آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست راهنمایی در مورد بهبود مدار شارژر LEDمهتابی

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
با سلام خدمت اساتید عزیز
یک چراغ اضطراری با 60 عدد led دارم که مدتی به دلیل اینکه باتریش خراب شده بود کنار افتاده بود. یک باتری نو براش تهیه کردم اما تصمیم دارم با ایجاد تغییراتی در مدار شارژرش عمر باتری رو بیشتر کنم. قبلا" استاد غزال گفته بودند تا جریان شارژ رو کم کنیم و باتری آروم آروم شارژ بشه عمرش بیشتر میشه. لذا من اومدم به جای خازن 225j ورودی از خازن 684j استفاده کردم که مشاهده کردم که باتری خیلی دیر شارژ میشه حتی یک روز کامل تو شارژ بود ولی یک ربع بیشتر روشن نموند. اما زمانی که از همون خازن 225j استفاده می کنم دیگه این مشکل وجود نداره.
از اساتید خواهشمندم اگر نظری دارند بفرمایند تا روی مدار اعمال کنم.
سپاس
20151119_195643.jpg

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام خدمت اساتید عزیز
یک چراغ اضطراری با 60 عدد led دارم که مدتی به دلیل اینکه باتریش خراب شده بود کنار افتاده بود. یک باتری نو براش تهیه کردم اما تصمیم دارم با ایجاد تغییراتی در مدار شارژرش عمر باتری رو بیشتر کنم. قبلا" استاد غزال گفته بودند تا جریان شارژ رو کم کنیم و باتری آروم آروم شارژ بشه عمرش بیشتر میشه. لذا من اومدم به جای خازن 225j ورودی از خازن 684j استفاده کردم که مشاهده کردم که باتری خیلی دیر شارژ میشه حتی یک روز کامل تو شارژ بود ولی یک ربع بیشتر روشن نموند. اما زمانی که از همون خازن 225j استفاده می کنم دیگه این مشکل وجود نداره.
از اساتید خواهشمندم اگر نظری دارند بفرمایند تا روی مدار اعمال کنم.
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 126907

با سلام
توی همون تاپیک ایشون فرمودن که با سری کردن یه مقاومت کوچک میتونی جریان شارژ رو کم کنی.
http://www.irantk.ir/irantk62826/

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady
بالا