آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست راهنمائی بجهت نمایش عدد1 تا 10 بوسیله سون سگمنت

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام خدمت اساتید و دوستان گل انجمن
یه سون سگمنت دارم که میخوام روش عدد 1 تا 10 رو نمایش بدم،برای تغیر عدد روی سون سگمنت دو تا کلید خواهیم داشت،یکی برای شمارش بصورت صعودی و دیگری شمارش به صورت نزولی
در صورت قطع برق مصرفی برد،نمایشگر هر عددی رو که هنگام قطع برق نشان میداد،پس از وصل مجدد برق همان عدد رو نشون باید بده،مثلا نمایشگر عدد4 رو نشون میده و برق در این لحظه قطع میشه،با وصل مجدد برق همون عدد4 باید نمایش داده بشه
لوازمی که نیازه هر چقد ساده تر باشه بهتر هستش
بسیار ممنونم

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
بر و بچ الکترونیک هیچ نظری،پیشنهادی چیزی ندارن؟؟::e0220::
این مشکل ما برا بچه های الکترونیک باید آب خوردن باشه که!!!!

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
سلام دوست عزیز
باید از میکروکنترلر استفاده کنید خیلی راحت میشه کافی عدد را توی EEPROM میکرو ذخیره کنید و در ابتدا برنامه اخرین مقدار ذخیره شده را بخونه و نشون بده
با هزینه حدود 30هزار تومان وسایلش هزینه داره

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
ممنون دوست عزیز
آقا ما انگشت رو هر کاری گذاشتیم سر از میکرو در آوردیم!کسی یا جایی هست میکرو رو آموزش بده؟یه کتاب AVRخریدم ،از چپ به راست خوندمش و از راست به چپ و بالا و پائین و همه جاشو گشتم اما چیزی دستگیرم نشد!نکه سخت باشه اما من کار نکردم،فکر کنم یه چیزی تو مایه های PLC خودمون باشه
خوشحال میشم اگه از دوستان در مورد آموزش میکرو راهنمائی بفرمایند که چطور میشه یاد گرفت
با تشکر

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام
ممنون دوست عزیز
آقا ما انگشت رو هر کاری گذاشتیم سر از میکرو در آوردیم!کسی یا جایی هست میکرو رو آموزش بده؟یه کتاب AVRخریدم ،از چپ به راست خوندمش و از راست به چپ و بالا و پائین و همه جاشو گشتم اما چیزی دستگیرم نشد!نکه سخت باشه اما من کار نکردم،فکر کنم یه چیزی تو مایه های PLC خودمون باشه
خوشحال میشم اگه از دوستان در مورد آموزش میکرو راهنمائی بفرمایند که چطور میشه یاد گرفت
با تشکر

همون روشی که انجام دادین روش بدی نیست اما حتماً باید کار عملی هم کنار مطالعه باشه. یه پروگرامر خوب تهیه کنین و با یه میکرو (مثلاً AVR) شروع به کار کنین. توی نت فیلمهای آموزشی مناسبی هم می تونین پیدا کنین. مثلاً [hide]KnowledgePlus(صفحه اصلي سايت)[/hide]
که فیلم های آموزشی بسیار مناسبی داره

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
همون روشی که انجام دادین روش بدی نیست اما حتماً باید کار عملی هم کنار مطالعه باشه. یه پروگرامر خوب تهیه کنین و با یه میکرو (مثلاً AVR) شروع به کار کنین. توی نت فیلمهای آموزشی مناسبی هم می تونین پیدا کنین. مثلاً hidden content may not be quoted
که فیلم های آموزشی بسیار مناسبی داره

