آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادنasus x550cc

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام

متاسفانه مشکل شما از io می باشد

زدن ای او جدید هم فایده نداره باید این io پروگرم بشه

موفق باشید

سلام دوست عزیز،عذرمیخوام ،ایشون میفرمایند در بورد اتصال کوتاه وجود دارد،جسارتا اتصال کوتاه با نرم افزار (پروگرم آی او) چه ارتباطی میتواند داشته باشد؟!!!

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام دوست عزیز،عذرمیخوام ،ایشون میفرمایند در بورد اتصال کوتاه وجود دارد،جسارتا اتصال کوتاه با نرم افزار (پروگرم آی او) چه ارتباطی میتواند داشته باشد؟!!!

سلام

خب در وحله اول ممکنه که io سوخته باشه همونطور که شما و اساتید التفات داریند

اما در مرحله بعدی که ایشون io را تعویض کردند ولی همچنان مشکل پا برجاست اولین قدم برای رفع مشکل

رایت کردن بایوس و ec هست که همانطور که عرض کردم فایل ec باید داخل io رایت بشه

بعد از رایت فایل ec و بایوس باید مرحله به مرحله جلو رفت فعلا متهم ردیف اول io است

موفق باشید

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام همکاران گرامی یک برد لپ تاپ مدلasus x550cc rev2موجود دارم کاملا سالم و بی عیب بود هنگامنصب متاسفانه یه جسم فلزی به قمست سوکت مینی پی سی ای وایفای برخورد کرد ودستگاه باطریش متصل بود تا اونجایی که یادمه یه جرقه ی کوچکی و دیگه کلا دستگاه بوت نمیشه دستگاه پاور میشه ولی کلاک نداره و مدار سی پی یو کلا برسی شده تمامی فت ها خارج شده و تست شده مشکلی نداره اما وی کور نداریم ورودی ایسی پی دبلیو ام برسی شده ولتاژ5هست وبا منبع تغزیه که تست میکنم دستگاه در حالت پاور0.12میکشه ولی در حالت سالمش تقریبا0.90باید باشه این فکر کنم نشونه این باشه که کلا مدارات تغذیه نمیشن یا از ای او دستوری بهشون ارسال نمیشه مدارات رو که چک کردم هیچ قطعه ای معیوب نبود چه از لحاض ظاهری چه بیرون از برد ولتاژ های استندبای هم هست و مشکلی نداره 3.3و5ولتبایوس هم جهت احتیاط پروگرام شد اما مشکل پابرجاستدر رابطه با ای او مطمئن نیستم خواستم همگاران گرامی کمی راهنماییم کنن سر در گم شدمباتشکر

سلام مجدد

به گفته دوستمون

اتصالی زمانی رخ داده که فقط باتری روی دستگاه بوده است ودر سوکت مینی پی سی ای (نه در زمان روشن بودن)

در این حالت

مدار کور سی پی یو ای سی pwm و مدار شارژ ای سی pwm و مدار تغذیه بطور نسبی و نهایتا مدار rtc بطور نسبی

دارای ولتاژ هستند گفته دوست عزیزم اقای NPTiak مبنی بر مشکوک بودن مدار کور هم درست است

اما دوستان توجه کنید که اتصالی در سوکت مینی پی سی ای رخ داده

جریان کشی مدار هم مبنی بر اشکالی در مدار rtc است

همچنان متهم ردیف اول ای او است

موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام مجدد

به گفته دوستمون

اتصالی زمانی رخ داده که فقط باتری روی دستگاه بوده است ودر سوکت مینی پی سی ای (نه در زمان روشن بودن)

در این حالت

مدار کور سی پی یو ای سی pwm و مدار شارژ ای سی pwm و مدار تغذیه بطور نسبی و نهایتا مدار rtc بطور نسبی

دارای ولتاژ هستند گفته دوست عزیزم اقای NPTiak مبنی بر مشکوک بودن مدار کور هم درست است

