آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم شارژ باطری بعد از ضربه به جک شارژر در لپ تاپ ایسوس مدل F550C

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
با سلام و درود
یه لپ تاپ ایسوس مدل F550c هست که مشتری میگه داشته کار میکرده باهاش بعد از بلند شدن از پیش لپ تاپ پاش گیر کرده به سیم شارژر و یکم کشیده شده
یا تقریبا یکمی ضربه خورده البته ضربه منظورم ضربه ای هست که باعث شده لپ تاپ یکمی جلوتر یا عقب تر از جای خودش بره
میگه از اون به بعد شارژ نمیگیره لپ تاپ. لپ تاپ هیچ مشکلی در کارکرد نداره. وقتی شارژر رو وصل میکنم به لپ تاپ قشنگ روشن میکنم و مشکلی نیست ولی بدون شارژر کار
نمیکنه. انگار نه انگار باطری وجود داره. چراغ باطری موقع اتصال شارژر روشن و رنگش نارنجی میشه. حدود 9 ثانیه نارنجیه و بعد حدود 2 ثانیه سبز میشه و دوباره 9 ثانیه
نارنجی و همینطور ادامه...
بعد از چند ساعت هم که زیر شارژ هست باز روشن نمیشه(البته فقط با باطری منظورمه) . بازش کردم جک شارژر بنطرم سالم بود. تازه اگرم خراب بود لپ تاپ نباید روشن میشد.
الان به کجا صدمه خورده بنطرتون؟

آخرین ویرایش:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
جک مورد پیدا کرده . قطعی داره فقط امید وارم به برد صدمه نزده باشه . باید جک رو عوض کنی .

دوست عزیزم متاسفانه روی لپ تاپ خیلی تسلط ندارم و بیشتر PC کار میکنم. بخاطر همین میپرسم : جک شارژر در اصل داره ولتاژ رو رد میکنه چون لپ تاپ با شارژر کار میکنه فقط شارژ نمیگیره.
یعنی چه مشکلی میتونه پیدا کرده باشه؟
بعد جک شارژر میانگین قیمتش روی چقدر هست؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوست عزیزم متاسفانه روی لپ تاپ خیلی تسلط ندارم و بیشتر PC کار میکنم. بخاطر همین میپرسم : جک شارژر در اصل داره ولتاژ رو رد میکنه چون لپ تاپ با شارژر کار میکنه فقط شارژ نمیگیره.
یعنی چه مشکلی میتونه پیدا کرده باشه؟
بعد جک شارژر میانگین قیمتش روی چقدر هست؟

فکر میکنم فروشگاه سایت محمد الکترونیک موجود داشته باشه . قیمتش رو حضور ذهن ندارم . فقط یک نکته خیلی با دقت انجام بدید . چون احتمالا اون ضربه اون قسمت رو آسیپ پذیر کرده . ریسک هم داره . اگر چند درصدی فکر میکنید کارتون نیست انجام ندید .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
فکر میکنم فروشگاه سایت محمد الکترونیک موجود داشته باشه . قیمتش رو حضور ذهن ندارم . فقط یک نکته خیلی با دقت انجام بدید . چون احتمالا اون ضربه اون قسمت رو آسیپ پذیر کرده . ریسک هم داره . اگر چند درصدی فکر میکنید کارتون نیست انجام ندید .

شرمنده منظورتون رو از آسیب پذیر بودن بخش شارژ متوجه نشدم.
یعنی احتمال شکستگی هست؟ چون ببینید یک فیش مادگی در یک قسمت جاسازی شده و
دو تا سیم بهش متصل هستش. جک شارژر مگه در اصل همون اون فیش مادگی نیست؟

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
سلام دوست عزیز
آیا شما با باطری دیگه ای هم تست کردین ؟
یا خود با طری یا احتمال maxcharge

سلام و خسته نباشید
خیر با باطری دیگه تست نکردم. یعنی ممکنه باطری خراب باشه با این مشخصاتی که از وضعیت گفتم؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام عیدتون مبارک

----------------

دوست عزیز بهتر نیست که عکس از جک و باتری و لب تاپ و برد بزارید شاید بیشتر بتونیم کمکتون کنیم:thanx:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
عکسهای لپ تاپ رو میذارم مشاهده کنید

پیوست‌ها

• 41.3 کیلوبایت بازدیدها: 106
آخرین ویرایش: