آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ایراد در حذف ویروس اتوران دستگاه nas

c12au6

کاربر
2012-03-17
166
91
33
ma6ad
با سلام
یک nas qnap هست که داخل یکی از هارداش ویروس رفته .چطوری میشه حذفش کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
یا باید آنتی ویروس تحت شبکه داشته باشید یا هارد رو جدا کنید و اسکن کنید .

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
با سلام
یک nas qnap هست که داخل یکی از هارداش ویروس رفته .چطوری میشه حذفش کرد؟

اگر هم نمیخواین هارد رو جدا کنید دستی ویروس رو پاک کنید. اگر ویروس اتوران معمول باشه که همه جا آموزش حذف دستی آن هست. اگر ویروس جدیدی باشه باید بررسی کنید و اگر بتونید پروسه های اون رو که ران هست پیدا کنید و یکی رو تو سایت آپلود کنید من ممکنه بتونم از راه دور کمکتون کنم ولی معمولا برای حذف دستی ویروسهای جدید نیاز هست خودم پشت سیستم باشم و تمام چیزها رو چک کنم تا بتونم از بینش ببرم.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
اگر پروسه در حال اجرا باشه احتمال قوی نمی تونید و باید ریموت دسکتاپ بزنید به سیستم از داخل خودش عمل کنید.

ولی من یک حدس میزنم. اولا که اگر این سیستم عامل پیشفرض روش نصب باشه اصلا ویندوز نیست بلکه لینوکس هست. در ثانی به فرض اینکه شما خودتون روش ویندوز نصب کرده باشید. شما چیزی به خود اون دستگاه که وصل نکردید ویروس بگیره. در حقیقت سیستم شما اون دستگاه رو فقط به عنوان یک هارد و پارتیشن می بینید. از کجا فهمیدید که اون سیستم ویروس گرفته؟؟؟

اگر هر پوشه ای باز می کنید و در آن newfolder در ست میشه این ویروس روی سیستم خود شما هست که روی اون هارد داره newfolder ایجاد میکنه. حتی وقتی شما روی اون newfolder کلیک می کنید در سیستم عامل شما اجرا میشود و آن را آلوده می کند و در دستگاه nas اتفاقی نمیفتد. مگر آنکه از داخل خود دستگاه nas شما فایلی را اجرا کنید که ویروس بگیرید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali_sha
بالا