آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: طرز تهیه مدار چاپی با کیفیت بالا بدون استفاده ار اطو ودر کمترین زمان

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
با سلام،

یه روش هم در آپارات نمایش میداد که یه محلول از الکل و استون به شکل زیر درست می کنیم
pcb.png
فیبر مسی را از قبل شسته و تمیز شده را با این محلول اسپری می کنیم .سپس مدارچاپی پرینت شده را روی سطح مسی چسابنده

و فیبرو کاغذ را با هم زیر یک کتاب یا چیز سنگین قرار داده و 5 الی 10 دقیقه صبر می کنیم

بعد این مدت کاغذ را به آرامی از فیبر جدا کرده و به مرحله اسید کاری می ریم و بقیه کارها مثل سایر روشها می باشد

موفق باشید
https://www.aparat.com/v/nceJ4/چاپ_pcb_بدون_اتو

به امتحانش می ارزه

موفق باشید

آخرین ویرایش:

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
درود بر دوستان //البته این روش بد نیست و کار راه اندازه ولی من قبلا به صورت حرفه ای کار مدار چاپی انجام میدادم هیچ روشی مثل چاپ سیلک دقیق و مقرون به صرفه نیست

AzarElectron

کاربر vip
کاربر
2023-01-08
38
16
54
ارومیه
درود بر دوستان //البته این روش بد نیست و کار راه اندازه ولی من قبلا به صورت حرفه ای کار مدار چاپی انجام میدادم هیچ روشی مثل چاپ سیلک دقیق و مقرون به صرفه نیست

سلام. چاپ سیلک در تعداد بالا مقرون بصرفه هست. و زمانیکه نیاز به سولدر باشد. برای تعداد نمونه موارد بالا مقرون بصرفه تر هست

mani6

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-21
102
230
52
بندرعباس
سلام لطفا تجربه ها تون رو با انواع مشخص برند و مارک کاغذ گلاسه یا انواع دگ کاغذ بصورت بازخورد منعکس کنید در صورت امکان تا مطلب جامع و کاملتر قابل استفاده بشه ...
در آخر از دوست گرانقدر تشکر کنم بابت این تجربه ارزشمند چون واقعا برای شخص بنده این اطو چنان مکافات و بدبختی ای داره که هیچ رغبتی برا آدم نمیمونه.. میخواستم بدم سراغ لمینت که یهو این مطلب انگار نجاتم داد از کلی مواد شیمیایی دگ ..

ممنونم.
نیمای عزیزم صد سلام بعد از مدتی تا اینکه به کامنت شما برخوردم خوشحالم کرد.دقیقا مشکل شما رو من هم داشتم و در آخر عرض ارادت میکنم خدمت هموطن آذری گرامی و سپاس فراوان ازاشتراک تجربه شما

بالا