با سلام
شوکول جان بابت راهنمائی و توجه تون بی نهایت سپاس گذارم

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
بدلیل مشغله کاری زیاد فعلا نتونستم دنبالش رو بگیرم ولی مشکلم رو با نمایشگر جریان(در اصل یه ولتمتر دیجیتال هستش) که تو اینوترهای جوشکاری استفاده میشه حل کردم ،شدیدا علاقمند این هستم که از میکرو تو کارام استفاده کنم،دوست عزیز یه سوال با مینی plc آشنا هستین؟ آیا برای کار های کوچیک عملیاتی مثل شمارش و تایم گیری و مقایسه رو میشه با میکرو انجام داد؟ در حال حاضراز مینی plc اسمارت لوگو که ساخت ایران هم هستش تو کارهام استفاده میکنم اما بیشتر مواقع چیزی که من نیاز ذارم یه برنامه ساده و یه خروجی و چند تا ورودی هستش و لوگو بیش از نیاز یه برنامه ساده س و مثل اینه به تریلی بار وانت پراید رو بزنی!:smin:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام
بدلیل مشغله کاری زیاد فعلا نتونستم دنبالش رو بگیرم ولی مشکلم رو با نمایشگر جریان(در اصل یه ولتمتر دیجیتال هستش) که تو اینوترهای جوشکاری استفاده میشه حل کردم ،شدیدا علاقمند این هستم که از میکرو تو کارام استفاده کنم،دوست عزیز یه سوال با مینی plc آشنا هستین؟ آیا برای کار های کوچیک عملیاتی مثل شمارش و تایم گیری و مقایسه رو میشه با میکرو انجام داد؟ در حال حاضراز مینی plc اسمارت لوگو که ساخت ایران هم هستش تو کارهام استفاده میکنم اما بیشتر مواقع چیزی که من نیاز ذارم یه برنامه ساده و یه خروجی و چند تا ورودی هستش و لوگو بیش از نیاز یه برنامه ساده س و مثل اینه به تریلی بار وانت پراید رو بزنی!:smin:

راستش نه! با مینی plc و امثالهم آشنا نیستم. تاحدی با میکرو AVR کار کردم و البته توی برنامه ام هست که تسلطم رو روی میکرو بیشتر کنم. برنامه های ساده با میکرو نوشتم و دارم کم کم جلو میرم. برای کارهای دم دستی، AVR خیلی خوبه. برای کارهای صنعتی تر توصیه میشه که از PIC و ARM استفاده بشه چون نویز پذیری AVR بیشتر از اون هاست.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
راستش نه! با مینی plc و امثالهم آشنا نیستم. تاحدی با میکرو AVR کار کردم و البته توی برنامه ام هست که تسلطم رو روی میکرو بیشتر کنم. برنامه های ساده با میکرو نوشتم و دارم کم کم جلو میرم. برای کارهای دم دستی، AVR خیلی خوبه. برای کارهای صنعتی تر توصیه میشه که از PIC و ARM استفاده بشه چون نویز پذیری AVR بیشتر از اون هاست.

با سلام
شوکول جان بابت وقتی که میزاری و راهنمائی میکنی خیلی متشکرم ازت
کارهای من صنعتی هستش و دور ور تجهیزاتی که نصب میکنم نویز بیداد میکنه اما با این وجود تا حالا که از PLC یا مینی PLC استفاده کرده ام هیچ خللی تو کارشون ندیدم و بخوبی دارن کار میکنن
برا اینکه بفهمیم AVR یا PIC یا ARM میتونه جای PLC رو بگیره یه شرحی از نمونه کارئی که انجام میدم برات مینویسم ببین میشه با میکرو راهش انداخت؟
این برنامه ورودی خروجی های زیادی میخواد،8 ورودی و 6 خروجی
شرح برنامه، ورودی 1 همیشه باید فعال باشه و اگه غیر فعال شد همه خروجی ها خاموش باید بشن ما ورودی سوم رو فعال میکنیم،بعد 5 ساعت خروجی 6 و3 به صورت دائم و خروجی 1 به صورت پالس 1 ثانیه ای روشن و سپس خاموش میشه،سپس ورودی دوم فعال میشه با فعال شدن ورودی 2 خروجی 5 به مدت 5 ثانیه روشن و سپس خاموش میشه وقتی خروجی 5 خاموش شد خروجی 2 روشن میشه و زمانی خاموش میشه که ورودی 3 غیر فعال باشه،بعدا ورودی 3 فعال میشه بعد از این هر 4 ساعت خروجی 5 یه ثانیه روشن و سپس خاموش میشه،هر زمان ورودی 6 فعال شد خروجی 4 روشن میشه و زمانی خاموش میشه که ورودی 5 فعال بشه
من این برنامه رو با لوگو نوشتم و در حال حاضر داره استفاده میشه ازش با میکرو چطور؟میشه نوشتش؟
سپاس

آخرین ویرایش:
بالا