آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ دل مدل n5010

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام یک لپ تاپ دل مدل 5010 که تصویر نمی داد و 8 تا بوق می زد رو برام آوردن اومدم گرافیکش رو با هیتر گرما دادم ولی الان دیگه اصلاً سیستم روشن نمی شه روی سوکت پاور روی مادربرد ولتاژ 3.3 رو دارم توی مدار ولتاژ 19 ولت رو هم دارم ولی روی بایوس هیچ ولتاژی ندارم مشکل از کجا می تونه باشه؟
البته این رو هم بگم که بعد از گرما دادن به چیپ متوجه شدم که باتری بایوس رو جدا نکرده بودم آیا احتمال داره به این خاطر باشه و جایی از برد یا چیپی آسیب دیده باشه؟

با سلام،
دوست عزیز، در این مدل مشکل چیپ گرافیک بسیار شایع است،8 بوق در این لپ تاپ به معنای ایراد در LCD است، چرا مستقیم رفتید سراغ چیپ؟ اما حالا بعد از هیت دادن، احتمالا پایه های چیپ اتصال کرده اند،دمای چیپ گرافیک و خازنهای اس ام دی روی آن را چک بفرمایید. ولی قبل از اینکه کار دیگری با چیپ انجام دهید یکبار بایوس مطمین پروگرم کنید تا هم از سلامت آی سی بایوس و هم پروگرم آن مطمین شوید (بک آپ از بایوس فعلی فراموش نشود)
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeidgbg

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
ممنون از همه شما . من در پاسخ به سوال های دوستان لازم است توضیحاتی به دوستان بدم.
1- مدل گرافیک Ati 216-0774007
2- ولتاژ 5 ولت را روی I/O ندارم فقط 3 ولت رو دارم.
3- خیلی از دوستان توی همین فروم و سایت های خارجی دلیل این مشکل رو گرافیک اعلام کرده بودند به همین خاطر من هم رفتم سراغ این کار . باشه این کارها رو هم تست می کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
با تشکر از همه دوستان
خواستم اعلام کنم که لپ تاپ به شکل خیلی عجیبی درست شد.
بعد از یک مدت که دوباره رفتم سراغش دیدم که روشن شد و الان یک هفته ایی هم هست که داره کار می کنه
خواستم بدونم کسی می تونه حدسی بزنه که چی شد درست شد؟

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با تشکر از همه دوستان
خواستم اعلام کنم که لپ تاپ به شکل خیلی عجیبی درست شد.
بعد از یک مدت که دوباره رفتم سراغش دیدم که روشن شد و الان یک هفته ایی هم هست که داره کار می کنه
خواستم بدونم کسی می تونه حدسی بزنه که چی شد درست شد؟

سلامم

امکان داره به علت باگ افتادن تو بایوس اون زمان روشن نمی شده وقتی گذاشتیش کنار
البته با فرض بر اینکه باتری بک اپ روش نبوده باگش برطرف شده

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeidgbg

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
منظورتون از باگ افتاده یعنی چی؟ می شه بیشتر توضیح بدین یعنی چی؟

این یه اصطلاحه خودمم نمی دونم یعنی چی
بعضی وقتا که مادربرد را میزاری کنار بدون باتری و خود بخود درست میشه معلومه که چون باتری روش نبوده بایوس به حالت دیفالت در امده و اصطلاحا باگش برطرف شده
اما در مورد شما از اونجایی که چیپ رو حرارت دادی امکان داره که زیر چیپ موقع شستن درست خشک نشده باشه
و بعد از کذشت زمان خشک شده و مادر برد روشن شده

موفق باشی

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
این حالت دیر clear شدن cmos روی خیلی از بردهای pc هم اتفاق میوفته . من معمولا 24 ساعت هم باتری رو در میارم هم جامپر رو میگذارم روی حالت clear در مادربردهای pc
اینطوری مطمئن میشم که کاملا clear cmos شده . برای شما هم نبودن باطری باعث شده کاملا clear cmos بشه

بالا