آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: غیر فعال شدن پورت های usb در مادربورد elite 945 pt

RAMIN1393

کاربر
2014-05-16
12
7
ممنون
خب این رگلاتورها ی پشت سوکت کجا هستش داخل سوکت یا روی مادر بردهستش... تو اون شکل مادر بردی که گذاشتم دیده نمیشن ؟ و اینکه وقتی VCC پورت یو اس بی 5 ولت میده چه لزومی به تست رگولاتور هست ؟

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام مجدد

نه پشت سوکت میشه داخل سوکت چیزی نیست.
لزوم اون برای اینه که شما مطمئن بشی که 5 ولت لحظه ای میاد یا نه.
تست تعمیراتی اینه که شما مدار رو قسمت بندی یا همون بلوک بندی کنید.
مستقیم نمیریم سراغ ایراد آخر مادربرد

هر قسمت ولتاژی داره که برای خودش استاندارد هست.

البته تو مادربردهای مختلف فرق میکنه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
همیشه وجود ولتاژ روی یک قطعه دلیل بر سلامتی کامل اون نیست .مورد مشابه همین برا بنده پیش اومده که 5 ولت رو روی پورت ها داشتم ولی هیچکدوم از پورت ها کار نمی کردند .بقول همکار عزیزمون یک قسمت از کار تعمیر ،بلوک بندی و تفکیک قسمت های مختلف مادربرد برای محدود کردن عیب هست .روی عکسی که گذاشتید نمی شه قطعه رو مشخص کرد .چون قطعات ریز در پشت پورها هستن .برای تعمیر باید مادبرد رو از کیس خارج کرده و از پشت پورتها عکس واضح بگیرید تا بشه قطعات رو مشخص کرد .البته باز هم نمی شه با اطمینان کامل گفت که ایراد از رگولاتورها هست .تعمیر یک پروسه سعی و خطا هست و بیشتر مثل مهندسی مع*** می مونه .یعنی شما در تست قسمتهای مختلف ،اگر نتونستید عیب رو پیدا کنید ،سعی می کنید ابتدا قسمتهای سالم رو تفکیک کنید تا محدوده عیب کوچک تر بشه .همچنین بفرمائید کدوم شهرستان تشریف دارید تا نزدیکترین همکار عضو انجمن بتونه کمکتون کنه .
موفق باشید .

RAMIN1393

کاربر
2014-05-16
12
7
ممنون از توجهاتتون که منو راهنمایی میکنین
من ساکن آذربایجان غربی ، شهر خوی هستم البته محل تحصیلم شهر ارومیه هست و اونجا هم دسترسی کامل دارم.

RAMIN1393

کاربر
2014-05-16
12
7
سلام مجدد ، من یه پرس و جویی از دوستان تعمیرکار داشتم که به من گفتن تعویض پل جنوبی این مادر بورد به اندازه کل ابن نوع مادربورد هزینه داره ( 70 تا 80 تومن) نوصیه اشون این بود یه کارت USB بگیرم و نصب کنم ... حالا میخوام از شما بپرسم که اگه مشکل از پل جنوبی باشه با نصب یه کارت USB مجزا حل میشه ؟؟؟ یا اینکه نه حتما باید این چیپ عوض شه ؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام مجدد ، من یه پرس و جویی از دوستان تعمیرکار داشتم که به من گفتن تعویض پل جنوبی این مادر بورد به اندازه کل ابن نوع مادربورد هزینه داره ( 70 تا 80 تومن) نوصیه اشون این بود یه کارت USB بگیرم و نصب کنم ... حالا میخوام از شما بپرسم که اگه مشکل از پل جنوبی باشه با نصب یه کارت USB مجزا حل میشه ؟؟؟ یا اینکه نه حتما باید این چیپ عوض شه ؟

اگر مشکل فقط درقسمت usb باشه . بله با یک کارت usb میتونید ایراد را برطرف کنید .

بالا