آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن و تصویر ندادن لپ تاپ toshiba tecra A8-s8514

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
سلام
این لپ تاپ روشن میشه ولی تصویر نداره(تست crt هم تصویر نداره)
چندتا از خازن های زیر و روی چیپ گرافیک دو طرف بوق میزنن ولی با اهم16تا20
به نظر شما چیپ سوخته اگه نه مشکل از کجاست
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: blacknaki

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بوق زدن هر دو سمت خازن های مربوط به چیپ همیشه دلیل بر معیوب بودن چیپ نیست .بهتره قدم به قدم جلو برید و سریعا دست روی چیپ نذارید .ابتدا هارد و DVD و ماژول وای فای رو از مادربرد جدا کرده و باتری بکاپ رو تست و در صورت افت ولتاژ تعویض نمائید .مادربرد و زیر چیپ ها رو با تینر شستشو داده و تمیز کنید و پس از خشک شدن کامل تست کنید .با جدا کردن فلت LCD مجددا با CRT تست کنید .کلیه فلت ها و سوکت ها رو جدا کرده و پس از تمیز کردن مجددا وصل کنید .رم ها رو بصورت تکی وصل کرده و اگه براتون مقدور هست با رم دیگه ای تست کنید .ولتاژ قسمت های مختلف رو اعلام کنید .
موفق باشید .

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
سلام
همه قطعات رو جدا کردم و رم هاش رو یکی یکی تست کردم که نشد
ولتاژ اسلت رم 1.8
چیپ شمالی 1.5
گرافیک و سی پی یو هم 1.5 ولت
باطری بکاپ 2.5 ولت
شرمنده یکم طول کشید
با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
فعلا در شرایط حاضر ،تنها ولتاژ مشکوک ،ولتاژ باتری بکاپ هست .باتری رو تعویض و نتیجه رو اعلام کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: blacknaki

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
سلام
یه بار دیگه برد رو کامل با اسپری 600 شتشو دادم و مشکل حل شد
با تشکر

Homauon01

کاربر
2021-12-28
2
2
باسلام دوستان من یک لب تاپ دارم چند روزی بود LCD سمت چپ قسمت پایین گاهی سوسو میزد بعد برطرف میشد امروز دیدم تصویر دارم ولی نور صفحه رفت خاموش و روشن کردم درست شد دوباره چند دقیقه بعد دوباره نور رفت به نظر شما علت چی میتونه باشه دوستان ؟ ممنون میشم اگه جواب بدهید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
باسلام دوستان من یک لب تاپ دارم چند روزی بود LCD سمت چپ قسمت پایین گاهی سوسو میزد بعد برطرف میشد امروز دیدم تصویر دارم ولی نور صفحه رفت خاموش و روشن کردم درست شد دوباره چند دقیقه بعد دوباره نور رفت به نظر شما علت چی میتونه باشه دوستان ؟ ممنون میشم اگه جواب بدهید

سلام . سوکتهای فلت رو و سوکتهایی که روی lcd و مین هست و فلت بهش میخوره رو سرویس کنید .باحتمال زیاد مشکل رفع بشه

بالا