آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لب تاب DELL 620 بعد از 3ثانیه خاموش میشود

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
با سلام خدمت همکاران محترم
لب تاب DELL D 620  بدستم رسیده به گفته صاحبش بعد از ریختن آب روی آن بعد از روشن شدن پس از 3 ثانیه خاموش میشود
برد رو کامل در آوردم و با تینر شستم ولی نمیتونم اتصالی احتمالی ایجاد شده رو پیدا کنم
 چون سریع خاموش میشه نمیتونم درست ولتاژگیری کنم با توجه به اینکه در این مدل لب تاب دکمه پاور روی کیبورد هست وحتمآ باید کیبورد متصل باشد خودش مشکل بزرگی هست میخواستم ببینم راهی وجود داره که بدون کیبورد روشنش کنم چون احتمال اتصال در کیبورد رو هم میدهم  ولتاژ 3.3 روی چند پین سوکت کیبورد هست که تشخیص ولتاژ سوییچ رو مشکل کرده
دوم اینکه چطور میتونم قسمتهای مختلف مدار مثل سی پی یو  و .... رو جدا کنم تا اتصالی پیدا بشه
در ضمن این فتهای 8 پین رو باید از نظر اتصالی بیرون مدار تست کرد یا راهی براش وچود داره؟
البته تا اندازه ای ولتاژ رمها و چیپها و... رو گرفتم ولی سریع قطع میشوند چون 3ثانیه بیشتر روشن نمیمونه
با تشکر

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
ولتاژ 5 و 3.3 و 19 را روی مدار داریم
همون لحظه که سوییچ میشه 1.8 رم راهم داریم 
باطری بک آپ 3.3 داره
در ضمن با باطری هم بعد از 3 ثانیه خاموش میشه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در مورد کلید پاور ،اصولا می تونید فلت و برد مربوط به کلید پاور رو از قاب رویی جدا کرده و به سوکت مربوطه وصل کنید تا کیبورد مانع دسترسی به برد نشه .از شورت نبودن خود سوئیچ پاور اطمینان حاصل کنید .با توجه به وجود ولتاژهای استاندارد ،ابتدا بایوس رو با نسخه مطمئن پروگرام کنید .البته قبلش حتما از فایل موجود بکاپ بگیرید.خاموش شدن در این فاصله زمانی می تونه بخاطر بایوس یا پل جنوبی باشه .اگه با پروگرام کردن بایوس مشکل باقی بود،اعلام بفرمائید تا قدم به قدم بریم جلو .
موفق باشید .

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
باتشکراز پاسخ سریع شما جناب مدیر
کلا یک فلت هست که مریوط به کیبورد و پاور هست عکس میگذارم تا بهتر بتونیم شروع کنیم
مرسی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
B1.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
حرارت چیپ ها قبل از سویچ نرمال هست ؟ احتمال زیاد بر اساس نوع لپتاپ خرابی تو قسمت چیپ گرافیکی دستگاه هست .

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
بایوس ریخته شد ولی فرقی نکرد
ولتاژ 3.3 روی جک باطری 1.5 ولت شده میتونه آیسی شارژ خراب شده باشه؟

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
کنار  سوکت هارد  آبخوردگی و سولفاته داشت و یک مقاومت در حال کنده شدن بود که با مقاومت دیگر طبق نقشه عوض کردم 
ترانزیستور q51  فقط دوپایه اش در حالت تست دیود راه میدهد آیا خراب است یا چون داخلش مقاومت دارد به پایه دیگر راه نمیدهد؟
q50 هم تست شد سالم است
Untitled-1.jpg

آخرین ویرایش:
بالا