آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: اتصال اشتباه سوکت صدای جلوی کیس به کانکتور ADH و سوختن مادربورد بعد از اتصال هدفون به جک هدفون جلوی کیس

phpa80

کاربر
2015-02-01
4
2
سلام
مادربورد M2N-E هست و به اشتباه صدای جلوی کیس رو به کانکتور adfpکه مربوط به صدای دیجیتال مادربورد میباشد وصل کردم البته مادربورد کار میکرد تا اینکه هدفون رو به سوکت صدای جلوی کیس وصل کردم و یدفعه سیستم خاموش شد و دیگه هم روشن نشد. الان چراغ روی مادربورد روشن میشه و دو قطعه با نامهای APL1117 و APL1085 به شدت داغ میکنه (وقتی پاور روشن هست) و برق میره تو مادربورد ولی روشن نمیشه و فقط اون دوتا قطعه بشدت داغ میشه. مشکلش چیه و چی باید عوض بشه ؟

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام
مادربورد M2N-E هست و به اشتباه صدای جلوی کیس رو به کانکتور adfpکه مربوط به صدای دیجیتال مادربورد میباشد وصل کردم البته مادربورد کار میکرد تا اینکه هدفون رو به سوکت صدای جلوی کیس وصل کردم و یدفعه سیستم خاموش شد و دیگه هم روشن نشد. الان چراغ روی مادربورد روشن میشه و دو قطعه با نامهای APL1117 و APL1085 به شدت داغ میکنه (وقتی پاور روشن هست) و برق میره تو مادربورد ولی روشن نمیشه و فقط اون دوتا قطعه بشدت داغ میشه. مشکلش چیه و چی باید عوض بشه ؟

با سلام،
این دو قطعه که فرمودید رگولاتور هستند، اونها رو بیرون از مدار تست بفرمایید(احتمالا باید تعویض شوند)،همونطور که جناب amd power گفتند میتوانید آی سی صدا رو از مدار خارج کنید ببینید تفاوتی حاصل میشود یا خیر،و درصورت امکان عکسی از مادربورد و رگولاتور های ذکر شده قرار بدهید. ولتاژ روی پین سوییچ دارید؟
موفق باشید

phpa80

کاربر
2015-02-01
4
2
ببخشید من تعمیرکار نیستم مادربوردم رو به تعمیرکار دادم و دیروز تحویلش گرفتم البته نتونست درستش کنه.تعمیر کار گفتش رگولاتورهایی که داغ میکرد رو عوض کرده و چیپ صدا رو خارج کرده ولی باز هم درست نشد طبق گفته های ایشون برق به چیپ اصلی رسیده و چیپ اصلی سوخته و کاریش نمیشه کرد. نظر شما چیه ؟
اینم عکس مادربورد: قطعاتی که خط زرد کشیدم رو خارج کرده و قطعاتی رو که خط قرمز کشیدم رو تعویض کرده:

phpa80

کاربر
2015-02-01
4
2
ببخشید نمیدونم چرا فروم واسه فرستادن لینک عکس ارور میده هر کار کردم نشد لینک عکس رو بذارم

بالا