آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اعوجاج تصویر در کارت گرافیک Geforce 8400 512MB DDR2

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام و درود

یک کارت گرافیک GForce 8400 512MB DDR2 PCI-EX هستش که تصویر آن به شدت اعوجاج دارد تمام تصویر را خطهای افقی تشکیل داده است . البته تصویر اصلی کامپیوتر

و نوشته های کامپیوتر تقریباً قابل مشاهده است ولی تصویر خیلی اعوجاج دارد و خطها تند و سریع تکان میخورند .

خروجی DVI رو هم تست کردم . مشکل همانگونه بود

تابحال این ایراد را تجربه نکرده بودم . نظر شما در موزد این مشکل چیست ؟ راه حل آن به چه صورت می باشد ؟

لطفاً راهنمایی کنید

با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با کارت گرافیک دیگه ای تست کنید تا مطمئن شوید که ایراد از کارت گرافیک هست .از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کنید .خازن های گرافیک رو از نظر ضایعه فیزیکی مثل باد کردن و داغ شدن بررسی کنید .زیر چیپ گرافیک و هم چنین بافر ها رو با تینر کاملا تمیز کرده و تست کنید .در صورت باقی بودن مشکل ،حین روشن کردن روی چیپ گرافیک فشار آورده و تست کنید آیا تغییری حاصل می شود یا خیر .
موفق باشید .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
دوست خوبم
با کارت گرافیک دیگه ای تست کنید تا مطمئن شوید که ایراد از کارت گرافیک هست .از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کنید .خازن های گرافیک رو از نظر ضایعه فیزیکی مثل باد کردن و داغ شدن بررسی کنید .زیر چیپ گرافیک و هم چنین بافر ها رو با تینر کاملا تمیز کرده و تست کنید .در صورت باقی بودن مشکل ،حین روشن کردن روی چیپ گرافیک فشار آورده و تست کنید آیا تغییری حاصل می شود یا خیر .
موفق باشید .

با سلام

از لحاظ خراب بودن گرافیک مطمئنم . تست کردم با کارت دیگه

خازن ها بادکردگی و ضایعه فیزیکی هم ندارد . ولی توصیه های دیگر را حتما انجام میدهم و نتیجه را اعلام می کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام

زیر بافرها رو با تینر کاملاً تمیز کردم . تست کردم . ایراد برطرف نشده بود .

روی چیپ فشار آوردم در حین کارکرد سیستم ولی تغییری به وجود نیامد . فکر نمیکنم چیپ قلع مردگی داشته باشه .

قطعات روی برد هم هیچکدام داغ نمیکردند .

نظرتان چیست ؟

با تشکر

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
کارت گرافیک، روی چندتا سیستم دیگه هم امتحان کردی؟

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
کارت گرافیک، روی چندتا سیستم دیگه هم امتحان کردی؟

سلام

دوست عزیز مطمئنم کارت خراب هستش . این کارت از اول روی اون سیستم بوده . بعد یکدفعه خود به خود اینطور شده است .

من کارت رو خارج کردم از داخل کیس و یه کارت دیگه جایگزینش کردم دیدم مشکل برطرف شد . این مشخصه که کارت مشکل پیدا کرده . دلیلی نداره روی سیستم دیگه

تستش کنم . یه کارت گرافیک سالم به جای این کارت روی سیستم گذاشتم . مشکل کاملاً برطرف شد .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
اگر از صفحه یک عکس میگذاشتید دقیقا بهتون میگفتم ارتفیکت gpu هست یا رم ؟

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849

پیوست‌ها

• 76.9 کیلوبایت بازدیدها: 129
  • 76.9 کیلوبایت بازدیدها: 126

royaali

کاربر
2015-07-25
115
341
دوست عزیز ریزولشین را تغییر دهید اگه نمی توانید کار کنید موقع بالا آمدن اف 8 رابزنید و با ویجی مود بالا بیایید . ببینید در رزولیشن پایین مشکل رفع میشه

بالا