آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: قطع شدن ناگهانی عقربه های کیلومتر و دورشمار در پراید انژکتور مدل 85 صبا

fanavary

کاربر
2015-01-16
5
8
با سلام خدمت شما عزیزان - در مورد از کارافتادن ناگهانی عقربه های صفحه کیلومتر و صفر شدن کیلومتر موقت، بالاخره با آزمایش و خطا مشکل شناسایی و رفع عیب گردید - مشکل من از ناحیه کویل بود - با تعویض کویل و وایر مشکل حل شد. این مشکل در دیاگ زدن هم خودش را نشان نمیداد - یکی از علائم این خرابی آمپر کشیدن و گرم کردن بدون دلیل موتور بود - به این دلیل که رله های فن با ریتمی نامنظم عمل میکرد - گاهی زود و گاهی دیر عمل میکردن - همینطور شب ها موقع چراخ گرفتن وضع آمپر آب بدتر هم میشد.
تنها دلیلی که من به درست بودن آن یقین دارم، این است که سیگنال ارسالی از ایسیو( واحد کنترل الکترونیکی ) به سنسورها دارای پُلاریته منفی است - پس اگر قطعه ای در رابطه با ایسیو باشه و مشکلی براش پیش بیاد که جریان اضافه ای بکشه، این برداشت اضافه روی منفی ایسیو و قطعاتی که با آن در ارتباط هستند اثر گذاشته و ایسیو قاطی میکند !! الان وضع آمپر آب و فن ها به حالت طبیعی خودش برگشته - مصرف بنزین هم متعادل شده - آمپرها هم بدون مشکل هستن - صدای موتور هم کمتر شده. بالاخره بعد از یکسال دردسر، فن رادیات به موقع سوییچ میکنه. خدایا، صدهزار مرتبه شُکر.
ماشین: پراید صبا - سال ساخت 1386 - مدل ایسیو: والئو - تک گانه .

آخرین ویرایش:

mehranmp

کاربر
2022-05-18
1
1
سلام منم پراید 84 دارم
ی مدت فقط نشانگر دور موتور قطع میشد بعضی وقتام کار میکرد
الان ی مدت کیلومترم همینطوری شده. ولی تو کار کرد ماشین تاثیر نداشته
مشکل چی میتونه باشه؟
ممنون

fanavary

کاربر
2015-01-16
5
8
سلام
چشمی سنسور دور موتور باید تمیز شود - با یک آچر نمره 10 بازش کنید و با پارچه تمیزش کنید .
سنسور کیلومتر هم که دارای چرخ دنده پلاستیکی هست - باز کنید و ببینید اگر ساییدگی دارد تعویض نمایید.
حتما برای موتور از سیم کمکی منفی استفاده کنید - یکسر سیم به بدنه،(ترجیحا به قطب منفی) - و سر دیگر
به یکی از پیچهای منیفولد هوا.

تعمیرگاهی

کاربر
2020-01-16
2
0
تهران
من حلش کردم مشکل از بالای برد منبع تغضیه یه فیوز داره که میسوزه میتونید فیوزحذف کنید اتصال بدید

Farhadyaghdi

کاربر
2022-12-05
1
2
32
سلام دوستان گرامی
پراید مدل ۸۹ صبا دارم
همه عقربه های کیلومتر پراید صبا به صورت لحظه ایی از کار میافتن و دوباره به حالت عادی برمیگردن
شمع و وایر زیاد عوض کردم مشکل موقتی حل میشود ولی کامل نه و دوباره این مشکل به وجود میاد کوئل رو هم عوض کردم درست نشد موندم چیکار کنم هر باطری سازی و کیلومتر سازی هم میبرم نمیتونن تشخیص بدن اگه کسی راه حل رو میدونه به من اطلاع بده خیلی اذیت کرده من رو 09011209716 ممنون از دوستانی که کمک میکنند

Saeed g

کاربر
2012-09-04
6
4
سلام دوستان منم این مشکلو دارم پراید ۱۳۲ مدل ۸۷ چند وقتیه ماشین که سرده روشنش میکنم کل صفحه قطع و وصل میشه یاعقربه ها همزمان بالا پایین میشن ولی بعد یه دیقه که گرم شد خوب میشن مشکل از چی میتونه باشه؟!!!

reza.shahnav

کاربر
2023-03-06
1
1
29
سلام خسته نباشید دوستان
من پراید ۸۵دارم
یهو کلا آمپر ها خوابید و چراغا پشت امپرم از کار افتاد
علت چیست؟
ولی ماشین روشن میشه و کار می‌کنه

بالا