آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل در عیب یابی سیستم pc

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
با سلام خدمت دوستان
نمیدونم که آیا آیاتاپیکی که قراددادم در جای صحیح است یا نه ؟
سیستم مشتری بعد از چند روز ویندوز غیر قابل بوت میشود و فقط در صفحه postچشمک زن می شودو صدای تیک تیک هارد می دهد
هارد سیستم چک شد (تعویض شد) ولی به گذشت چند روز همون آش وهمون کاسه دقیقا همون مشکل با همون کد71
هارد خود سیستم را به سیستم دیگری امتحان کردم بدون سرو صدا و مشکل می باشد و خیلی راحت کار می کند
- ناگفته نماند کابل هارد ساتا و برق ساتا رو عوض کردم و یه خورده باهاش ور بری سیستم روشن می شود و مث آب خوردن کار می کند وشب تا صبح خاموش باشد دو باره همون حالت شکل میگیرد ..کلیه قطعات دیگر رو هم تست کردم
فقط مونده بایوس مادربرد که h81 هست./.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
منم با اقا مصطفی موافقم با یه پاور معتبر و وات بالا تست کنید
همیشه یه پاور مطمئن و وات بالا برای تعمیر و عیب یابی خودتون کنار بزارید خیلی خیلی کمک میکنه
یه نکته دیگه یادم رفت بهتون بگم اینه هیچ وقت از تبدیل برق ساتا برای هارد استفاده نکنید چون یک سیم کم داره (سیم نارنجی) و مشکل ساز هست و خواهد بود (خیلی تاثیر داره!)

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوستان خیلی ممنون بابت پاسختون منتها من اون بالا اشاره کردم کلیه قطعات اصلی تست شد تقریبا ۲۰روزمیشه که کارمیکنم۰ودر جای دیگه که دوست خوبمون اشاره کردن که از مبدل استفاده نکن ویک سیم کم داره مربوط به کم ۵ولت که واسه هارد مستقیم از پاور میگیرم و واسه oddگذاشتم یعنی گذاشته بودندفعلا که جواب نگرفتم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
مبدل های ساتا سیم 3.3 ولت نارنجی رو ندارند . که این ولتاژ به شدت مورد نیاز هارد هست . در صورت نبود این ولتاژ باعث مشکلات این چنینی میشه .

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
دوست عزیز .اگر از صحت پاور مطمئن هستید احتمالا خود مادربرد در قسمت پرت ساتا دچار مشکل هست.چون شما فرمودید که هارد با سیستم دیگه مشکلی نداره.پس فقط میمونه مادربردتون چون میگید که پاور رو هم عوض کردید.

DESPERADO

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-10
31
62
شیراز
سلام وقت بخیر مشکل از بایوس مادبرد هست . چند وقت پیش این مشکل رو داشتم و راه حلش به سادگی حل شد و باطری بایوس بود.
باطری بایوس رو عوض کن

بالا