آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل تصویر در لپ تاپ inspiron 1545

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سلام. دوستان این لپ تاپ وقتی روشن میشه بک لایت میده ولی تصویر نمیده.
با یه ضربه کوچک پشت ال سی دی. تصویر میاد. اما بیشتر وقتا ناقصه...
باز کردم کابلی ک از ال سی دی به برد میره رو کندم دوباره گذاشتم
الان طبق این تصویری ک گذاشتم. موقعی ک سیستم بالا میاد. مثلا بعد از لود ویندوز صفحه خاموش میشه دوباره روشن میشه و welcome screen ظاهر میشه. موقعی ک تصویر خاموش روشن میشه. این شکلی میشع بعد خوب میشه و ویندوز بالا میاد. حالا یه صفحه سفید باز میکنم. مشخص میشه کاملا نویز داره تصویر.
تعمیرکاران محترم لطفا راهنمایی کنید. تشکر

پیوست‌ها

• 62.4 کیلوبایت بازدیدها: 122
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
خیر. مانیتور کاملا سالمه. وقتی مانیتور رو وصل میکنم و هم در لپ تاپ و هم مانیتور تصویر میده. مثلا استند بای میکنم دوباره روشن میکنم. قبلش صفحه سیاهه بعد تصویر میاد. اما ال سی دی لپ تاپ بکلایتش روشن میشه و تصویر اون شکلی میشه ولی در مانیتور تصویر سیاهه.
در ضمن بعدش مانیتور تصویر میده ولی ال سی دی همچنان اون شکلیه تا 3 4 ثانیه خوب میشه و تصویر میده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
مشکل پنل led کاملا مشهوده . led دستگاه باید تعویض بشه .

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام. دوستان این لپ تاپ وقتی روشن میشه بک لایت میده ولی تصویر نمیده.
با یه ضربه کوچک پشت ال سی دی. تصویر میاد. اما بیشتر وقتا ناقصه...
باز کردم کابلی ک از ال سی دی به برد میره رو کندم دوباره گذاشتم
الان طبق این تصویری ک گذاشتم. موقعی ک سیستم بالا میاد. مثلا بعد از لود ویندوز صفحه خاموش میشه دوباره روشن میشه و welcome screen ظاهر میشه. موقعی ک تصویر خاموش روشن میشه. این شکلی میشع بعد خوب میشه و ویندوز بالا میاد. حالا یه صفحه سفید باز میکنم. مشخص میشه کاملا نویز داره تصویر.
تعمیرکاران محترم لطفا راهنمایی کنید. تشکر

با سلام درود و کسب اجازه از اساتید.
چند مورد این عیب رو داشتم که ایراد از LED دستگاه بود و تو همه ی موارد فلت ماژول قطعی داشت.
شما در ابتدا از فلت تست بیزر و همچنین تست اهمی بگیرید بعد از مطمئن شدن از سالم بودن فلت یه LED نو سفارش بدین.
برای اطمینان پیدا کردن از خرابی LED هم میتونید روی فلت ماژول فشار نسبتا کمی وارد کنید و به وضوح میتونید تغییر در تصویر رو مشاهده کنید(معمولا گوشه های فلت دچار قطعی میشه).
من خودم تو این موارد یه فیلم اجرا میکنم و فلت ماژول رو تست میکنم تا مطمئن شم، در صورتی که خواستید این کارو کنید حتما دقت کنید که اتصالی روی برد به وجود نیارید تا باعث خرابی نقاط دیگه شه.

photo_2015-10-13_20-40-09.jpg

بالا