آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: شیوه هیت گرفت چیپ مادربرد

mela1

کاربر
2012-12-01
48
57
سلام. من کلی تو انجمن و سایت های دیگه گشتم اما نتونستم بهترین شیوه رفع لحیم سردی چیپ های مادربرد کامپیوتر رو پییدا کنم. وسایلی که بنظرم لازم بود رو خریدم مثل تینر فوری و خمیر فلکس اما نمی دونم دما، فشار باد هیتر باید چه مقداری داشته باشن؟ از چه فصله ای حرارت بدم؟ از کلاهک هایی که باد رو هدایت می کنن استفاده کنم یا نه؟ روی چیپ فشار بیارم یا نه؟ دوستان خیلی خوشحال میشم اگه تجربیاتتون رو مطرح کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام. من کلی تو انجمن و سایت های دیگه گشتم اما نتونستم بهترین شیوه رفع لحیم سردی چیپ های مادربرد کامپیوتر رو پییدا کنم. وسایلی که بنظرم لازم بود رو خریدم مثل تینر فوری و خمیر فلکس اما نمی دونم دما، فشار باد هیتر باید چه مقداری داشته باشن؟ از چه فصله ای حرارت بدم؟ از کلاهک هایی که باد رو هدایت می کنن استفاده کنم یا نه؟ روی چیپ فشار بیارم یا نه؟ دوستان خیلی خوشحال میشم اگه تجربیاتتون رو مطرح کنید

[h=2]ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد[/h]

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اصولا ریسولد کردن با هیتر ،روش کارآمدی نیست و در بسیاری از موارد ،مشکل مضاعف می شود .در درجه اول دستگاه BGA ولی با توجه به قیمت بالای دستگاه و صرفه اقتصادی طبق راهنمائی دوست خوبمون ،درست کردن یک هیتر دستی بهترین گزینه موجود می باشد که همزمان کل برد گرم شود و پروسه ریسولد با اطمینان بالا و ریسک کمتری انجام می گیرد .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

iir100077

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2012-04-11
34
307
بهترین وسیله برای رفع لحیم سردی دستگاه IR هست چون BGA قیمت بسیار بالایی داره و با هیتر هم ریسک خرابی داره

پیوست‌ها

• 39.5 کیلوبایت بازدیدها: 191

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام اساتید عزیز
آیا با این دستگاه میشه ریبال هم انجام داد؟
مثلا حرارت زیر مادربرد و قسمت بالا که هیتر یا آی آر باشه رو بعداز تمرین خوب بتونیم تنظیم کنیم میشه باهاش ریبال کرد؟

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

بالا