آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بسته شدن درب DVD Writer بعد از زدن يک ضربه کوچک با آن ! چاره چيست ؟

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
با سلام خدمت دوستان عزیز

درب dvd rw من با زدن یک ضربه کوچک بهش بسته میشه چطور میشه درستش کرد.

ممنون
به نام خدا

سلام. شما سنسورهای زیر درب را باز کرده و کامل شستشو داده و تمیز کنید و سپس ببینید.
اگر نشد ببینید که خارها و لبه های کشویی و درب نشکسته باشند. مدل آن را هم بنویسید.
موفق باشید...

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام خدمت دوستان عزیز

ممنون
دوست خوبم
عیب را خوب توضیح ندادید و دوستانم هم نصبت به توضیح شما پاسخ دادند ...
سوال : درب دی وی دی رایتر من با کمی هول دادن بسته می شود یا شاید هم برای باز شدن کمی ضربه و کمک می خواهد
این عیب بسیار شایع است و با تعویض تسمه درب آن راه می افتد
دقت کنید که تسمه باید هم سایزش باشد ... در بازار تسمه درب سی دی رام فابریک موجود است

vcd tanin

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-08-29
916
8,971
نصف جهان
با سلام خدمت دوستان عزیز

ممنون

با سلام خدمت دوست عزیز

ابتدا قسمت اسانسور را کاملا سرویس نماید سپس از روان بودن اسانسور اطمینان حاصل کنید و تعویض تسمه مناسب و تنظیم و سالم بودن موتور اسانسور و سپس با کمی روغن زدن به اسانسور ان را روان تر کنید لغ زدن صفحه اسانسور با ید تنظیم باشد حتمآ پلاتین زیر اسانسور را کامل سرویس کنید

با این راه حل مشکل حل میشود

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
سلام دوستان
من هم یک DVD رایتر سونی دارم که متاسفانه درش باز نمیشه و وقتی باز میشه و سی دی را داخل میزنیم دوباره خود به خود سریع بعد از بسته شدن باز میشه. مگه اینکه چند بار با قدرت در را به داخل حل دهید تا یکبار بیرون بر نگرده و خوانده بشه
ولی وقتی سی دی داخل آن قرار میگیرد دیگر به راحتی باز میشود اما کافیه سی دی را خارج کنید و چند دقیقه صبر کنید دوباره بخواهید در را باز کنید دیگر باز نمیشود و بعد از جا زدن سی دی هم دائم به سرعت دوباره باز میشود. من ریل آن را تمیز کردم و تسمه آن را هم عوض کردم ولی متاسفانه فایده نداشت. چند مورد هم بالا خوندم که اساتید عزیز توضیح داده بودند ولی متوجه اون قطعات و موقعیتشون در دستگاه نشدم اگر عکسی بتونید از اون قطعات که فرمودید باید سرویس بشند بگذارید ممنون میشم یا توضیح خاصی هست بفرمایید
با تشکر

sajjad-d

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-07-21
302
911
اصفهان
سلام دوستان
من هم یک DVD رایتر سونی دارم که متاسفانه درش باز نمیشه و وقتی باز میشه و سی دی را داخل میزنیم دوباره خود به خود سریع بعد از بسته شدن باز میشه. مگه اینکه چند بار با قدرت در را به داخل حل دهید تا یکبار بیرون بر نگرده و خوانده بشه
ولی وقتی سی دی داخل آن قرار میگیرد دیگر به راحتی باز میشود اما کافیه سی دی را خارج کنید و چند دقیقه صبر کنید دوباره بخواهید در را باز کنید دیگر باز نمیشود و بعد از جا زدن سی دی هم دائم به سرعت دوباره باز میشود. من ریل آن را تمیز کردم و تسمه آن را هم عوض کردم ولی متاسفانه فایده نداشت. چند مورد هم بالا خوندم که اساتید عزیز توضیح داده بودند ولی متوجه اون قطعات و موقعیتشون در دستگاه نشدم اگر عکسی بتونید از اون قطعات که فرمودید باید سرویس بشند بگذارید ممنون میشم یا توضیح خاصی هست بفرمایید
با تشکر

با سلام

تسمه اندازه فابریک تهیه کنید و با اسپری شستشوی برد (خشک 600 ترجیحا اسپری NAHID) محل قرار گرفتن تسمه را شستشو دهید
موتور را هم با اسپری روغنی 60 شستشو دهید و بعد از شستشو بوش های موتور را روغن کاری کنید (ترجیحا روغن 10)

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,667
176,766
iRanTK.iR
سلام دوستان
با تشکر

با سلام

تسمه اندازه فابریک تهیه کنید و با اسپری شستشوی برد (خشک 600 ترجیحا اسپری NAHID) محل قرار گرفتن تسمه را شستشو دهید
موتور را هم با اسپری روغنی 60 شستشو دهید و بعد از شستشو بوش های موتور را روغن کاری کنید (ترجیحا روغن 10)

سلام

آقاي نکويي البته توضيحات دوستمون کامل بود ، ولي معمولا با تعويض تسمه مشکل حل ميشه و نياز به کارهاي ديگه نيست و اگر تسمه فابريک گذاشتيد و باز هم مشکل داشت باقي کارها رو انجام بديد .......

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
ممنون دوستان. متاسفانه من تسمه فابریک ندارم و اصلا اینجا گیر نمیاد منتها من یک سری تسمه با سایزهای مختلف دارم که یکی که هم سایز خودش بود انداختم. و موتور و ریل رو هم سرویس کردم ولی جواب نداد. یکجورهایی حدس میزنم اصلا خود موتور درست کار نمیکنه چند بار در ضربه می خوره و وقتی زورش نمیرسه و نمیتونه در رو باز کنه دیگه ثابت میشه

بالا