آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد ECS elite 761gxm-m

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Mr Anderson

کاربر
2016-03-13
13
2
با سلام
یک مادربرد 761gxm-m دارم که روشن میشه ولی صدای بوق شنیده نمیشود و صفحه نمایش هم روشن نمیشود

دیباگر زدم 00 نشون داد و چراغ های دیباگر فقط ولتاژ ها و res که به صورت بسیار کم نور هست و بقیه چراغ ها خاموش هست...
و مادر برد همه ی خازن ها و قطعات به نظر سالم است.هیچ تغیر ظاهری ندارد
مشکل این مادر برد چیست؟و راه حلش چیه؟

با تشکر
امیرحسین

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
چک کنید ولتاژ vcore دارید یا نه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز وقتی چراغ resروشن است سیستم شما هنگ است و احتمال شورتی یا اتصالی دارد شما اول از همه با یcpu دیگه که تک هسته یا سلرون باشه تست بزن ببین cpu داغ میشه یا نه بعد بایوس بزن. اکسر مادربردهای الایت مشکل چیپ و بایوس دارن حتی اگه باطری بایوس هم ضعیف باشه اصلا بوت نمیکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز این کد 00 که میگم بلافاصله میا یا اینکه بعد از چرخش کدی ظاهر میشه ؟
رد کل شما بتدا با یه سی پی یو دیگه تست کنید /سوکت سی پی یو را از نظر کج شدگی و شکستگی چک کنید /و از همه مهمتر vcore را تست کنید /سوکت فن ال جی ای را در بیارید و ولتاژپین ها را اعلام فرمایید/ و در مرحله آخر ولتاژ pw و reset را اعلام کنید ./.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های دوستان ،از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کرده و ترجیحا با پاور مطمئن سیستم رو تست کنید .همچنین رم و CPU رو هم به ترتیب تعویض و تست نمائید .اگر از خروجی گرافیک آنبرد مادربرد ( در صورت آنبرد بودن ) تصویر می گیرید ،با اضافه نمودن کارت گرافیکی هم تست کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف رو هم اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

Mr Anderson

کاربر
2016-03-13
13
2
سلام دوست عزیز وقتی چراغ resروشن است سیستم شما هنگ است و احتمال شورتی یا اتصالی دارد شما اول از همه با یcpu دیگه که تک هسته یا سلرون باشه تست بزن ببین cpu داغ میشه یا نه بعد بایوس بزن. اکسر مادربردهای الایت مشکل چیپ و بایوس دارن حتی اگه باطری بایوس هم ضعیف باشه اصلا بوت نمیکنه

راستیتش با یه سی پی یوی دیگه تست کردم ولی باز خمین صورت هست,ولی با بایوس دیگه امتحان نکردم!
و یه سوال دیگه دارم,گر چه مبتدی هست ولی خب سواله بایوس من یک شماره ای داره میشه بایوس دیگه ای با شماره ی دیگه زد؟
باتری هم سالمه,ولی برای محکم کاری صبح در اسراع وقت عوض میکنم و نتیجه رو بهتون اعلام میکنم:)

Mr Anderson

کاربر
2016-03-13
13
2

راستیتش با یه سی پی یوی دیگه تست کردم ولی باز خمین صورت هست,ولی با بایوس دیگه امتحان نکردم!
و یه سوال دیگه دارم,گر چه مبتدی هست ولی خب سواله بایوس من یک شماره ای داره میشه بایوس دیگه ای با شماره ی دیگه زد؟
باتری هم سالمه,ولی برای محکم کاری صبح در اسراع وقت عوض میکنم و نتیجه رو بهتون اعلام میکنم:)

Mr Anderson

کاربر
2016-03-13
13
2
دوست عزیز این کد 00 که میگم بلافاصله میا یا اینکه بعد از چرخش کدی ظاهر میشه ؟
رد کل شما بتدا با یه سی پی یو دیگه تست کنید /سوکت سی پی یو را از نظر کج شدگی و شکستگی چک کنید /و از همه مهمتر vcore را تست کنید /سوکت فن ال جی ای را در بیارید و ولتاژپین ها را اعلام فرمایید/ و در مرحله آخر ولتاژ pw و reset را اعلام کنید ./.

سلام بر شما
خیر همون ابتدا فقط کد 00 رو نشان میده با سی پی یو دیگر هم تست شده,vcore ولتاژ رو هم به اطلاع رسوندم در پست قبل و سوکت فن و ولتاژ گیری رو انجام دادم و صبح در اسراع وقت به اطلاع شما دوست عزیز میرسونم

Mr Anderson

کاربر
2016-03-13
13
2
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های دوستان ،از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کرده و ترجیحا با پاور مطمئن سیستم رو تست کنید .همچنین رم و CPU رو هم به ترتیب تعویض و تست نمائید .اگر از خروجی گرافیک آنبرد مادربرد ( در صورت آنبرد بودن ) تصویر می گیرید ،با اضافه نمودن کارت گرافیکی هم تست کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف رو هم اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

درود بر شما
بله پاور دقیقا ولتاژ ها درست میباشد,چون چند ماه پیش خراب شد و یکی جدید خریدم و حالا هم تست گرفتم و مشکلی نداشت و رم و سی پی یو رو هم برای خود کامپیوتر رو روی کامپیوتر های دیگه تست کردم و سالم بود و هم قطعات دیگه روی این کامپیوتر نصب کردم(البته جز بایوس)
کامپیوتر من گرافیک انبرد هست متاسفانه هنوز دوستانم در دسترس نیستند که کارت گرافیک ازشون بگیرم و تست کنم,ولی در نزدیک ترین زمان ممکن این کار رو هم میکنم,البته ناگفته نماند کارت گرافیک هم امتحان کردم و جواب نگرفتم!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا