آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: بوت نشدن لپ تاپ sonyمدل svf152c23w باشماره مین برد hk9

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
سلام.این لپ تاپ بوت نمیشه.تمام ledهاش هم چشمک متوالی میزنه blink code شوپیدانکردم راهنمایی بفرمایید.

بامانیتورخارجی چونvga نداشت نتونستم چک کنم.تصویرنمیاد

پیوست‌ها

• 85.4 کیلوبایت بازدیدها: 83
  • 91.5 کیلوبایت بازدیدها: 90
  • 60.9 کیلوبایت بازدیدها: 84
  • 27.1 کیلوبایت بازدیدها: 82
آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
چندبار چشمک میزنه؟
همهء اتصالات غیر ضروری برای روشن شدن و تصویر دادن لپ تاپ رو جدا کردید؟ (مثل هارد،رایتر،دانگل وای فای )
بدون باطری هم همینطور هست؟
کلیر سی موس کردید؟

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
سلام.فقط دی وی دی رایتروهارد و رم جداکردم چک کردم بوت نشد.فرداباقی قطعات هم جدامیکنم چک میکنم.باتری هم فردابیرون میارم میزنم داخل جاباتری.ال ای دی های blinkبه صورت متوالی چشمک میزنه تااونجایی که حوصله داشتم تا22چشمک شمردم ولی بازبالامیرفت چشمکش قطع نمیشد.
شرح:پس اززدن کلیدفن سی پی یو میچرخه ولتاژهاوجودداره به جزیه سلفی باقی همه ولتاژداشتن واوکی بود.فردا ولتاژها اعلام میکنم .بعدازدوسه ثانیه چرخیدن فن ،یهوچرخیدن فن قطع میشه وبرمیگرده به حالتی که انگارکلیدنزدی ،همینجوراین عمل تکرارمیشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
فقط دی وی دی رایتروهارد و رم جداکردم چک کردم بوت نشد
دوست عزیز بدون رم که بوت نمیشود،رم باید باشد،ترجیحا با یه رم سالم هم تست بفرمایید.

ال ای دی های blinkبه صورت متوالی چشمک میزنه تااونجایی که حوصله داشتم تا22چشمک شمردم ولی بازبالامیرفت چشمکش قطع نمیشد.
فاصلهء زمانی بین چشمک زدن ها ثابت بود؟ مثلا اینطور نبود که 6 بار چشمک بزند،کمی مکث کند و دوباره 6 بار چشمک بزند؟

عدازدوسه ثانیه چرخیدن فن ،یهوچرخیدن فن قطع میشه وبرمیگرده به حالتی که انگارکلیدنزدی ،همینجوراین عمل تکرارمیشه
ظاهرا دستگاه در حالت ریست هست، باطری بایوس،بایوس و آی او را چک کنید (هنگام رایت بایوس،حتما از بایوس فعلی بک آپ بگیرید)
موفق باشید

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
دوست عزیز بدون رم که بوت نمیشود،رم باید باشد،ترجیحا با یه رم سالم هم تست بفرمایید.
بارم دیگه هم چک کردم نشد.تصویرنیومد
فاصلهء زمانی بین چشمک زدن ها ثابت بود؟ مثلا اینطور نبود که 6 بار چشمک بزند،کمی مکث کند و دوباره 6 بار چشمک بزند؟

بله.کاملا ثابت بود فاصله زمانی
ظاهرا دستگاه در حالت ریست هست، باطری بایوس،بایوس و آی او را چک کنید (هنگام رایت بایوس،حتما از بایوس فعلی بک آپ بگیرید)
موفق باشید
فک کنم پشت سرهم داره ریست میشه
بارم دیگه هم چک کردم تصویرنیومد.
باتری هم 2.7ولت بود
ولتاژآی او هم دریکی ازنقاط اطراف آی او 3.3ولت مشاهده کردم درپایه 8 آی سی بایوس هم هنگام زدن کلیدوچرخیدن فن 3.3داشتم

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
فک کنم پشت سرهم داره ریست میشه
بارم دیگه هم چک کردم تصویرنیومد.
باتری هم 2.7ولت بود
ولتاژآی او هم دریکی ازنقاط اطراف آی او 3.3ولت مشاهده کردم درپایه 8 آی سی بایوس هم هنگام زدن کلیدوچرخیدن فن 3.3داشتم

دوست عزیز،لطفا عکس واضح از دو طرف بورد آپلود نمایید، احتمالا مدل مادربورد شما [h=1]HK9 - DA0HK9MB6D0[/h]نیست؟
اگر مدل بورد همین باشد،بایوس و شماتیک دستگاه را برایتان آپلود کنم

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
شما io رو چطورچک میکنی؟فقط بادیدن ولتاژ3.3ولت؟
فرداچک میکنم بهتون اطلاع میدم.اگه امکانش هست آپلودکنیدچون صبح زودمیرم مغازه.چک میکنم اطلاع میدم بهتون.
کناراسلات رمش فقط همین نوشته بودhk9حالا طرف کیبوردشو فردابازمیکنم اگه چیزی هست بهتون اطلاع میدم

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
شما io رو چطورچک میکنی؟فقط بادیدن ولتاژ3.3ولت؟

خیر دوست عزیز،آی او پایه های زیاد و وظایف زیادی داره، در هر دستگاه با توجه به مشکل دستگاه و مدل آی سی IO و با توجه به دیتاشیت آن ،باید ولتاژگیری انجام
بشه.
بسیار خب، این فایل بایوس رو براتون در همین تاپیک آپلود میکنم،اگر مدل دستگاه شما همین بود ، اگر جواب داد اطلاع دهید تا در بخش مربوطه به عنوان بایوس سالم برای این دستگاه و بورد آپلود کنم.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
شماره مین بردDA0HK9MB6D0 REV d

بامنبع تست کردم تا0.59جریان میکشه.تمام قطعات غیزضروری هم جداکردم.ولی این بارمیزان روشن بودن فن بیشترشد

سلام.شکرخدامشکل باکمک دوست عزیزم بااون فایل بایوس اکی شون حل شد.فایل بایوس اکی هم همون فایل اولی هست که فرستادن.فایل دومی اکی نبود

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
عکس آخری که درتایپیک اولم فرستادم که تصویراومده مربوط به بایوس میشه؟بایدآپدیت کنم؟

بالا