آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل با دل n5110

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام و درود خدمت اساتید عزیز یه مورد 5110 واسه تعمیر دارم که دد شده و روشن نمیشه و هیچ عکس العملی نشون نمیده .بایوس رو پروگرام کردم نشد.روی تغذیه متوجه شدم پایه هایی که باید گرند باشه به گرند مثلا جای پیچها راه نمیده با بوق .لطفا کمکم کنین.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

کاربر گرامی
لطفا تاپیک رو در محل مربوطه ایجاد کنید .لپ تاپ Dell در بخش لنوو؟

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام و درود احتمالا اشتباها دستم رو اون رفته.بهر حال عذر میخوام. از دوستان کسی نیس کمک کنه؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
با یک شارژر سالم تست کنید،
طبق شماتیک از جک ورودی شارژر مسیر ولتاژ رو دنبال کنید ببینید اصلا ولتاژ وارد بورد میشود یا خیر و یا تا کجا ولتاژ دارید؟
روی سوییچ پاور ولتاژ دارید؟
ولتاژهای 3.3 و 5 ولت ساخته میشوند؟
و...
ببینید قطعه ای داغ میشود یا خیر؟
از نظر ظاهری به دقت چک کنید ببینید مشکلی وجود دارد یا خیر؟
SMD های رو و اطراف چیپ ها رو چک کنید ببینید اتصال کوتاه وجود دارد یا خیر؟ (اتصال کوتاه یعنی با تست دیود روی مولتی متر عدد صفر مطلق 0.000 رو مشاهده کنید)
و...
لطفا در حد امکان اطلاعات و گزارش دقیق از وضعیت بورد ارائه بفرمایید و عکس با کیفیت از بورد قرار دهید تا دوستان بتوانند بهتر و درست تر شما رو راهنمایی کنند.
--در عنوان تاپیک هم مختصری از مشکل دستگاه رو عنوان بفرمایید،مثلا در مورد این تاپیک باید چنین عنوانی رو مینوشتید: " روشن نشدن لپ تاپ دل n5110 "
موفق باشید

آخرین ویرایش:

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
سلام درود ممنونم از توجه تون.روی کانکتور شارژ ولتاژ شارژرو دارم اما روی کانکتور باطری خیر.روی ایسی تغذیه ولتاژ ورودی دارم ۵ولت هم هست و یه ولتاژ ۲.۷ هم روتغذیه دارم.ضمنا پایه های گرند روی ایسی تغذیه با گرند دستگاه راه نمیده. بقیه اوامرم که فرمودین بروی چشم بزودی میذارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak
بالا