آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خودپاوری مادربرد ECS IC780M-A2 V1.0A USB 2.0

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
درود

یک مادربرد ECS IC780M-A2 V1.0A USB 2.0 دارم که به محض زدن سیستم به برق فن ها شروع به کار می کنند و روشن میشه اما تصویر نمیده ، با برداشتن قطعات از روی مادربرد خبری از بوق زدن نیست و باز هم فن های سیستم ( پاور و پردازنده ) شروع به کار می کنند ، با توجه به اینکه تجربه زیادی در تعمیر مادربرد ندارم اشکال از کجا میتونه باشه و آیا ارزش تعمیر داره یا نه ؟ البته اصولا مادربرد برای اینطور عیوب قبول نمی کنم این مادربرد از یکی از آشناها بود و برای همین قبولش کردم / تشکر

ECS IC780M-A2 V1.0A USB 2.0.jpg

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
کد دیباگر دارید ؟
بایوس بزنید برای شروع .

درود

بایوس زدم قبلا اما فرقی نکرد ، دیباگر دارم اما نزدم ببینم چه کدی میده ؟

تست می کنم اطلاع میدم .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
درود

بایوس زدم قبلا اما فرقی نکرد ، دیباگر دارم اما نزدم ببینم چه کدی میده ؟

تست می کنم اطلاع میدم .
درود به شما
بایوسی که دادم بزنید . فقط موقع که ایسی بایوس رو میزنید
باتری رو برعکس بزنید و جامپر روی حالت clear cmos بگذارید .بعد که بایوس رو زدید برگدونید به حالت اول و تست بگیرید . ایسی بایوس هم اگر مشابه دارید تعویض و تست کنید

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
ولتاژ پین سوئییچ رو بگیر اگر کمتر از 3.3 نهایتا 3 ولت بود ایراد از ای سی ای او میباشد... حرارت ای او چک شود

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
درود به شما
بایوسی که دادم بزنید . فقط موقع که ایسی بایوس رو میزنید
باتری رو برعکس بزنید و جامپر روی حالت clear cmos بگذارید .بعد که بایوس رو زدید برگدونید به حالت اول و تست بگیرید . ایسی بایوس هم اگر مشابه دارید تعویض و تست کنید

درود

ببخشید ، من فایل رو از سایت رسمی خود ECS گرفتم این فایل با اون فایل چه فرقی میکنه ؟

و اون کارهایی که گفتید برای چی هست ؟ البته من تجربه زیادی در تعمیر مادربرد ندارم ، اما دلیل برعکس زدن باتری چیه ؟ وقتی باتری رو درمیاریم و CLR Cmos میکنیم مسلما همه چیز پیش فرض میشه و بعد هم آی سی رو برنامه ریزی می کنیم ، اما متوجه نشدم برعکس زدن باتری برای چی هست ؟

ولتاژ پین سوئییچ رو بگیر اگر کمتر از 3.3 نهایتا 3 ولت بود ایراد از ای سی ای او میباشد... حرارت ای او چک شود

ببخشید منظورتون از ولتاژ پین سویچ دقیقا کجاست / تشکر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
درود

ببخشید ، من فایل رو از سایت رسمی خود ECS گرفتم این فایل با اون فایل چه فرقی میکنه ؟

و اون کارهایی که گفتید برای چی هست ؟ البته من تجربه زیادی در تعمیر مادربرد ندارم ، اما دلیل برعکس زدن باتری چیه ؟ وقتی باتری رو درمیاریم و CLR Cmos میکنیم مسلما همه چیز پیش فرض میشه و بعد هم آی سی رو برنامه ریزی می کنیم ، اما متوجه نشدم برعکس زدن باتری برای چی هست ؟

ببخشید منظورتون از ولتاژ پین سویچ دقیقا کجاست / تشکر

این روش باعث کامل cmos clear شدن میشود . این کار رو تو خیلی موارد جواب گرفتم . کاری بود که تکنسین های فاکسکان هم پیشنهاد کردن به ما
کد گرفتید ؟

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
درود

در مورد برد بالا بیخیال تعمیرش شدیم و قرار شد یک برد کارکرده برای مشتری پیدا کنیم ، خلاصه یک برد کاملا سالم پیدا کرده و جایگزین کردم ، اما بعد از بستن برد و استارت کردن برد ، فن سی پی یو چند ثانیه چرخید و کلا خاموش شد :46000000:

وقتی دیدم اینطوری شده ولتاژهای پاور رو بررسی کردم دیدم ولتاژ استندبای که باید 5 ولت باشه ، دقیقا دو برابر شده و 10 ولت هست ! :bomba:

خلاصه پاور رو درست کردم ، اما الان دو تا برد خراب روی دستم مونده ، با توجه به اینکه میدونیم اشکال از پاور بوده و ولتاژ استندبای دو برابر شده امکان تعمیر هست یا نه ؟

این برد دوم کلا خاموش شده و هیچ عکس العملی نداره ، سوختگی ظاهری هم نداره و هیچ قطعه ای هم داغ نمیکنه ، مدل برد هم : Foxconn M61PMP هست .

M61PMP.jpg

بالا