آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال در مورد ردیابی یا پیگیری دستگاه فلزیاب

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
با اهدا سلام و عرض ادب خدمت یکایک دوستان عزیز

دوستان و همکاران گرامی ؛چندین مرتبه شنیدم که ؛مکان هایی که در حوزه استحفاضی میراث فرهنگی هست ؛برای اینکه بتوانند این مناطق رو بهتر کنترلش کنند ؛در این مکان های حفاظت شده؛یک سری دستگاهی گذاشتند که اگر نقطه زن و یا ردیابی روشن کردند ؛حراست اون منطقه متوجه بشند . این مسله برای من که با الکترونیک سروکار دارم یه خورده هضمش مشکله و نمیتونم اینو قبول کنم که چنین دستگاهی موجود باشه که اگر 400-500 متر انطرف تر یک نقطه زن و یا ردیاب روشن شد ؛ یک دستگاه دیگه اونو ردیابی کنه .

البته دوستان هم گفتند در شب که نمیشه کل اون منطقه حفاظت شده رو با دوربین و نگهبان کنترل کرد یکدفعه اون منطقه باستانی 40-50 هکتار هست مثل پاسارگاد قبر کورش . پس چنین دستگاهی موجود هست .

خاستم نظرات دوستان و اساتید رو در این زمینه بپرسم .

از اینکه در این بحث شرکت میکنید سپاسگذاری میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sabasab80

aylar-m

کاربر
2011-09-06
10
4
سلام
درست است همانگونه که میشه سطح دریا ویاآسمان را برای اینکه کشتی ها وهواپیماهای ..........واردحریم خصوصی کشوری نشودردیابی میکنند وحتی لنجهای ماهیگیری بزرگ نیز ازدستگاههایی استفاده میکنند که میتوانند ماهیهای زیردریارا ردیابی کنند این عمل نیز غیر انتظارنیست وبرای حفاظت میتوانند ازچنین گیرنده هایی استفاده کنند-یک رادار نظامی دریکی از بلندیهای کوه.............وجوددارد ودرزمان شاه ساخته شده وهم اکنون نیز دایراست که درصورت نزدیک شدن به شعاع غیرقابل دید حتی درشب تاریک به آدم هشدارایست ازراه دورمیدهد-موفق باشید

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام
متشکرم
پس چنین چیزی در عمل امکان پذیر هست .

mafarid

کاربر
2007-11-28
16
88
البته من شنیدم این دستگاه ها به فلزیاب ها حساس هستند. و اینهم به دلیل وجود فرستنده قوی در اغلب فلزیاب ها کاملا منطقی هستش.

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
با اهدا سلام و عرض ادب خدمت یکایک دوستان عزیز

دوستان و همکاران گرامی ؛چندین مرتبه شنیدم که ؛مکان هایی که در حوزه استحفاضی میراث فرهنگی هست ؛برای اینکه بتوانند این مناطق رو بهتر کنترلش کنند ؛در این مکان های حفاظت شده؛یک سری دستگاهی گذاشتند که اگر نقطه زن و یا ردیابی روشن کردند ؛حراست اون منطقه متوجه بشند . این مسله برای من که با الکترونیک سروکار دارم یه خورده هضمش مشکله و نمیتونم اینو قبول کنم که چنین دستگاهی موجود باشه که اگر 400-500 متر انطرف تر یک نقطه زن و یا ردیاب روشن شد ؛ یک دستگاه دیگه اونو ردیابی کنه .

البته دوستان هم گفتند در شب که نمیشه کل اون منطقه حفاظت شده رو با دوربین و نگهبان کنترل کرد یکدفعه اون منطقه باستانی 40-50 هکتار هست مثل پاسارگاد قبر کورش . پس چنین دستگاهی موجود هست .

خاستم نظرات دوستان و اساتید رو در این زمینه بپرسم .

از اینکه در این بحث شرکت میکنید سپاسگذاری میکنم

اینچنین موردی وجود ندارد. شایعه می باشد.

بالا