آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل عدم تصویر در مادربرد ASUS مدل H81M-C R2.0

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام خدمت دوستان گرامی؛

یک مادربرد چند وقت پیش برام آوردند با مشخصات : ASUS Model : H81M-C R2.0 که روشن میشد ولی تصویر نمیداد

ولتاژ گیری کردم . همه ولتاژها درست بود . بایوس مادربرد رو پروگرام کردم . فایل رو دقیقاً یادم نیست که از این انجمن خودمون گرفتم یا از سایت خود ایسوس

بعد از پروگرام بایوس وقتی مادربرد رو سوئیچ میکردم فن به مدت 2 ثانیه میچرخید و 2 ثانیه خاموش میشد . دوباره فن 2 ثانیه میچرخید و 2 ثانیه خاموش میشد

این سیکل همینطوری ادامه داشت .

بایوس بکاپ خودش رو که برگردوندم مشکل اینطوری اش رفع شد و فن عادی میچرخید ولی کماکان تصویر نمیداد

یه فایل دیگه هم روش پروگرام کردم همینطوری بود دقیقاً

مشتری عجله داشت . اینم درست نشد دادم رفت

دوباره یه مادربرد همین مدلی با همون ایراد برام آوردند . دقققیقاً عین ان یکی ایراد داره

بایوس میزنم فن غیرعادی میشه مدل جرخش اش .فایل بکاپ رو که برمیگردونم مشکل چرخش فن حل میشه ولی تصویر همچنان نمیاد

همه ولتاژها رو چه در زمان SB و چه زمان PWR داریم درست .

سی پی یو هم عادی شروع به گرم شدن میکنه و کم کم داغ میشه . روی CPU و چیپ فشار هم آوردم فایده نداشت .

این مادربرد اسلات PCI نداره . بخاطر همین کارت دیباگر من چون PCI هستش نمیشه بهش وصل کرد

در ضمن مادربرد اصلاً بوق نمیزنه و به نبود رم هم عکس العملی نشون نمیده دقیقاً عین همون مادربرد قبلی

بنظرم این مشکل باید یه مشکل روتین باشه توی این مدل مادربرد .

تشخیص دوستان چیه ؟

2013-11-01
42
65
با سلام من معلومات زیادی ندارم ولی در حد توانم کمک می کنم حتما شما با یک پاور و سی پی یو و رم و گرافیگ و هارد دیگر سیستم را چک کرده اید برای یاداوری عرض می کنم وایا روی اسلات رم ولتاژ دارید ونیز مادر بورد را خوب با تینر شستشو داده اید همه این موارد محض یاداوری بود موفق باشد حتما با کمک اساتید حل خواهد شد منتظر اظهار نظر اساتید همچون مهندس ابگه باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با سلام خدمت دوستان گرامی؛

یک مادربرد چند وقت پیش برام آوردند با مشخصات : ASUS Model : H81M-C R2.0 که روشن میشد ولی تصویر نمیداد

ولتاژ گیری کردم . همه ولتاژها درست بود . بایوس مادربرد رو پروگرام کردم . فایل رو دقیقاً یادم نیست که از این انجمن خودمون گرفتم یا از سایت خود ایسوس

بعد از پروگرام بایوس وقتی مادربرد رو سوئیچ میکردم فن به مدت 2 ثانیه میچرخید و 2 ثانیه خاموش میشد . دوباره فن 2 ثانیه میچرخید و 2 ثانیه خاموش میشد

این سیکل همینطوری ادامه داشت .

بایوس بکاپ خودش رو که برگردوندم مشکل اینطوری اش رفع شد و فن عادی میچرخید ولی کماکان تصویر نمیداد

یه فایل دیگه هم روش پروگرام کردم همینطوری بود دقیقاً

مشتری عجله داشت . اینم درست نشد دادم رفت

دوباره یه مادربرد همین مدلی با همون ایراد برام آوردند . دقققیقاً عین ان یکی ایراد داره

بایوس میزنم فن غیرعادی میشه مدل جرخش اش .فایل بکاپ رو که برمیگردونم مشکل چرخش فن حل میشه ولی تصویر همچنان نمیاد

همه ولتاژها رو چه در زمان SB و چه زمان PWR داریم درست .

سی پی یو هم عادی شروع به گرم شدن میکنه و کم کم داغ میشه . روی CPU و چیپ فشار هم آوردم فایده نداشت .

این مادربرد اسلات PCI نداره . بخاطر همین کارت دیباگر من چون PCI هستش نمیشه بهش وصل کرد

در ضمن مادربرد اصلاً بوق نمیزنه و به نبود رم هم عکس العملی نشون نمیده دقیقاً عین همون مادربرد قبلی

بنظرم این مشکل باید یه مشکل روتین باشه توی این مدل مادربرد .

تشخیص دوستان چیه ؟

برای استفاده از دیباگر در این مادربردها باید از مبدل pcie به pci استفاده کنید . حدود 50 تومن هست . به دلیل حذف pci بصورت تدریجی روی بردهای جدید این مبدل لازمه درخواست بایوس بدید . براتون بایوس ش رو اپلود کنم .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
برای استفاده از دیباگر در این مادربردها باید از مبدل pcie به pci استفاده کنید . حدود 50 تومن هست . به دلیل حذف pci بصورت تدریجی روی بردهای جدید این مبدل لازمه درخواست بایوس بدید . براتون بایوس ش رو اپلود کنم .

با سلام

ممنون از راهنماییتون .

درخواست فایل بایوس در تاپیک خودش ایجاد شد

منتظر فایل هستم

ممنون

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
درود

از این فایل استفاده کنید اگر مشکل حل نشد اشکال از قسمت دیگری هست .

سلام . فایل بایوسی که فرستاده بودید رو پروگرام کردم . مشکل کاملاً برطرف شد .

دستتون درد نکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hoss_bakh

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
دوستان این مادربرد مشکلش با پروگرام بایوس ( فایلی که جناب Service Manual فرستادند در بالا ) کاملا برطرف گردید .

اعلام اتمام کار تعمیر این مادربرد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
ممنون بابت اعلام نتیجه تاپیک قفل میشه .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا