آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل جوش ضعیف در اینورتر جوش ZX7-250B

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام

یه دستگاه اینورتر جوش مدل ZX7-250B آوردن پیشم که IGBT هستش . البته ظاهرا دستگاه قبلا پیش یه تعمیرکار رفته نتونسته عیبشو پیدا کنه . در حال حاظر مشکل اینه که دستگاه جوش خیلی ضعیفی میزنه . تست کردم ولتاژ 310 ولت داره - 24 ولت داره - رله میگیره و چراغ پروتکت هم روشن نیستش . دیودای دوبلشم سالم هستن .

ولتاژ خروجی دستگاه حدودا 90 ولته ! روی پلاک دستگاه زده دز حالت بی باری 78 ولت باید باشه ( البته من دستگاه های دیگه رو گرفتم در حالت بی باری خیلی کمتر از این مقدار هستن !!!! )
یکی از اساتید همینجا در مورد یه دستگاه ماسفت گفته بود احتمالا باید مشکل از بورد تحریک باشه ولی با مشتری سر قیمت به توافق نرسیدم برا همین نشد روش کار کنم حالا میخوام قبل اینکه به مشتری قیمت بدم روی این یکی کار کنم که حداقل عیبشو بتونم پیدا کنم و یادش بگیرم . تصویر دستگاه و بورد کنترلشو پیوست کردم .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
سپاس

1.jpg

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,037
5,385
سلام
ایراد می تواند هم از قسمت تنظیم جریان دستگاه و اپ امپ مربوطه باشد و هم می تواند از برد pwm ,فتهای درایور و برد تحریک باشد.
اگر اتصالات دستگاه را چک کرده و از آنها مطمعن هستی, پس ایراد در طبقه قدرت دستگاه نمی باشد.
بهتر است برای شروع روی تنظیم جریان دستگاه کار کنید.
ولتاژ پایه های ولوم تنظیم جریان را اعلام کنید.

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
مجددا سلام

اول از همه ممنون بابت توجهتون - اما بعد ، دستگاه IGBT هستش و خب حقیقتش دقیقا نمیدونم منظورتون از قسمت تنظیم جریان کدوم قسمت هستش - بورد PWM که خب مشخصه ولی بورد تحریکشون با ماسفت متفاوته ( برای ماسفت بورد تحریک ترانس حلقوی داره - برای این بصورت هسته فریت هستش )

دوم اینکه در مورد ولتاژ پایه های ولوم تنظیم جریان ولتاژش توی کدوم حالت ؟ زمانیکه روی کمترین مقداره یا بیشترین مقدار ؟ ولتاژ سرهای کناری نسبت به سر وسط ؟ یا ولتاژش سه سرش نسبت به منفی تغذیه 24 ؟
این دستگاه دو ولومه هستش و سوال اینجاست که ولوم دوم چطور ؟ نوشته تنظیم نیروی جوشکاری ولی کاربردش چیه نمیدونم !!!!

یسری تصویر کامل از بورد اصلی گذاشتم از روش راهنماییم کنید
سپاس

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
اینم از تصاویر بورد اصلی و شماره قطعات

سلام دوست عزیز

گفتی که ولتاژ داری اما جوش نمیده؟؟

برای من هم همین مشکل رو دارم اما هنوز وقت نکردم روش کار کنم!
ولتاژ روی ای جی بیتی ها چقدر هستش؟؟
برد تحریک اون چک زرد رو اگه داری عوض کن و اعلام نتیجه کن
اگه نداری برد تحریک رو کامل عوض کن

Hojat.s

کاربر
2023-02-15
2
0
سلام لطفاً راجع به این موضوع بیشتر مطلب بزارین من هم یه دستگاهی برام اومد دقیقا همین علایم رو داشت و نتونستم عیبش رو پیدا کنم اگه نتیجه همین دستگاه رو میزاشتید خیلی مفید بود ممنون

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
126
133
29
سلام
اول خازنای ورودی چک کنید ضعیف نشده باشن بعد اگه از سیستم ماسفت استفاده شده ترانزیستورای راه اندازه ماسفتا رو چک کنید بازم اگه درست بودن ولتاژ گیت ماسفت رو چک کنید ببینید تحریک میشن یا نه اگه نشده باشن دیود زنر چک کنید
بعد اعلام نتیجه بکنید

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
126
133
29
سلام مجدد
شاید ساده بنظر بیاد خوده ولوم های دستگاهم چک کن

بالا