آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

موضوع خیلی جالب در رفع عیب پروتکت دستگاه جوش اینورتر ماسفت 200 آمپر

heydari37

کاربر vip
کاربر
2014-11-02
50
362
سلام مجدد حیدری هستم ببخشید من مدت زیادی هست سایت رو ندیدم بس که توضیحات و تشریحات زیاد شده من درست تشخیص ندادم عزیزم مدار پروتکت نهایتا از طریق دیود زینر به تریستور کوچک روی برد کنترل میرسه لطفا یک سر زینر رو در بیار حالا پروتکت نخواهی داشت حالا زینر رو تست نشتی کن و با توجه به نقشه ادامه مدار رو ببین
موفق باشی

مهدی 026

کاربر
2021-08-11
8
11
28
با سلام .دستگاهی پیشم آوردن که چراغ oc دائم روشن بود .با تعویض دو عدد مقاومت سر راه ترموستات،که سوخته بودن.و همچنین یک عدد زنر ۱۵ ولت روی برد کنترل،مشکل برطرف شد .گفتم شاید بهتون کمک کنه.
ممنون بابت نظرات همه بچه ها .بهم خیلی کمک کرد

Alim..msk

کاربر vip
کاربر
2020-08-05
2
0
سلام من این مشکل چند باری پیش اومد. که دو عدد ماسفت داشتم که خاموش نمیشد تو تست سرد جواب میداد اما تو تست گرم متوجه شدم .مقاومت های پایه گیت هم مهمه.

sina28

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
176
338
با سلام و درود این تاپیک استاد غزال رو کم داره!

داستان پروتکت دستگاه جوش اینورتر بدون اینکه باهاش جوشکاری کنی!تا حالا حرص خیلی ها رو در آورده!

پیدا کردن این عیب تو اینورترهای ماسفت شبیه گرفتن مگس رو هوا با دست خالی هستش!!!

دوستان اینورتری جهت تعمیر مراجعه شده که مشکل پروتکت داره،وقتی دستگاه رو میزنی به برق گاهی وقت ها همون لحظه استارت چراغ پروتکت روشن و خروجی قطع میشه گاهی هم یکی دو دقیقه بعد اینکه روشن باشه پروتکت میکنه
برد ترانس رو با برد ترانس نو تعویض کردم باز پروتکت کرد
برد پاور رو هم جایگزین کردم باز پروتکت کرد
برد مین رو با 24 ولت خارجی و مسیر قدرت رو با 300 ولت پاور تست کردم باز پروتکت کرد
به جای 12 ماسفت خودش 4 تا ماسفت نو انداختم(تو هر گروه یدونه) باز پروتکت کرد
قطعات برد تحریک دونه به دونه تست شده اند و کاملا سالم هستن حتی جهت اطمینان برد تحریک نو جایگزین کردم باز پروتکت کرد
فت های درایور علی رغم سالم بودن تعویض شدند،باز پروتکت کرد
دامنه و فرکانس سیگنال فت های قدرت از رو آی سی 3525 تا سر گیت فت های قدرت مشاهده شده اند و کوچکترین مغایرتی با نمونه استاندارد ندارند
خازن های مسیر 24 ولت و 12 ولت علی رغم سالم بودن تعویض شدند،باز پروتکت سر جاشه
برد PWM نو گذاشتم رو برد مین،باز پروتکت سر جاشه
اسنابرهای فت های قدرت چک شده اند و سالم هستند
مسیر ترانس CT تا پایه 8 آی سی 3525 چک شده و قطعات کاملا سالم هستن،حتی خود ترانس CT رو جایگزین کردم!!!
دیگه قطعه ای نمونده که تست یا تعویض نشده باشه
پیدا کردن این عیب قابل قیاس با ارزش مادی نیستش و بیشتر جنبه پژوهشی داره
سپاس

سلام پروتکت زمانی اتفاق میفته که یا امپر خروجی زیادتراز حد بشه ویا دمای دستگاه بیش از حد بشه شما هم که کل برد چکردین وتعویض هم کردین ولی مشکل سر جاشه حالا من این احتمال میدم دستگاه پیش یه تعمیرکار دیگه ای بوده قبلا وقطعه ای جابجا کرده حالاشما دستگاه با دستگاه مشابه کل قطعاتشه مقایسه کنید همین

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
89
349
34
سیم ۶ رشته که از برد بالایی به برد وسطی یا برد رکتیفایر میره رو کلا دربیار.بعد دوتا دوتا تست کن.برد وسطی دارای ۳ عدد ترانس فریتی کاهنده است.که هر ترانس با دو سیم سیاه و قرمز تغذیه میشه.شما اول هر کدوم از ترانس ها رو جدا جدا وصل کن ببین چی میشه بعد اینبار دوتا دوتا وصل .احتمالا یکی از ترانس های فریت کاهنده خراب شده .لطفا سریع جواب رو بفرست که ملت هم اگاهی پیدا کنن.

بالا