اما دوستان توجه کنید که اتصالی در سوکت مینی پی سی ای رخ داده

جریان کشی مدار هم مبنی بر اشکالی در مدار rtc است

همچنان متهم ردیف اول ای او است

موفق باشید

با سلام،
خوشحالم بالاخره در یکی از تاپیک ها چنین حالتی به وجود اومده که میشه راجعبه لااقل یه بورد با یه مشکل خاص بحث و گفتگو کرد،نمیدونم نظر مدیران سایت در این باره چی هست، اما به نظرم هدف سایت علاوه بر حل مشکل همکاران،به وجود اومدن چنین فضایی برای تجزیه و تحلیل رفتار و عملکرد لپ تاپ (در این بخش و دستگاههای دیگر در بخش مربوط به خودشان) است تا با بحث و تبادل نظر و بیان دیدگاههای مختلف ،هم بتوانیم به آغازگر تاپیک در حل مشکل کمک کنیم و هم شاید مهمتر از آن اینکه از هم بیاموزیم،
اما راجعبه بورد مورد نظر و فرمایشات شما دوست و استاد عزیز،بنده با کلیت فرمایشات شما موافقم و از نظرات شما می آموزم،تفاوت دیدگاه بنده و شما در این قسمت است که در این بورد الان دو مساله وجود دارد:
1- یک آی او قابل پروگرم داریم که پروگرم نشده تعویض شده
2- وجود اتصالی در 2 تا از سلف های مدار
طبق فرمایش شما اول باید آی او پروگرم شود سپس به دنبال اتصالی گشت ،اما بنده فکر میکنم شاید اصلا از ابتدا نیازی به تعویض آی او نبوده چون در بورد اتصالی داریم و ابتدا باید منشاء آن اتصالی را پیدا کرده و رفع نمود،سپس اگر در رفتار بورد علائمی مبنی بر ایراد در آی او یا قطعه دیگری وجود داشت به سراغ آنها برویم،چون بورد الکترونیکی ای مثل بورد لپ تاپ بر اساس ولتاژ،جریان و فرکانس کار میکند و قاعدتا قبل از آنکه هر قطعه بخواهد وظیفه اش را به درستی انجام دهد باید منابع ولتاژ،جریان وفرکانسی لازم را دریافت کند و وجود اتصال کوتاه در بورد قاعدتا میتواند این مساله را مختل نماید.
چون بعد از اینکه دوستمون فرمودن که در بورد اتصال کوتاه وجود دارد شما فرمودید که مشکل از آی او است و باید پروگرم شود این سوال در ذهن من به وجود اومد که وجود اتصال کوتاه چه ارتباطی میتواند با پروگرم آی او داشته باشد.به هرحال مسلما هر دو مساله باید برطرف شود تا بورد عملکرد صحیح را داشته باشد، هم آی او جدید باید پروگرم شود و هم اتصال کوتاه برطرف شود.
در انتها از شما استاد بزرگوار و دیگر دوستانی که در تاپیک ها مشارکت میکنید و علاوه بر کمک به آغازگر تاپیک ،من و دیگر دوستان را از تجربیات و دانش خود بهره مند میسازید صمیمانه سپاسگذارم.
موفق باشید

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام و کسب اجازه از اساتید.
جسارتا فقط برای تجربه خدمتتون عرض میکنم.
بنده چند وقتی هست که یه لپ تاپ مشابه برام اومده ولی کمی مشکل حادتره و موسفت های که مشخص کردید به کل سوخته و اتیش گرفته و طی بررسی متوجه داغ شدن ای سی پشت این قسمت از برد شدم و تو عکس مشخص کردم.
هدف از این پیام هم این بوده که اگه موسفت های این قسمت اتصال دارن احتمال خرابی این ای سی رو هم نادیده نگیرید.
تو عکس مشخص کردم.
با تشکر از شما عزیزان و فرمایشات مفیدتون.

مشاهده فایل‌پیوست x550cc.rar

http://s6.picofile.com/file/8238290584/photo_2016_02_11_16_07_14.jpg

http://s7.picofile.com/file/8238290676/photo_2016_02_11_16_07_09.jpg

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام ممنون از پاسخ همکار گرامی

اخه این مدل ای او و چیپ خرابی زیاد دارن گفتم مطمئن بشم

اون ایسی شماره ای که روش نوشته شدهjjewl22

خیلی برسی کردم قطعه ای داغ نمیشود

ای او و چیپ دقیق نصب شده و مشکلی ندارد

ایسیpwmهم برسی شدولتاژ ورودی دارد اما چون دستوری بهش نمیرسه خروجی نداره

سلام دوست عزیز،در مورد این بورد به نتیجه رسیدید؟

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوست عزیز.
یه لطفی کن ولتاژ این قطعه رو اعلام کن، یه سمت 19 ولته، اون سمتش که علامت سوال گذاشتم رو اعلام کن برام.

untitled.jpg

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوستان ممنونم از اینکه اینهمه وقت گذاشتین و توضیح دادین

و خوشهالم از اینکه شاید باعث گفتگو بین اساتید محترم شدم

دوستان بنده فایل پروگرام ای او رو نداشتم بورد رو دادم یکی از همکاران برام ای او رو پروگرام کنه

متاسفانه ایشون هم هی امروز فردا میکنه اما شنبه حتما میرم سر وقتش و بورد رو میگیرم اگر کسی از استاتید فایلش رو داره بهم محبت کنه ممنون میشم

در رابطه با اون عکس ها هم که دوست عزیزمون گذاشته حتمابرسی میکنم و اون ایسی رو خارج میکنم که ببینم اتصالی رفع میشه یا نه همچنان باز اون قسمت مدار و فت ها رو برسی میکنم

در مورد اون قسمتی که ولتاژ رو خواسته بودین اونم به محض اینکه برد دستم برسه انجام میدم ممنون

بنده خیلی به ای او شک داشتم برای همین تعویض کردم از چند نفر از همکاران پرسیدم گفتند که نه این نوع پروگرامی نیست و متعجب شدم و نصبش کردم دیدم دستگاه پاور شد با همون حالت اولیه به همین خاطر دنبالشو نگرفتم اما قبلا در موردش تحقیق کرده بودم و دیده بودم که پروگرام میشه

با تشکر

بالا