آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: از کار افتادن وای فای و HDMI در لپ تاپ HP pavilion

elham61

کاربر
2016-03-02
8
3
با سلام و خسته نباشید خدمت همه متخصصین گرامی عضو این سایت

من حقیقت به مشکلی بر خوردم که خیلی اذیتم کرده این اواخر
یک لپ تاپ HP Pavilion n018 خریدم حدود 6 ماه پیش. خیلی خیلی هم ازش راضی بودم به دلیل شغلم که تدریس هست برام حملش راحت بود چون 14 اینچه و همه پورتها و سی دی رام هم در عین حال داره و صفحه لمسی
و خیلی خوب و عالی داشت برام کار می کرد تا وسوسه شدم ویندوز اون رو به ویندوز 10 ارتقا بدم
بعد از ارتقا به ویندوز 10 هم اولش هیچ مشکلی نبود و همه چیز عالی کار می کرد تا بعد از آپدیت گرافیت ویندوز 10 خروجی HDMI از کار افتاد و دیگه هیچ جوره کار نکرد حتی با نصب تک تک درایور های مرتبط با ویندوز 10 و مرتبط با مدل دستگاهم در سایت hp
متاسفانه سایت پیشنهاد داده بود یه سری درایور های جدید رو نصب کنیم . نصب کردم بعد از اون وای فایم هم از کار افتاد. البته کار می کنه ولی خیلی خیلی ضعیفه وباید در فاصله یکی دو متری مودم باشه تا پیداش کنه!!
این مشکل رو نتونستم حل کنم چند تا ویندوز هم عوض کردم نشد.
الان واقعا درمانده شدم...
دستگاه رو تست سخت افزاری هم کردند گفتند که سالمه
نمی دونم دیگه چه جوری باید درایور های وای فای و گرافیک رو نصب کنم که کار کنه. بعد از نصب این درایورها حتی با وجودیکه مرتبط با خود دستگاه هست، ویندوز موقع بالا اومدن ارور می ده...

بازم یه بار دیگه خواهش می کنم دوستان اگه مورد مشابه دیدین کمک کنین
با تشکر

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
دوست گرامی شما باید ببینید لبتابتون چه درایورهایی که ویندوز رو مطابق همون نصب کنید تا مشکل رفع بشه..در نتیجه ویندوز را همون سون نصب کنید و درایور ها رو نصب کنید تا مشکلتون حل بشه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
تا آماده شدن درایورهای ویندوز 10 برای دستگاهتون از ویندوز 8.1 یا اگر قدیمی هست لپتاپتون از ویندوز سون استفاده کنید

elham61

کاربر
2016-03-02
8
3
ویندوز 8.1 هم ریختم درایورهاش روی خود سایت hp هست با همونها هم باز کار نمی کنه
حتی بک آپ ویندوز خودش که همه چی سالم بود هم داشتم. اون رو دوباره ریختم ولی باز وای وای و hdmi کار نمی کرد...

دیگه چی کار باید بکنم... ویندوز 7 رو تست نکردم... ولی دستگاه آخه خودش ویندوز اوریجنال 8 روش بود که متاسفانه مغازه ای که خریدم خودش پاکش کرده بود ویندوز 8 خودشون ریخته بودند. که من همون ویندوز رو بک آپ گرفتم. که با برگردونن اون هم باز کار نکرد

elham61

کاربر
2016-03-02
8
3
درایورهای ویندوز 10ش رو خود سایت hp هست برای مدل دستگاه من
دانلود و نصب کردم کار نمی کنن....
وای فایم واقعا اعصابم رو خورد کرده... دیگه چیزی به فکرم نمیرسه....

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام سرکارخانم محترم،با توجه به توضیحات شما یخورده سخت ،پیچیده و عجیبه موضوع و تست و پیدا کردن مشکل، بعضی از راههایی که خدمتتون عرض میکنم هم یکم ریسک داره و احتیاج به ابزار و دانش داره،اما امیدوارم کمک کنه بهتون
اول از همه پیشنهادم به شما اینه که باطری وشارژر رو از لپ تاپ جدا کرده و دکمه پاور رو به مدت حدود 30 ثانیه نگه دارید،سپس اونو رها کرده فقط شارژر رو وصل کنید و لپ تاپ رو روشن کنید،بعد از اینکه ویندوز بالا اومد چک کنید ببینید فرقی حاصل شده؟
اگر همچنان مشکل پابرجا بود میتونید آخرین ورژن بایوس موجود در سایت HP رو برای دستگاه خودتون پیدا کرده و اونو اجرا کنید تا بایوس دستگاه به آخرین ورژن اون آپدیت بشه (کار حساسی هست ،اگر به درستی انجام نشه،چه در انتخاب مدل دستگاه چه در نصب ،مثلا اگه قبل از اتمام نصب دستگاه خاموش بشه به طور مثال با قطع شدن برق، احتمال خیلی زیاد دیگه دستگاه روشن نشه یا بالا نیاد،اگر تجربه و دانش لازم رو ندارید توصیه میکنم به همکاران عزیزمون در شهر محل سکونتتون مراجعه بفرمایید)
دیگه اینکه لپ تاپ رو پیش یکی از همکاران عزیزمون ببرید و از ایشون بخواهید بایوس رو آپدیت کنند براتون و همینطور با یه دانگل وای فای دیگه تست کنند ، همینطور مراحل نصب ویندوز و درایورها رو ایشون انجام بدهند (خصوصا در مورد نصب درایور وای فای با توجه به مدل چیپ ست آن)

