آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: صدای جر جر اسپیکر لپ تاپ dell xps l502x

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
سلام یک لپ تاپ dell Xps L502x رو بخاطر سرویس کردن سیستم کولینگ آن باز کردم بعد از بستن لپ تاپ وقتی یک آهنگی می زارم پخش بشه یا حتی هر صدای دیگه که از لپ تاپ بلند می شه یک صدای جرجر خیلی بدی به صورت متناوب و یکی در میان از لپ تاپ شنیده می شه مشکل از کجا می تونه باشه؟
کار هایی که انجام دادم
1- تست صدا با هدفون که بازم همون حالت مشکل رو داره.
2- نصب مجدد درایور صدا

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز .
با این توضیحی که شما دادید ، احتمال خرابی اسپیکر یا قسمت خروجی صوت کم می باشد.
آیا قبل از اینکه دستگاه را باز نمایید ، باز به همین صورت بود یا بعد از سرویس کردن اینطوری شده ؟
بهتر است یک بار دیگر دستگاه را باز نمایید و قسمت صوت را چک نمایید .
موفق باشید .

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
تشکر خودم که تست نکردم ببینم صداش چطور بوده ولی صاحبش می گه صداش هیچ مشکلی نداشته
باشه مرسی دوباره بازش می کنم

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
سلام مجدد
جالبه وقتی باتری لپ تاپ رو جا می زارم اسپیکر مشکل پیدا می کنه وگرنه با شارژر درست کار می کنه دوستان کسی نطری داره؟

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
امروز که رو لپ تاپ بازی نصب کردم دیدم هر چند ثانیه یک بار بازی متوقف می شه برای مدت یک ثانیه و همزمان موس هم حرکت نمی کنه و صدای بازی به همون حالت جیر جیر در می یاد و چند ثانیه خوبه کار می کنه و باز متوقف می شه و این مشکل همین طوری تکرار می شه این حالت وقتی پیش اومد که باطری فقط بود (یعنی شارژر وصل نیوده). به علت روشن شدن چراغ باطری شارژر رو هم که وصل کردم بازم مشکل همچنان وچود داشت . برای تست سیستم رو یک بار ریست کردم(در حالتی که شارژر هم چنان نصب بود) دیدم دیگه مشگلی نیست و از اون حالت قفل شدن سیستم و صدای جیر جیر خبری نبود شارژر رو در اوردم بازم مشکل نبود این شرایط نشون می ده که وقتی سیستم فقط توسط باتری روشن می شه دچار مشکل می شه و وقتی هم با هم شارژر روشن بشه (با باطری یا بدون باطری) مشکلی وجود نداره (در ضمن این رو هم بگم باتری این لپ تاپ یک ساعت بیشتر شارژ نگه نمی داره و ویندوز سون پیغام تعویض باتری رو می ده) اساتید راهنمایی کنید چه کار باید کرد؟

آخرین ویرایش:

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
این رو هم اضافه کنم که وقتی با باتری روشن می شه ماوس رو وقتی حرکتش می دی جا می مونه

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
دوست عزیز ،
روی مینبرد قسمت شارژ باطری رو با تینر شستشو دهید و قطعات را از نظر صحت بررسی نمایید.
حتما" با یک باطری دیگر تست بگیرید تا عیب محدود شود .
موفق باشید .

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
با تشکر از همه مشکل حل شد.
علتش هم وجود یک نرم افزار بود که برای مانیتور کردن دمای سییستم نصب کرده بودم بود که پاکش کردم در کمال ناباوری حل شد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
با تشکر از همه مشکل حل شد.
علتش هم وجود یک نرم افزار بود که برای مانیتور کردن دمای سییستم نصب کرده بودم بود که پاکش کردم در کمال ناباوری حل شد

جالب بود . ممنون بابت اعلام نتیجه . تاپیک قفل میشه .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا