آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نبود نور بک لایت در HP 4520

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MGNBUTCHER

کاربر
2014-02-28
103
149
38
سلام
لپ تاپ 4520 برام اومده که نور بک لایت نیست ولی تصویر هست
بازش کردم و دیدم قبلا کابل فلت تعمیر شده ولی بر اثر بازو بست دوباره لحیم و اتصالات قطع شده ، ارتباط ها رو برقرار کردم ولی همچنان مشکل هست
حالا کابل نو هم سپردم برام بیارن ولی هنوز نیومده که کامل چک کنم، امکان داره چیز دیگه ای مثل تغذیه ی بک لایت خراب باشه ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
کابل فلت رو ابتدا تعویض کنید . اگر جواب نداد اونوقت اعلام کنید .

MGNBUTCHER

کاربر
2014-02-28
103
149
38
با همون کابلی که تعمیر کردم و با یه LED دیگه چک کردم بک لایت و تصویر خوبه فقط با led خودش اینجوریه

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
دوست عزیز ،
در برد متصل به پنل (T.CON) ، از سوکت ورودی (LVDS) تا قسمت فلت بک لایت را بررسی نمایید ، احتمال سوختن قطعات فیوزی و یا فت های مربوط به بک لایت هست .
عکس با کیفیت از برد ارسال نمایید .
موفق باشید .

MGNBUTCHER

کاربر
2014-02-28
103
149
38
دوست عزیز ،
در برد متصل به پنل (T.CON) ، از سوکت ورودی (LVDS) تا قسمت فلت بک لایت را بررسی نمایید ، احتمال سوختن قطعات فیوزی و یا فت های مربوط به بک لایت هست .
عکس با کیفیت از برد ارسال نمایید .
موفق باشید .

IMG_20160802_111726.jpg

IMG_20160802_111639.jpg

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
دوست عزیز ،
در ابتدا در کادر دایره ای فیوز را چک کرده و سپس در کادر مشخص شده بقیه قطعات را چک نمایید.
فعلا در این وضعیت فقط قطعات را چک نمایید و کابل فلت را حتما" در موقع تست از برد جدا نمایید .
نتیجه را اطلاع دهید .

پیوست‌ها

• 103.8 کیلوبایت بازدیدها: 101

MGNBUTCHER

کاربر
2014-02-28
103
149
38
دوست عزیز ،
در ابتدا در کادر دایره ای فیوز را چک کرده و سپس در کادر مشخص شده بقیه قطعات را چک نمایید.
فعلا در این وضعیت فقط قطعات را چک نمایید و کابل فلت را حتما" در موقع تست از برد جدا نمایید .
نتیجه را اطلاع دهید .

اون فیوز حدود 195 اهم نشون میده

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
آیا روی تست بیزر بوق میزند یا خیر ؟
در حالت تست دیود باید مقداری کمتر از 0.004 ولت نشان دهد .
در این حالت احتمال سوختن فیوز زیاد می باشد ، شما میتوانید کابل را متصل نموده و دستگاه را روشن نمایید و از دو سر فیوز با احتیاط ولتاژگیری نمایید .
اگر فیوز سوخته بود ، حتما" قبل از تعویض نمودن آن ، قطعات مشخص شده در پست قبل را چک نمایید و فیوز متناسب با خوش جایگزین نمایید .
اعلام نتیجه فراموش نشود .

آخرین ویرایش:

MGNBUTCHER

کاربر
2014-02-28
103
149
38
آیا روی تست بیزر بوق میزند یا خیر ؟
در حالت تست دیود باید مقداری کمتر از 0.004 ولت نشان دهد .
در این حالت احتمال سوختن فیوز زیاد می باشد ، شما میتوانید کابل را متصل نموده و دستگاه را روشن نمایید و از دو سر فیوز با احتیاط ولتاژگیری نمایید .
اگر فیوز سوخته بود ، حتما" قبل از تعویض نمودن آن ، قطعات مشخص شده در پست قبل را چک نمایید و فیوز متناسب با خوش جایگزین نمایید .
اعلام نتیجه فراموش نشود .

مولتی متر من حالت تست بوق و دیود یک وضعیت هست، بوق میزنه ولی مقدار 195 نشون میده، در حالت مقاومت گیری هم 195 اهم نشون میده
بقیه قطعات اطراف چیز مشکوکی ندیدم

ولتاژ دوسر فیوز هم 19 ولت هست، خرابه ، درسته؟
با مقاومت فیوزی جایگزین کنم؟فیوز شبیه این رو الان ندارم

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
دوست عزیز ،
منظور از دیود همان فیوز است؟
اگر دو سر فیوز 19 ولت دارید ، بله سالم می باشد .
در صورت امکان ، اگر پنل led شکسته ای در دسترس دارید که بک لایت آن سالم است و کابل بک لایتش با پنل شما یکی است می توانید جهت تفکیک عیب از آن استفاده نمایید تا مشخص شود عیب از بک لایت اسا یا از مدار تغذیه بک لایت .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.