آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی اینورتر arc200

asheyaneh

کاربر
2015-03-30
4
11
با سلام خدمت جناب غزال و دوستان ، سوالی در مورد فت های درایور داشتم . دوتا از ۴ فت درایور بایستی گیت انها ۲۴ ولت داشته باشد آیا می توان به این دوگیت ۲۴ ولت مستقیم خارج از برد تغذیه کرد یا نه؟؟ ( هدف از این کار تحریک ترانس برد تحریک میباشد )

heydari37

کاربر vip
کاربر
2014-11-02
50
361
سلام دوست من
ببخشید من در جواب مداخله میکنم شما کلا بیراهه میروید مدار تحریک ماسفت ها توسط درایور که شامل جهار عدد ماسفت که دو عدد آن کاانال پی و دوعدد کانال ان هستند توسط خازن کوپل روی ترانس کوچک برد درایور با فرکانس مثلا 31 کیلو هرتز مرتب تخلیه میشود در چهار خروجی آن که به چهار مدار پل میرود ولتاژ حدود 7 تا هشت ولت باید داشته باشید یک لامپ کوچک 12 ولت 20 میلی آمپر تهیه کنید وقتی دستگاه روشن است روی تک تک چهار خروجی وصل کنید باید لامپ با نور کافی و در هر چهار حالت نور مساوی داشته باشد اگر لامپ در هیچکدام روشن نشد مربوط به مدار کنترل و یا درایور است اگر در بعضی روشن شد و در دیگر شاخه ها روشن نشد دیود زینر و یا مقاومت های روی برد درایور همان برد کوچیکه وشط صفحه بالا خراب است تعویض کنید معمولا وقتی ماسفت ها میسوزد مقاومت های روی گیت و مدار درایور هم قطعاتش میسوزد نباید فقط ماسفت سوخته را تعویض و فکر کنید دستگاه راه می افتد حتما به نقشه شش صفحه ای که در بخش دانلود و به عنوان مجموعه نقشه های کاربردی گذاشته ام سری بزنید
بطور خلاصه ترانس کوچیکه درایور را با ترانس 220 به 7.5 ولت فرض کنید که چهار خروجی 7.5 ولت دارد ولی با فرکانس مثلا 31 کیلو هرتز.
موفق باشید با تقدیم احترام حیدری

بالا