آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: آب خوردگی لپتاپ ASUS X45U

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام به دوستان گرامی.
یه لپتاپ ایسوس مدل X45U دارم که آب خوردگی داشته. ظاهرا بعد از آب خوردگی هم روشن می شده ولی تاچ پد و کیبورد از کار افتاده بودن. بعد از شستشوی کامل بورد با تینر و خشک کردنش، متاسفانه لپتاپ در حد 2 ثانیه روشن میشه و مجدد خاموش میشه بدون اونکه تصویری در LCD نمایش داده بشه. روی مادربورد برق 3.3 و 5 ولت و 19 ولت رو چک کردم که وجود داره. شارژر لپتاپ باتری رو شارژ هم می کنه. به نظر دوستان مشکل از کجا می تونه باشه؟ ضمناً عکس از جلو و پشت برد رو هم می ذارم که دوستان راحت تر بتونن نظر اعلام کنن. IMAG1269.jpgIMAG1270.jpg

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
دوست عزیز به احتمال زیاد اتصالی در قسمت سی پی یو دارید فن و سی پی یو را در بیارید باطری بکاپ و رم ها و هرچی را برد هست اطراف سی پی یو را چک کنید ببینید شورتی ندارید

اگر نداشتید تمام قطعات جدا باشند و تست کنید ببینید هنوز هم روشن میشه و خاموش میشه؟

قبل از سوئیچ هم چک کنید ببینید قطعه ای داغ نمی کنه

راستی کل برد را شستشو دادید یا مکان خاصی ؟ چقدر گذاشتید خشک بشه؟

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
کد:
دوست عزیز به احتمال زیاد اتصالی در قسمت سی پی یو دارید فن و سی پی یو را  در بیارید باطری بکاپ و رم ها و هرچی را برد هست اطراف سی پی یو را چک کنید  ببینید شورتی ندارید

اگر نداشتید تمام قطعات جدا باشند و تست کنید ببینید هنوز هم روشن میشه و خاموش میشه؟

قبل از سوئیچ هم چک کنید ببینید قطعه ای داغ نمی کنه

راستی کل برد را شستشو دادید یا مکان خاصی ؟ چقدر گذاشتید خشک بشه؟

فن رو جدا کردم. هیت سینک رو هم برداشتم. باتری cmos رو هم برداشتم. رم و کارت وایرلس رو جدا کردم. باز هم همون مشکل هست. ضمنا کل برد با اسپری خشک ناهید کاملا تمیز شده. قسمت هایی که سولفاته شده بودن با تینر فوری شسته شده و با هیت ملایم خشک شده.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
ایسی I/O رو تعویض کنید . عموما اولین قطعه هست که اینطور مواقع صدمه میبینه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryanet
بالا