آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریستارت شدن لپتاپ توشیبا مدل satelite a300

ArMaN_gts

کاربر
2009-08-19
23
14
سلام ، یه لپتاپ توشیبا مشتری اورده که بعد از چند ثانیه کار کردن خاموش میشد ، بعضی وقتا وارد ویندوز میشد و بعضی وقتها نه ، باز کردم فن رو تمیز کردم که کاملا محل عبور مرور هوا گرفته بود و هیچی رد نمیشد ، آی سی ها رو سیلیکون زدم ، و دوباره بستم ، الان بعد روشن شدن مرتب ریستارت میشه ، گاهی ویندوز بالا میاد گاهی خیر ، ولی وقتی وارد بایوس میشم هیچ مشکلی نیست ، حتی چند ساعت گذاشتم همینجوری موند ، هارد رو هم تعویض کردم ، باز همون مشکل هست ، یعنی از هارد نیست ، دیگه نمیدونم

ArMaN_gts

کاربر
2009-08-19
23
14
نصب ویندوز هم بعد از ریستارت دیگه بالا نمیاد میگه یه مشکل سخت افزاری وجود داره و لپتاپ بوت نمیشه . من فکر میکنم احتمال زیاد هاردش باشه نمیدونم

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا از سالم بودن باتری و شارژر اطمینان حاصل کنید .با توجه به اینکه هارد رو تعویض کرده اید و مشکل پابرجا هست ،پس مورد هارد منتفی هست .با ویندوز لایو سیستم رو بوت کنید و ببینید تغییری حاصل می شه یا خیر.در صورت سالم بودن شارژر و باتری ،احتمال دوم چیپ گرافیک هست .البته بهتر بود مادربرد رو هم شستشو می دادید و زیر چیپ ها رو حتما تمیز می کردید .از خمیر سیلیکون مرغوب استفاده کنید و فاصله بین هیت سینک و سطح چیپ رو حتما بررسی کنید .شاید هیت سینک بصورت کامل روی چیپ قرار نمی گیره .
موفق باشید .

ArMaN_gts

کاربر
2009-08-19
23
14
رو حالت لایو اصلا مشکل نداره و ساعت ها کار میکنه !
الان ویندوز اکس پی زدم روش تو مراحل پایانی باز ریستارت کرد. تو حالت لایو اصلا مشکل نداره. تو مرحله فرمت هم نزدیک به 1 ساعت طول کشید از 98 تا 100 گیر کرد . کابلش پاره شده و با چسب چسبونده میتونه از این باشه ؟
ای سی ها چسبی هستن میترسم بشون هیت بدم . منم فکر میکنم گرافیک باشه چون بیشتر از سی پی یو داغ میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
رو حالت لایو اصلا مشکل نداره و ساعت ها کار میکنه !
الان ویندوز اکس پی زدم روش تو مراحل پایانی باز ریستارت کرد. تو حالت لایو اصلا مشکل نداره. تو مرحله فرمت هم نزدیک به 1 ساعت طول کشید از 98 تا 100 گیر کرد . کابلش پاره شده و با چسب چسبونده میتونه از این باشه ؟
ای سی ها چسبی هستن میترسم بشون هیت بدم . منم فکر میکنم گرافیک باشه چون بیشتر از سی پی یو داغ میشه

برای گرافیک هم از رم اصلی استفاده میکنه . قبل از هرکاری از سلامت رم با تعویضش یا با تست با برنامه memtest مطمئن بشو .

ArMaN_gts

کاربر
2009-08-19
23
14
بسیار قدیمیه رم مشابه پیدا نکردم تست میگیرم نتیجه رو همینجا مینویسم

ArMaN_gts

کاربر
2009-08-19
23
14
دوست خوبم
می شه منظورتون از این جمله رو واضح تر بیان کنید ؟

کابل آداپتورش ، البته سالهاست داره همینجوری استفاده میکنه ، منبع تغذیه در حال تعمیره درست شه با منبع تغذیه تست میگیرم ولی فکر نمیکنم ازین باشه چون ویندزو رو تا آخر نصب میکنه فقط موقع بالا اومدن نهایی دوباره ریستارت شروع میشه
با memtest تست کردم مشکلی نداره ، هارد رو هم دارم دارم بدسکتور میگیرم ، اصلا ریستارت نمیکنه فقط ویندوز بالا نمیاره ، موقع بالا اومدن ویندوز شروع میکنه ریستارت کردن

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

ArMaN_gts

کاربر
2009-08-19
23
14
21.jpg

دوستان این پیغام رو میده رو یه سکتور خاصی و قادر به تعمیرش نیس مثل اینکه

• Like