موفق باشید

elham61

کاربر
2016-03-02
8
3
آقای NPTiak ممنون از پاسخ شما

آقا شما این رو گفتی من یک مطلبی یادم افتادم... کارت گرافیکم هیچ رقمه کار نمی کرد، البته روی اون ویندوز 10 ی که ریخته بودم منم چون برام سخت بود عوض کردن ویندوز و ریختن دوباره برنامه ها همه کاری کردم که خودش درست شه... شب آخر یادمه که حتی یه برنامه بایوس از سایت HP گرفتم و ریختم... بعد اون وای فایم از کار افتاد

اینو الان یادم اومد... مطمئنم... پس با بایوس درست میشه؟ اگه قراره درست شه که من اونو ریختم نباید خراب می شد که...

بازم ممنون میشم راهنمایی کنید که من آخرین کار رو انجام بدم...
با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
کاربر گرامی
اینکه بعد از آپدیت بایوس ،وای فای از کار افتاده و کارکرد طبیعی نداره ،می شه نتیجه گرفت که با برگردوندن به نسخه قبلی ،وای فای راه بیفته .منتهی در حالت آپدیت در محیط ویندوز ،نمی شه نسخه پائین تر رو تزریق کرد و باید با پروگرامر این کار رو انجام بدید که مستلزم باز شدن دستگاه و جدا کردن آی سی بایوس هست .پیشنهاد بنده اینه که روی بایوس متمرکز بشید و فعلا قسمت های دیگه رو دستکاری نکنید .
موفق باشید .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
آقای NPTiak ممنون از پاسخ شما

آقا شما این رو گفتی من یک مطلبی یادم افتادم... کارت گرافیکم هیچ رقمه کار نمی کرد، البته روی اون ویندوز 10 ی که ریخته بودم منم چون برام سخت بود عوض کردن ویندوز و ریختن دوباره برنامه ها همه کاری کردم که خودش درست شه... شب آخر یادمه که حتی یه برنامه بایوس از سایت HP گرفتم و ریختم... بعد اون وای فایم از کار افتاد

اینو الان یادم اومد... مطمئنم... پس با بایوس درست میشه؟ اگه قراره درست شه که من اونو ریختم نباید خراب می شد که...

بازم ممنون میشم راهنمایی کنید که من آخرین کار رو انجام بدم...
با تشکر

سلام، خواهش میکنم،
میتونید یه بار دیگه امتحان کنید، آخرین ورژن مربوط به مدل دستگاه خودتون رو دانلود و نصب کنید(در انتخاب مدل دستگاه و نوع سیستم عامل کاملا دقت بفرمایید)،اگر مشکل برطرف نشد به یکی از همکارانمون در شهر محل سکونتتون مراجعه کرده و مشکل و شرح ماوقع رو توضیح دهید.
این هم که فرمودید شما بایوس رو آپدیت کردید و بعد اینطوری شد و چرا بعد از آپدیت شدن خراب شد، ممکنه نسخه درستی رو انتخاب نکرده باشید یا در مراحل نصب مشکلی وجود داشته یا ... (توجه داشته باشید در خود سایت های شرکت های سازنده دستگاه در مورد آپدیت بایوس توصیه ها و اخطارهای لازم داده شده است )
درصورت امکان تصویری از محیط Device Manager سیستمتون قرار بدهید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

elham61

کاربر
2016-03-02
8
3
سلام
آخرین ورژن بایوس رو که توی سایت اچ پی بود ریختم باز هم کار نکرد.
ورژن قدیمی تر هم نصب نمیشه

پس به نظرتون باید ببرم مغازه بدم درستش کنند؟
آیا این کار رو می تونن راحت انجام بدن؟

بالا