آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن لپتاپ لنوو مدل g500

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
مهندسین گرامی سلام و خسته نباشید.

یدونه لپ تاپ g 500 اوردن که روشن نمیشه منم باطری و تمامی قطعات دیگه رو خارج کردم و شارژر رو وصل کردم بازم نه چراغ ها روشن شد نه لپتاپ روشن شد بعد یه دست زدم روی برد که دیدم یه آی سی با کد ms3rv شدیدا داغ می کنه احتمال میدم از اون باشه ولی نتونستم دیتاشیت اونو پیدا کنم لطفا راهنمایی کنین

ic.jpgpu401

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قطعه احتمال زیاد مربوط به اسلات رم هست .همین مورد برا بنده هم پیش اومده بود که علت اصلی این اتفاق اتصالی سوکت شارژ بود .احتمال زیاد I/O هم دچار مشکل شده .فت های نزدیک سوکت شارژ رو هم بررسی کنید ..اون قسمت هم فت معیوب باید وجود داشته باشه .متاسفانه بنده هم نتونستم قطعه مورد نظر رو پیدا کنم .ولی شما عکس بذارید ،شاید دوستان در داغی بردها داشته باشند .
موفق باشید .

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
ای سی رو تعویض کردم ولی روشن نشد.

روی سوکت باطری دوتا 2.7 ولت دارم روی i\o هم 1.5 ولت روی بایوس ولتاژی نیست سویچ هم ولتاژ نداره. چراغ اداپتور هم روشن نمیشه

چیکار کنم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
ایسی ساند هم چک کنید ببیند حرارت غیر طبیعی ندارد . بایوسش هم بزنید .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
از جک ورودی شارژ شروع کرده و قطعات رو تست کنید .یک فت 8 پین P-CHANELL به شماره 4427 به محض اتصال می سوزه .در ضمن یه خازن SMD سمت راست I/O بالای شماره فنی PQ205 وجود داره که اگه اتصال کوتاه نشون می ده ،I/O معیوب هست .همون مقدار غیر استاندارد 1.5 ولت نشان از معیوب بودن I/O داره .چه اگه شماتیک رو بررسی کنید ،باید 3.3 ولت باشد نه 1.5 .شماتیک این لپ تاپ

پیوست‌ها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا