آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن بک لایت asus X44H با مادربورد k43l rev 3.1

behruozt

کاربر
2011-03-25
28
21
سلام
دوستان روی صفحه تصویر دارم ولی نور نداره

دستگاه رو باز کردم یه مقاومت نزدیک فلت ترکیده بود!!! ذوب شده بود.

مقاومت چقدر باید بندازم؟ فرقی میکنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
عکس از محدوده بگذارید . درخواست نقشه لپتاپ هم بدید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behruozt

behruozt

کاربر
2011-03-25
28
21
قسمتی از مادربرد
WP_20160102_005[1].jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

behruozt

کاربر
2011-03-25
28
21
سلام
مشکل هنوز حل نشده!!!
کسی نیست یه راهنمایی کوچک کنه؟ همکارای خوب از تجربه تون بگید چه مقاومتی باید بذارم ؟؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
مطمینید که اون قطعه مقاومت بوده؟ متاسفانه این از اون مدل بوردهایی هست که دوستان چینی علاقه ای به ذکر مدل هر قطعه روی بورد واختصاص شماره به هرکدوم رو نداشتند! با این وضعیت شماتیک هم به سختی میتونه کمک کنه،بورد مشابه اگر همکاران داشته باشند مفیدتره، ترکیدن اون قطعه هم احتمالا تنها مشکل بورد نیست و قطعه یا قطعات دیگری هم احتمال فراوان مشکل دارند (حتی فلت ال سی دی یا پایه های کانکتورش) بهرحال یه چیزی باعث جریان کشیدن زیاد و ترکیدن اون قطعه شده.
موفق باشید

behruozt

کاربر
2011-03-25
28
21
با سلام،
مطمینید که اون قطعه مقاومت بوده؟ متاسفانه این از اون مدل بوردهایی هست که دوستان چینی علاقه ای به ذکر مدل هر قطعه روی بورد واختصاص شماره به هرکدوم رو نداشتند! با این وضعیت شماتیک هم به سختی میتونه کمک کنه،بورد مشابه اگر همکاران داشته باشند مفیدتره، ترکیدن اون قطعه هم احتمالا تنها مشکل بورد نیست و قطعه یا قطعات دیگری هم احتمال فراوان مشکل دارند (حتی فلت ال سی دی یا پایه های کانکتورش) بهرحال یه چیزی باعث جریان کشیدن زیاد و ترکیدن اون قطعه شده.
موفق باشید
سلام دوست عزیز
ممنون از پاسخ شما
کابل فلت رو چک کردم اون مشکل داشت، اتصالی کرده بود
بعد از تعویض دیدم باز هم تصویر نور نداره که دیدم این قطعه که حدس میزنم مقاومت بوده ترکیده
حالا نمیدونم چی بذارم جاش، چون تقریبا ذوب شده بود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز
ممنون از پاسخ شما
کابل فلت رو چک کردم اون مشکل داشت، اتصالی کرده بود
بعد از تعویض دیدم باز هم تصویر نور نداره که دیدم این قطعه که حدس میزنم مقاومت بوده ترکیده
حالا نمیدونم چی بذارم جاش، چون تقریبا ذوب شده بود

سلام دوست عزیز،خواهش میکنم،
فکر نمیکنم اون قطعه مقاومت بوده باشه،درصورت امکان دو متالیزه دوطرف اون قطعه رو با احتیاط ولتاژگیری کنید ببینید چه ولتاژی سمتش میاد،همینطور چک کنید ببینید یکی از اون دو متالیزه با گراند اتصال کوتاه هست یا خیر(با تست بیزر نه،با تست دیود لطفا).دربین همکاران شهر محل سکونتتون جستجو کنید ببینید کسی این بورد رو نداره؟! در همین سایت هم درخواست شماتیک بدید.
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
محل اتصال رو با تینر کاملا تمیز کنید .از جای قطعه می شه تشخیص داد قطعه چی بوده .اگه به برد دقت کنید ،جای خازن ها به شکل مستطیل هستند و جای مقاومت ها به صورت خم دار .پس براحتی می تونید قطعه رو شناسایی کنید .لطفا پس از تمیز کردن عکس واضح از اون قسمت آپلود کنید .از طرفی اگر یه سمت جای قطعه به گراند وصل باشد پس خازن هست .
موفق باشید .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
دوست خوبم
محل اتصال رو با تینر کاملا تمیز کنید .از جای قطعه می شه تشخیص داد قطعه چی بوده .اگه به برد دقت کنید ،جای خازن ها به شکل مستطیل هستند و جای مقاومت ها به صورت خم دار .پس براحتی می تونید قطعه رو شناسایی کنید .لطفا پس از تمیز کردن عکس واضح از اون قسمت آپلود کنید .از طرفی اگر یه سمت جای قطعه به گراند وصل باشد پس خازن هست .
موفق باشید .
با سلام خدمت شما دوست و استاد گرامی،
اگر مقاومت فیوزی یا سلف بود چطور؟ (که درمورد دستگاه دوستمون،با توجه به خاموشی بک لایت،احتمال زیاد اون قطعه مقاومت فیوزی یا سلف بوده (البته در تصویری که دوستمون آقای Kiyanmz آپلود کردند به نظر باید سلف باشه)

آخرین ویرایش:
بالا