آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: افزایش برد مودم وایرلس تی پی لینک

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام خدمت همکار و دوست عزیز جناب آقای نکویی

بنده همین مدل رو تو خونه استفاده میکردم فقط آنتن هاشو کمتر گذاشته بودم آنتن خود دستگاه برد کمتری داره
فکر نمیکنم چیزی باشه که گیرندگی خوبی داشته باشه حتی همون 10 متری که شما فرمودید چون از تو خونه میخوان استفاده کنن
مسلما دیواری مابین هست و همین باعث افت سیگنال میشه مگر اینکه جایی قرار بدن که دیواری نباشه تا مغازشون
راهی که بنده به ذهنم رسید فقط این بود و استفاده از مودم 2 آنتنه که گیرندگی بالاتری داشته باشه نسبت به چیزی که الان استفاده میکنن
به قول معروف هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری.
بنظر من اگه کسی لازم داشته باشه از اینترنت اسفاده کنه بهتره تا 2تا مودم بخره 2 تا خط تلفن 2تا اینترنت رانژه کنه
البته این نظر شخصی من هست.

انشاالله که بتونن مشکلشون رو حل کنن به ما هم منتقل کنن.

پیروز باشید

آخرین ویرایش:

farjadpc

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-02
32
35
سلام من یه مودم تی پی لینک دارم که به طور مشترک برای خونه و مغازه استفاده میکنم به طوری که مودم توی مغازه هست و من هر وقت میرم خونه اونجا هم انتن میده و استفاده میکنم
فاصله خونه تا مغازه زیاد نیست شاید 50 - 60 متر و سه تا دیوار توی مسیره
مودم توی خونه خیلی به سختی انتن میده و هی قطع و وصل میشه
دوستان کسی راه حلی برای قوی تر کردن امواج و افزایش برد مودم میتونه پیشنهاد بده؟

درود.
میتونید با کمی مطالعه آنتن یاگی (شاخه ای) برای مودم بسازید... توی یوتوب سرچ کنید how to build a yagi antenna for wifi modem

اگر قصد ساختن داشتید بدانید محاسبات و اندازه ها باید دقیق باشند تا جواب بگیرید.
تفاوت یاگی با آنتن های رایج مودم که به صورت یه میله هستند:
آنتن های معمولی تمام جهته هستند اما یاگی جهت دار. یعنی انتشار امواج به سمت جلوی آنتن بیشتر از پشتش هست، به این صورت از انرژی موج منتشره حداکثر استفاده رو میشه برد در سمتی که مدنظرتونه (سمت منزل).

آخرین ویرایش:
بالا