آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: قطع شدن ناگهانی عقربه های کیلومتر و دورشمار در پراید انژکتور مدل 85 صبا

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
سلام : خیلی به ندرت اتفاق می افتاد که پشت چراغ قرمز هم خاموش میشد والبته وقتی میخواستم عیب را پیدا کنم سرباطری مثبت را که جدا کردم ببینم دینام کار می کند یانه دیدم در خروجی برق دینام اختلال هست طوری که خود به خود برف پاک کن با سرعت زیاد شروع به کار کرد که من برای جلو گیری از آسیب به قطعات برقی فوری باطری را وارد مدار کردم ورفتم سراغ آفتامات وسلام.
دوست عزیز خدارو شکر کنین ECU خودروتون سالمه چون تو همه خودروها یکی از نقشهای باطری ثابت نگه داشتن ولتاژ دینامه و اینکه نزاره از یه حدی بالاتر بره
حالا باطریو که از مدار خارج کنی ولتاژ بالا میره و در خودروهای انژکتوری بیشتر مشکل و خرابی بوجود میاره
این حالت کار عادی دینامه از کجا فهمیدین آفتومات خرابه؟نکنه بیخود عوض کرده باشین

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
سلام خسته نباشید
پراید مدل 85 دارم و هر 4 آمپر با هم قطع و دوباره وصل میشوند علت از چی میتونه باشه؟ضمنا شمع و وایر هم تا حالا 2 دست عوض کردم.اتصال هم چک کردم بازم مشکل حل نشد.میتونه مشکل از آفتامات دینام باشه؟چند ماه هست این مشکل رو دارم و کسی نتونسته این مشکل رو حل کنه.ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام خدمت شما و دو عزیزی که بعد از شما همین مشکلو عنوان کردن و دیگر دوستان بیننده تاپیک
این مشکلی که نوشتین از وایرشمع نیست عزیزان پس بهتره وایر شمع قبلی رو نگه دارید اگه تا الان دور ننداخته باشید
کنار باطری 3 تا سیم U شکل هست که به فیوز کالسکه ای معروفه اونارو باز کنین چک کنین با سمباده نری و مادگیشو تمیز کنین با انبردست یکم دهنه بازشدشو سفت کنین اتصال بهتر برقرار بشه و بعد هر کدومو سر جای خودش ببندین چون آمپرهاشون مختلفه
اگه جواب نگرفتین که به احتمال 90% جواب میگیرین برید سراغ جعبه فیوز داخل اتاق زیر فرمان یکی یکی باز کنید سمباده بزنین دهنه فیوزو یکم ببندین بعد فیوزهارو جا بزنین مشکلتون 100% حل میشه
موفق باشید.

Hamid78780

کاربر
2019-07-12
6
10
سلام دوست عزیز ممنون از پاسخگویی ، این کارهارو انجام دادم نتیجه ای نداشت ، ضمنا این نکته هم هست ک اگ مشکل فیوز ها باشه هرکدوم ، این اتفاق دائمی هست ، ن گاها ، ک همه گفتن گاها ، نکته ی دیگ این هست ک بقیه دوستان رو نمیدونم ولی من دقت کردم شبها این اتفاق میفته بطور دقیقتر زمانیه چراغ های پشت آمپر رو روشن میکنم ، وگرن در طول روز اصلا این اتفاق نمی افته حتی اگ چراغ جلوهام روشن باشن ، احتمال ۹۹ درصد ایراد از جایی نیست بجز خود صفحه کیلومتر نه سایر ادوات باز هم ممنون

Rezababakhan

کاربر
2021-04-14
1
1
سلام منم یه ماشین دارم دیقعا مشگل شمارو دارم میخوابدونم ماشین شمادرس شد عیبشو پیدا کردین

zoroo27

کاربر
2009-09-04
1
1
من هم ، بعضی اوقات ۴آمپر همزمان می افتند و بعد از ۴،۵ ثانیه برمیگردن سر جایه خودشون ، وایرشمع تعویض باطری نو افتامات نو ، لطفا راهنمایی کنید

واسه من این مشکل رو داشتم از وقتی که وایر نو انداختم جنس وایر خوب نبود جنس خوب انداختم درست شد

Abdollapiro

کاربر
2021-12-26
3
2
30
سلام خدمت دوستان گرامی
یه پراید مدل ۸۹ دوگانه کارخانه دارم تو عین حرکت یا درجا کار کردن تمامی امپرها همزمان می افتن پایین و تریپ ماشین هم صفر میشه شمع و وایر صفر انداختم کویل هم انداختم درست نشده وقتی واشین روشن است وایر ها رو که یکی یکی برمیدارم واس وایر ۱ و وایر ۳ دوبتره همین حالت اتفاق میفته و وقتی جای وایر ها رو روی کویل عوض میکنم برای وایر ۲ و شماره ۴ این اتفاق میفته ممنون میشم راهنمایی کنید

fanavary

کاربر
2015-01-16
5
8
سلام - چرا کسی جواب قانع کننده ای برای این مشکل ندارد!!!
6 ماهی هست که وضع ماشینم اینطوری شده - با تعویض شمع هم برطرف نشد - بدی این قضیه این هست که نمیفهمی از کجا باید دنبال ایراد بگردی!! - به ظاهر همه چی سالمه.
پراید صبا مدل 86 با صفحه کیلومتر مدل 89 !!

بالا