آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: وایر لس مودم d link مدل2730u

نیما تاری

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2015-12-15
76
166
تهران
با سلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم
یه مودم هست که نتشو از انتن رادیوی میگیره وبرای به اشتراک گذاشتنش حتما باید تیکDHCPروبرداشت.
اخرین بار برای تغیر رمز وایر لس مودمو از میکروسوچ زیرش ریست کردم بعداز روشن شدن تمام پورتها نت داشتن به جز وایر لس .
با برداشتن تیک DHCP دیگه هیچ دستگاهی با وایر لس حتی کانکت هم نمیشه اما پورتها هیچ مشکلی ندارن .زمانیکه دوباره تیک DHCP رومیزنم دستگاه ها به وایرس کانکت میشه ولی نت نداره.
مودموباadsl (خط مخابرات)تست کردم همه چیش درست بود .وایر لسشم نت داشت. تا اون تیکو برمیداشتم دوباره روز ازنو روزی از نو.
ممنون میشم کمکم کنید .با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
سلام

شما اول تنظیمات DHCP روی مودم رو چک کنید ببینید تو بازه ی کامپیوتر هاتون هست یا نه.
به احتمالا زیاد شما IP هاتونو دستی دادید باید اون هارو DHCP بزارید تا خودش براتون ست کنه.

انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید

تندرست باشید

نیما تاری

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2015-12-15
76
166
تهران
سلام
من تنظیمات کارخونه کردم مودم رو و الان از خط مخابرات استفاده میکنم و هیچ انتنی هم بهش وصل نیس ولی تا تیک ش رو بر میدارم وایرلس کانکت نمیشه
نمیدونم از کجا باید IPهاشو بررسی کنم...
با تشکررررر:icon26:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

تنظیمات در هر دستگاه باید در قسمت کارت شبکه انجام بشه
به آدرس زیر برید
Control Panel\Network and Internet\Network Connections

و روی
Local Area Connection
راست کلیک کنید و گزینه ی آخر رو انتخاب کنید و در قسمت پایین روی
internet Portocol version 4 (TCP/IPv4)
2 تا تیک تو این صفحه میتونید بزنید
هر دو تیک را روی گزینه ی اول یعنی
obtain an ip address automatic
بزراید.

تنظیمات DNS وLAN را داخل مودم ست کنید
زمانی که DHCP رو کانفیگ کنید دیگه نیازی به چیزی نیست خودکار IP می دهد.

سوالی بود در خدمتم.

شاد باشید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
دوست عزیز عنوان شما اشتباه هست. و در صورت تکرار اخطار دریافت می کنید و تاپیک شما حذف میشه. لطفا لینک زیر را با دقت مطالعه کنید:
http://www.irantk.ir/irantk54912

در مورد مشکلتون احتمالا چون شبکه شما بزرگ هست و تعداد افرادی که متصل میشن زیاد هست برای شما DHCP رو غیر فعال کردن و از رنج IP دلخواه به صورت دستی استفاده کرده بودند! که شما با ریست مودم همه تنظیمات را ریست کردید....

باید بپرسید ببینید برای شما چه رنج IP تعریف کرده بودند و شما مجدد همان را تعریف کنید. در سیستم ها هم احتمالا چون با همون رنج IP تعریف شده وقتی DHCP میشه اینترنت ندارند و البته کانکت شدن به وایرلس ربطی به IP نداره و منظور شما از اینکه وصل نمیشه من دقیق متوجه نشدم.
یعنی اصلا کانکت نمیشه؟؟ یا کانکت میشه ولی اینترنت نداره؟!!

در هر صورت کاری که گفتم بکنید رنج IP رو بپرسید و در مودم تنظیم کنید و در کلاینت ها هم دقت کنید همون رنج IP تعریف شده باشه.

نیما تاری

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2015-12-15
76
166
تهران
سلام شرمنده جوابم دیر شد.
تنظیمات کارت شبکه رو برسی کردم مشکلی نداشت.همه چیز همون جوری بود که گفته بودید.
من یه مودم دیگرو جای همین مودم گذاشتم .مشکل بر طرف میشد یعنی با برداشتن تیک DHCP هم پورت هاش نت داشت وهم وایرلسش کانکت میشد ونت داشت.
ولی وقتی مودم قبلی رو که وصل میکردم.با برداشتن تیک DHCP پورت ها نت داشتن ولی وایرلسش حتی کانکت هم نمیسه انگار که پسورد شو اشتباه داده باشن درحالی که مودمو بالای پنچ شیش بار ریست کارخونه کردم وپسورد نداره!نمیدونم دیگه این چه ایرادیه گیج شدم:narahan:

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

دوست عزیز تو مودم در قسمت advance setup
wireless زو انتخاب کنید و access point رو active کنید

SSID میشه نام وایرلس مودم

Authentication Type رو WPA-psk/WPA2-PSK انتخاب کنید

تنظیمات رو ذخیره کنید و چک کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه.

شاد کام باشید

نیما تاری

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2015-12-15
76
166
تهران
مشکل حل شد.
با پرسو جوی زیاد وتماس با تکنو 2000.فعال بودن گزینه Enable Multi AP Isolation در قسمت وایرلس بیسیک باعث این مشکل شده بود. که با برداشتن تیک این گذینه مشکل برطرف شد.:approve:
از راهنمایی های شما عزیزان سپاس گذارم:66000000:
:87000000::87000000::87000000::87000000::87000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93
بالا