آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بعد از نصب گرافیک gtx480 سیستم بالا نمی آید

morteza5921

کاربر
2013-01-26
26
16
سلام گرافیک gtx 480 چند وقتی بود چند ساعت کار میکرد سیستم گیر میکرد یه روز وقتی سیستم گیر کرد از اون موقع به بعد دیگه وقتی گرافیک رو مادربورد نصب میکنم سیستم استارت نمیشه و انگار یه اتصالی تو بورد گرافیک داره ولی متاسفانه فقط دو تا ماسفت داره و بقیه چیزا اس ام دی هست برند کارت گیگابایت هست به نظرتون اتصالی از کجاست بیشتر قطعات تست شد ولی همه اس ام دی هستن منم نقشه کارت رو نمیدونم که مدار pwm و اجزای مربوط به اون کجا قرار داره
مثلا برای تست اتصالی مدار pwm و GPU باید از کدام سلف تست بازر بگیرم نقشه کارتو کسی داره

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
پاسخ : مشکل گرافیک gtx480 کمک فوری

اگه سیستم روشن نمیشه با گرافیک .. ماسفت های گرافیک رو خارج کن بعد تست بگیر .منم چند مورد داشتم که مشکل از فت ها بود بعد از تعویض مشکل حل شد و سیستم روشن شد.

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
پاسخ : مشکل گرافیک gtx480

به نام خدا
سلام دوست عزیز .
طبق گفته دوستمان عمل نمایید و ماسفتها را از مدار خارج نمایید و بیرون مدار تست نمایید .
برای تست شورتی نیز از قسمت تست دیود مولتی متر استفاده نمایید نه از تست بیزر.
احتمال خرابی ماسفتها بسیار زیاد می باشد .
موفق باشید.

morteza5921

کاربر
2013-01-26
26
16

کدوم ماسفت رو در بیارم همه smd هستن تعدادشونم زیاده
1.jpg

2.jpg

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران

سلام
دوست عزیز مشکل را باید در حد چند کلمه حتما در عنوان بنویسید. کلمات عمومی مثل "مشکل" خلاف قوانین است. لطفا منبعد حتما رعایت کنید.
عنوان شما اصلاح شد

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان

1.jpg

2.jpg

اونهایی که کنارشون نوشته q13 , q12 و اونایی که Q نوشته فت هستند باید از همه تست بگیر ید یا از مدار خارج کنید تا بدونید کدوم سوخته موفق باشید.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir

1.jpg

2.jpg

سلام دوست عزیز،
درصورت امکان از کارت خودتون تصویر با کیفیت آپلود کنید
اگه مدار گرافیک شما شبیه این کارت گرافیکه،ببینید این سه تا سلف که با کادر قرمز مشخص کردم با گراند اتصال کوتاه هستند یا خیر؟

Zotac-GeForce-480-GTX-AMP-PCB1.jpg

دوتا سلف دیگه هم هستند که از قلم افتادند،
دوست عزیز،مدار تغذیه دارای فت های زیادی هست،من متوجه نمیشم ما چطور قراره که بفهمیم کدوم فت/فت ها سوختن تا شما رو مستقیما به اون قسمت راهنمایی کنیم؟! مگر درصورتی که ایراد ظاهری مثل خال زدگی داشته باشند که اونهم شما عکس از گرافیک خودتون قرار ندادید، ضمن اینکه فقط فت ها نیستند خازنهای مدار تغذیه رو هم باید تست کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

morteza5921

کاربر
2013-01-26
26
16
ممنون از توجهتون دوستان مشکل اتصالی پیدا شد از یکی از ماسفتها بود‌
شمارشو تو عکس زدم ولی تو شهرماپیدا نمیشه توی سایت های الکترونیکم ندیدم بوردیی هم ندارم از این ماسفتها روش باشه ایا کسی میدونه مشابهش چیه ایا میشه ماسفت معمولی جایگزینش کنم
لطفا راهنمایی کنید
lhzc_sketch-1469473058380.png

morteza5921

کاربر
2013-01-26
26
16
دوستان ماسفت اس ام دی شماره 4884 از بورد لپتاپ گرفتم و گذاشتم رو کارت چند دقیقه کار کرد ولی باز ماسفت سوخت لطفا کمک کنید از چه ماسفتی استفاده کنم

بالا