آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربورد Asus مدل P5GC-MX/1333

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام
مادربورد فوق تصویر ندارد . چراغ کلاک دیباگر خاموش و چراغ ریست روشن است . CPU سرد است . فت ها و خازن های اطراف CPU ولتاژ ندارند . با توجه به اینکه چراغ کلاک خاموش است از کدام نقطه باید تست را شروع کنم .

کارهای انجام شده :

1 - پروگرام بایوس

2- تست با چند مدل CPU دیگر

ولتاژ رم برقرار است .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
آی سی PWM را تعویض کردم این دفعه مادربورد با سوکت 4 پین روشن نمی شد پس از بررسی متوجه شدم یکی از فت ها اتصال کوتاه شده آن فت را تعویض کردم مادربورد راه اندازی شد ولی پس از مدتی روشن بودن آن فت سوخت دوباره تعویض کردم ولی فت داغ می شود و دوباره می سوزد ایراد از چیست ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abbas006

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
آی سی PWM را تعویض کردم این دفعه مادربورد با سوکت 4 پین روشن نمی شد پس از بررسی متوجه شدم یکی از فت ها اتصال کوتاه شده آن فت را تعویض کردم مادربورد راه اندازی شد ولی پس از مدتی روشن بودن آن فت سوخت دوباره تعویض کردم ولی فت داغ می شود و دوباره می سوزد ایراد از چیست ؟

فت باید دقیق عین فت های دیگه باشه .حتی ریزترین جزئیات دیتاشیت .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی استاد عزیزم ،معیوب بودن آی سی PWM هم می تونه باعث سوختن فت در یکی از فازها بشه .از سالم بودن آی سی PWM ی که تعویض کردید اطمینان حاصل کنید .همچنین طبق راهنمائی استاد عزیزمون ،حتی الامکان از فت هم شماره استفاده کنید و در صورت دسترسی نداشتن از فتی استفاده کنید که نزدیک ترین مشخصات فنی ( حداکثر جریان قابل تحمل و ولتاژ کاری ) رو نسبت به فت معیوب داره ،مخصوصا پارامتر RDS
موفق باشید .

abbas006

کاربر vip
کاربر
2013-07-13
109
289
بهتره که خازن های اون فاز که فت میسوزونه رو هم چک کنید
شاید خازن هاش نشتی پیدا کرده و باعث جریان کشی بیشتر از فت میشه
حتما از تستر خازن یا تستر آقای رسولی استفاده کنید که ظرفیت خازن رو بهتون نشون بده

بالا