آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن لپ تاپ Lenovo G505

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام خدمت دوستان گرامی
لپ تاپ ذکر شده روشن میشه ،اما تصویر نمی دهد ،خروجی هم تصویر ندارد
کارهای انجام شده :
1 - پروگرام کردن بایوس ( چند تا فایل داشتم پروگرام کردم )
2 - تعویض ram
نکته :
وقتی که لپ تاپ روشن میشود ،چراغ وبکم هم روشن میشود تا وقتی که لپ تاپ رو خاموش کنی .
یه بار لپ تاپ رو با بایوس خالی روشن کردم هیچ فرقی با بایوس پروگرام شده نکرد ( روشن شد ،تصویر نداشت )
قسمت هایی که توی عکس با کادر قرمز رنگ مشخص کردم وقتیکه لپ تاپ رو روشن میکنم بعد از 2 یا 3 دقیقه داغ میشود در صورتیکه قطعات سالم هستند

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پیوست‌ها

• 94.7 کیلوبایت بازدیدها: 283
  • 81.2 کیلوبایت بازدیدها: 274
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yx700

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
این مدل cpu onboard هست اگر درست یادم باشه . احتمالا مشکل از خود cpu هست .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام خدمت دوستان گرامی
لپ تاپ ذکر شده روشن میشه ،اما تصویر نمی دهد ،خروجی هم تصویر ندارد
کارهای انجام شده :
1 - پروگرام کردن بایوس ( چند تا فایل داشتم پروگرام کردم )
2 - تعویض ram
نکته :
وقتی که لپ تاپ روشن میشود ،چراغ وبکم هم روشن میشود تا وقتی که لپ تاپ رو خاموش کنی .
یه بار لپ تاپ رو با بایوس خالی روشن کردم هیچ فرقی با بایوس پروگرام شده نکرد ( روشن شد ،تصویر نداشت )
قسمت هایی که توی عکس با کادر قرمز رنگ مشخص کردم وقتیکه لپ تاپ رو روشن میکنم بعد از 2 یا 3 دقیقه داغ میشود در صورتیکه قطعات سالم هستند

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز،
همونطور که جناب AMD گفتن،مشکل سی پی یو در این مدل شایع است که در این مدل همونطور که در تصویر مشخص هست APU هست،
در تصویر اول یه آی سی پشت پورت RGB هست به شماره بورد U10 ،به نظر میاد پایه های ردیف بالای این آی سی درست سرجای خودشون قرار ندارند،تصویر واضح نیست شاید انعکاس نور باشه،چک بفرمایید.فلت ال سی دی را از کانکتور بورد جدا کنید ببینید روی مانیتور اکسترنال تصویر دارید؟
سی پی یو ولتاژ دارد؟ فت های تصویر دوم که مربوط به تغذیه سی پی یو هست رو خارج از مدار تست کنید،آی سی PWM با شماره بورد PU901 که در تصویر دوم در کادر قرمز رنگ هست رو طبق دیتاشیت ولتاژگیری نمایید.
ولتاژ رم وجود دارد؟ آی سی بایوس ولتاژ دارد؟
موفق باشید

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
ممنونم از شما دو دوست عزیز
بله،cpu onboard هست .
پایه آیسی U10 درسته ،متاسفانه توی عکس خیلی واضح نیوفتاده ،فت ها سالم هستند، آیسی بایوس هم ولتاژ داره، آیسی pu901 هم ولتاژ داره.
من امکانات تعویض cpu رو ندارم ،میدم به یکی از همکارا انجام بده ،انشاءالله درست شد نتیجه رو اعلام میکنم

بالا