آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن لپ تاپ hp 4520s

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
لپ تاپ 4520 برام اومده که تصویر نمیده،وقتی روشن می کنم چراغ پاور و فن روشن میشه ولی تصویر نمیده،وقتی هم که کلید پاور رو میزنم خاموش میشه، کارایی که رووش کردم:
به مانیتور هم زدم و تصویر نیست
بایوس ریختم
چیپ گرافیک رو با BGA ریسلد کردم
از رم هم نیست، تست کردم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
باید طبق نقشه از تست پوینت ها ولتاژ گیری کنید تا خرابی مشخص بشه .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
نقشه باید موجود باشه تو قسمت hp .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
از فایل بایوس که پروگرام کردید اطمینان حاصل کنید و حتی الامکان از نسخه read شده و مطمئن استفاده کنید .ببینید آی سی سکوریتی نداره این مدل .ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .با رم دیگه ای تست کنید و رم ها رو بصورت تکی استفاده کنید .داخل اسلات ها و سوکت ها رو کاملا تمیز کنید .باتری بکاپ رو هم تست و در صورت افت ولتاژ تعویض نمائید .
موفق باشید .

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
دوست خوبم
از فایل بایوس که پروگرام کردید اطمینان حاصل کنید و حتی الامکان از نسخه read شده و مطمئن استفاده کنید .ببینید آی سی سکوریتی نداره این مدل .ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .با رم دیگه ای تست کنید و رم ها رو بصورت تکی استفاده کنید .داخل اسلات ها و سوکت ها رو کاملا تمیز کنید .باتری بکاپ رو هم تست و در صورت افت ولتاژ تعویض نمائید .
موفق باشید .

از فایل بایوس داخل انجمن استفاده کردم، قبلا هم با همین فایل اوکی شده
از رم و اسلت ها هم نیست، گرمای چیپ هم طبیعی است

فقط مشتری گفته که قبل از اینکه تصویر کلا بره، یه مدتی رنگ صفحه تغییر میکرده و با تکان دادن یا ضربه در گوشه های لپ تاپ خوب میشده، چند بار هم تصویر رفته و باز همین کارو کرده و خوب شده
این چی میتونه باشه؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
از فایل بایوس داخل انجمن استفاده کردم، قبلا هم با همین فایل اوکی شده
از رم و اسلت ها هم نیست، گرمای چیپ هم طبیعی است

فقط مشتری گفته که قبل از اینکه تصویر کلا بره، یه مدتی رنگ صفحه تغییر میکرده و با تکان دادن یا ضربه در گوشه های لپ تاپ خوب میشده، چند بار هم تصویر رفته و باز همین کارو کرده و خوب شده
این چی میتونه باشه؟

با سلام،
اگر از سلامت آی سی بایوس و فایلی که پروگرم کردید و همینطور از سلامت سی پی یو اطمینان دارید،
با توجه به توضیحات مشتری فلت ال سی دی دیسکانکتی داشته (یا در داخل خودش یا از جانب کانکتورها) وبا این قطع و وصلی ها که در اثر ضربه یا تکان دادن ایجاد میکرده برای دریافت تصویر،به احتمال زیاد آی او رو سوزونده و احتمال کمتر اینکه خود چیپ گرافیک معیوب شده ،ابتدا با یه آی او سالم تست بفرمایید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا