم و به صورت آماتور دارم یاد می گیرم.نرم افزاری که از اول تا آخر باهاش کار کنم و لعدا نیاز به تعویض و تغییر نرم افزار نباشه.
نرم افزاری که libraryهاش کامل باشه و واسه پیدا کردن یه قطعه تو کتابخونه ش به مشکل نخورم.
ممنون
:66000000:

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
کسی نیست کمک کنه؟:smilie_help:
نمیدونم Altium Design خوبه یا Proteus؟ یا هر نرم افزار دیگه ای...
پروتئوس کتابخونه ش کامل نیست!
فرداد دارم میرم تهران.لطف کنید راهنمایی کنید تا نرم افزارشو بگیرم.
:rose:

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
کسی نیست کمک کنه؟:smilie_help:
نمیدونم Altium Design خوبه یا Proteus؟ یا هر نرم افزار دیگه ای...
پروتئوس کتابخونه ش کامل نیست!
فرداد دارم میرم تهران.لطف کنید راهنمایی کنید تا نرم افزارشو بگیرم.
:rose:

سلام دوست عزیز التیوم کاملتر و قویتر هست و نیاز به سخت افزار قویتری برای اجرا داره ولی پروتئوس دیگه اپدیت نشده ولی هر دو برای طراحی مناسب و برای یک مبتدی هیچ تفاوتی نداره .

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم
درود

قطعا با نرم افزارهای تحت سیستم کار ارزنده تری رو میشه تجربه کرد اما من به شخصه از سایت آنلاین EasyEDA استفاده میکنم که البته نسخه تحت سیستم هم داره که نیازمند نت هست. ولی رسم شماتیک و همینطور گستره کار و طراحی PCB توش خیلی راحته. همینطور به خاطر اتصال و ارتباطش با سایت بزرگ UTsource که بزرگترین مرجع فروش قطعات الکترونیک در دنیاست به راحتی میتونید هر قطعه ای رو مطابق فوتپرینت مورد نیازش جهت طراحی در اختیار داشته باشید. انواع خروجی های مورد نیاز در پایان کار رو هم میتونید داشته باشید. نماهای دو بعدی و سه بعدی جذاب. ایجاد حساب شخصی و ذخیره تمامی پروژه هایی که کار میکنید. امکانات فوق العاده ای داره.

تجربه اش خالی از لطف نیست. موفق باشید

یا علی

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام
اگر شیک و مجلسی می خوای بشه .