آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادنasus x550cc

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام همکاران گرامی یک برد لپ تاپ مدلasus x550cc rev2موجود دارم کاملا سالم و بی عیب بود هنگامنصب متاسفانه یه جسم فلزی به قمست سوکت مینی پی سی ای وایفای برخورد کرد ودستگاه باطریش متصل بود تا اونجایی که یادمه یه جرقه ی کوچکی و دیگه کلا دستگاه بوت نمیشه دستگاه پاور میشه ولی کلاک نداره و مدار سی پی یو کلا برسی شده تمامی فت ها خارج شده و تست شده مشکلی نداره اما وی کور نداریم ورودی ایسی پی دبلیو ام برسی شده ولتاژ5هست وبا منبع تغزیه که تست میکنم دستگاه در حالت پاور0.12میکشه ولی در حالت سالمش تقریبا0.90باید باشه این فکر کنم نشونه این باشه که کلا مدارات تغذیه نمیشن یا از ای او دستوری بهشون ارسال نمیشه مدارات رو که چک کردم هیچ قطعه ای معیوب نبود چه از لحاض ظاهری چه بیرون از برد ولتاژ های استندبای هم هست و مشکلی نداره 3.3و5ولتبایوس هم جهت احتیاط پروگرام شد اما مشکل پابرجاستدر رابطه با ای او مطمئن نیستم خواستم همگاران گرامی کمی راهنماییم کنن سر در گم شدمباتشکر

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
اگر دارید با سی پی یوی دیگری چک کنید

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلامي دوباره ممنون از پاسخگويي عزيزان فردا ميرم شركت و اي او رو تعويض ميكنم اما در جواب همكار عزيزم سي پيو اين مدل انبورد هست الان كه دقيق تر برسي كردم ديدم دو نقطه از مدار كاملا اتصال بوده دو عدد سلف كه يكي در كنار مدار رم و ديگري در زير گرافيك با زمين شورتي كامل هستن هرچقدر كشتم متوجه نشدم كدا قطعه اتصال شده فت هاي اطراف و تمام برد تست شد اما هيچكدام اتصال كوتاه نيست
http://s6.picofile.com/file/8236039268/image.jpeg

توي عكس علامت زدم ممنون ميشم راهنمايي كنين

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه
بادرود. دوست عزیز توی عکس زیادمشخص نیست اما فکر کنم اونا سلف باشن درسته باید حالت بیزر بوق بزنه

Sent from my SM-J110H using Tapatalk

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
بادرود. دوست عزیز توی عکس زیادمشخص نیست اما فکر کنم اونا سلف باشن درسته باید حالت بیزر بوق بزنه

درود دوست عزيز بنده هم ميدونم سلف ها مستقيم هستن!بنده عرض كردم كه با زمين يعني منفي مدار اتصال كوتاه شده اند
با تشكر

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374

سلف ها نهايتا در خروجي يك مدار قرار ميگيرند و كار اون ها مختلفه وتقريبا مثل يه نويزگير عمل ميكنه اگر اشتباه نكنم
به هر حال بازم ممنون از پاسختون
از اساتيد تقاضاي كمك دارم خيلي گيرم انداخته بد جور
با تشكر

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
تصویر تقریبا با کیفیت هست،اما خطوطی که دور سلف ها کشیده اید کمی پهن هستند،با این وجود به نظر میاد سلف بالایی که دورش خط کشیده اید به 3 سلف بالاتر از خودش و در نهایت به اون 2 کانکتور بالای تصویر ،هارد و درایو، منتهی میشود،
ماسفت های بالای تصویر،زیر کانکتور درایو را تست کردین؟ اونها و سلف های کنارشان هم احتمالا باید اتصال کوتاه باشند
در صورت امکان تصویر با کیفیت دیگری از پشت و روی بورد،بدون هیت سینک ها و اون خط هایی که کشیده اید آپلود نمایید،
شماتیک این بورد رو دارید؟
موفق باشید

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
با سلام،
تصویر تقریبا با کیفیت هست،اما خطوطی که دور سلف ها کشیده اید کمی پهن هستند،با این وجود به نظر میاد سلف بالایی که دورش خط کشیده اید به 3 سلف بالاتر از خودش و در نهایت به اون 2 کانکتور بالای تصویر ،هارد و درایو، منتهی میشود،
ماسفت های بالای تصویر،زیر کانکتور درایو را تست کردین؟ اونها و سلف های کنارشان هم احتمالا باید اتصال کوتاه باشند
در صورت امکان تصویر با کیفیت دیگری از پشت و روی بورد،بدون هیت سینک ها و اون خط هایی که کشیده اید آپلود نمایید،
شماتیک این بورد رو دارید؟
موفق باشید

سلام فت ها رو تست كردم روي برد ضاهرا سالم هستن و عيبي ندارند متاسفانه شماتيك هم ندارم فقط دو سلف مذكور اتصال به بدنه ميباشند
البته ناگفته نماند خازن هاي الكتروليتي بالاي سيپيو با هم تقريبا شورت هستن با تست بوق عدد١.٦را نشان ميدهد بعيد ميدونم سي پيو مشكل داشته باشد اينم تصاوير درخواستي خدمت همكار عزيز

http://s7.picofile.com/file/8236073376/ima
ge.jpeg

http://s7.picofile.com/file/8236078484/image.jpeg

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
ناگفته نماند که خروجی فت هایی که به سلف ها منتهی شده کاملا شورت هستن

بالا