آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوئیچ نشدن مادربرد GA-H61M-s2v-B3

MGNBUTCHER

کاربر
2014-02-28
103
149
38
سلام
مادربرد گیگا مدل GA-H61M-s2v-B3 برام اومده که وقتی سوئیچ میکنم فن یه لحظه می چرخه و می ایستد، 4 پین تغذیه cpu رو هم که جدا می کنم باز هم همینه
مین تنها رو با پاور دیگه تست کردم، رم رو هم که کلا برمی دارم باز هم همینطوره، بایوس هم ریختم فرقی نکرده، گرمای غیر عادی هم روی قطعات نیست، چیپ ها رو هم فشار دادم

قبلا یه مادربرد از همین مدل با همین مشکل داشتم که می فرستادم گارانتی تعویض یا تعمیر میکرد و باز دوباره همینجوری میشد 3،4 بار تکرار شد و کلی مشکل آواژنگ برام ایجاد می کرد و آواژنگ زیر بار هم نمیرفت.

الان برام خیلی جالب شده که این مشکل رو پیدا کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arefmard

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
از سلامت ماسفت ها و ایسی 8 پایه کنار اسلات رم و ماسفت کنار چیپ برد مطمئن بشید .
ایسی ها را بر اساس دیتاشیت باید ولتاژ گیری کنید . ماسفت ها هم بیرون از برد تست بشه .

MGNBUTCHER

کاربر
2014-02-28
103
149
38
از سلامت ماسفت ها و ایسی 8 پایه کنار اسلات رم و ماسفت کنار چیپ برد مطمئن بشید .
ایسی ها را بر اساس دیتاشیت باید ولتاژ گیری کنید . ماسفت ها هم بیرون از برد تست بشه .

ماسفت ها همه سالم بودند
احتمال نداره از IO یا چیپ باشه؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام
مادربرد گیگا مدل GA-H61M-s2v-B3 برام اومده که وقتی سوئیچ میکنم فن یه لحظه می چرخه و می ایستد، 4 پین تغذیه cpu رو هم که جدا می کنم باز هم همینه
مین تنها رو با پاور دیگه تست کردم، رم رو هم که کلا برمی دارم باز هم همینطوره، بایوس هم ریختم فرقی نکرده، گرمای غیر عادی هم روی قطعات نیست، چیپ ها رو هم فشار دادم

قبلا یه مادربرد از همین مدل با همین مشکل داشتم که می فرستادم گارانتی تعویض یا تعمیر میکرد و باز دوباره همینجوری میشد 3،4 بار تکرار شد و کلی مشکل آواژنگ برام ایجاد می کرد و آواژنگ زیر بار هم نمیرفت.

الان برام خیلی جالب شده که این مشکل رو پیدا کنم

سلام دوست عزیز، این حالت که فن یه دور میچرخه و می ایسته اکثرا مشکل از IO هست،IO رو تعویض کنید.
موفق باشید

arefmard

کاربر vip
کاربر
2012-10-22
59
201
42
www.arefmard.blogfa.com
دوست عزیز
اگه سی پی یوی شما از 2020 بالاتر است آخرین ورژن بایوس را تزریق کن و حتما باتری را هم تعویض کنید و خیلی مهم اینکه موقع تزریق بایوس آی سی بکاپ بایوس را نزار و با همون مادربرد بایوس تست کنید در ضمن کنار آس سی b bios همون بکاپ بایوس میباشد نتیجه یادت نره موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
دوست عزیز
اگه سی پی یوی شما از 2020 بالاتر است آخرین ورژن بایوس را تزریق کن و حتما باتری را هم تعویض کنید و خیلی مهم اینکه موقع تزریق بایوس آی سی بکاپ بایوس را نزار و با همون مادربرد بایوس تست کنید در ضمن کنار آس سی b bios همون بکاپ بایوس میباشد نتیجه یادت نره موفق باشید

سلام دوست عزیز، ایشون فرمودن که با خارج کردن 4 پین تغذیه سی پی یو هم باز مشکل به همین شکل پابرجاست! وقتی 4 پین تغذیه سی پی یو رو خارج میکنید سی پی یو از مدار خارج میشه و اینکه چه چیزی داخل سوکت قرار گرفته فرقی نمیکنه،چون دیتکت و فعال نمیشه
طبق گفتهء خودشون در پست اول،بایوس رو هم پروگرم کردن،اما پروگرم دوباره بایوس امتحانش ضرری نداره
موفق باشید

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
سلام.دوستان الان مادربردی برای من اومده دقیقا باهمین مشکل و دوتا ازپایه های آی سی IO دود کرده است.خیلی جالبه مشکل ازIO می باشد

بالا