آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست راهنمائی بجهت نمایش عدد1 تا 10 بوسیله سون سگمنت

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام
شوکول جان بابت وقتی که میزاری و راهنمائی میکنی خیلی متشکرم ازت
کارهای من صنعتی هستش و دور ور تجهیزاتی که نصب میکنم نویز بیداد میکنه اما با این وجود تا حالا که از PLC یا مینی PLC استفاده کرده ام هیچ خللی تو کارشون ندیدم و بخوبی دارن کار میکنن
برا اینکه بفهمیم AVR یا PIC یا ARM میتونه جای PLC رو بگیره یه شرحی از نمونه کارئی که انجام میدم برات مینویسم ببین میشه با میکرو راهش انداخت؟
این برنامه ورودی خروجی های زیادی میخواد،8 ورودی و 6 خروجی
شرح برنامه، ورودی 1 همیشه باید فعال باشه و اگه غیر فعال شد همه خروجی ها خاموش باید بشن ما ورودی سوم رو فعال میکنیم،بعد 5 ساعت خروجی 6 و3 به صورت دائم و خروجی 1 به صورت پالس 1 ثانیه ای روشن و سپس خاموش میشه،سپس ورودی دوم فعال میشه با فعال شدن ورودی 2 خروجی 5 به مدت 5 ثانیه روشن و سپس خاموش میشه وقتی خروجی 5 خاموش شد خروجی 2 روشن میشه و زمانی خاموش میشه که ورودی 3 غیر فعال باشه،بعدا ورودی 3 فعال میشه بعد از این هر 4 ساعت خروجی 5 یه ثانیه روشن و سپس خاموش میشه،هر زمان ورودی 6 فعال شد خروجی 4 روشن میشه و زمانی خاموش میشه که ورودی 5 فعال بشه
من این برنامه رو با لوگو نوشتم و در حال حاضر داره استفاده میشه ازش با میکرو چطور؟میشه نوشتش؟
سپاس

سلام . وظیفه هستش عزیز جان.
بله میشه با یه میکرو ساده Atmaga8 نوشتش ولی همون طور که گفتم نویز پذیری میکرو حتماً باید مدنظر قرار بگیره.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
سلام . وظیفه هستش عزیز جان.
بله میشه با یه میکرو ساده Atmaga8 نوشتش ولی همون طور که گفتم نویز پذیری میکرو حتماً باید مدنظر قرار بگیره.

خیلی ممنون از پاسخ شما دوست عزیز زنده باشین

بالا