آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل کارت گرافیک 8400-1gb

roohia

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-11
233
260
دوستان سلام
یه سیستم برام آوردن که تقریبا هر 5ثانیه یه بار ریست میشه که با تست یک گرافیک روی سیستم مشخص شد که از گرافیک هستش...
اساتید لطف کنند برا تعمیر گرافیک راهنمایی بفرمایند...

تشکر فراوان:66000000::66000000::66000000:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
لطفا توضیحات کامل تری نسبت به مورد تعمیر ارائه کنید .آیا در این 5 ثانیه تصویر داشتید ؟تصویر بصورت نرمال بود یا اصلا تصویر نداشتید ؟در ضمن گرافیکی که باهاش تست کردید هم رده با این گرافیک بود یا پائین تر یا بالاتر بود ؟در اولین قدم قطعات رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .خازن های روی کارت گرافیک رو از نظر باد کردن چک کنید ،همچنین خازن هایSMD که بصورت ردیفی در قسمت پشت و سمت اسلات قرار گرفته اند رو از نظر پریدن و یا سوختن بررسی کنید .هیت سینک رو بردارید و خمیر سیلیکون رو اگه خشک شده،پاک و از خمیر تازه استفاده کنید .اگه مشکل پابرجا بود زیر چیپ گرافیک رو با تینر کاملا تمیز کرده و بعد از اطمینان از خشک شدن کامل ،تست کنید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

roohia

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-11
233
260
دوست خوبم
لطفا توضیحات کامل تری نسبت به مورد تعمیر ارائه کنید .آیا در این 5 ثانیه تصویر داشتید ؟تصویر بصورت نرمال بود یا اصلا تصویر نداشتید ؟در ضمن گرافیکی که باهاش تست کردید هم رده با این گرافیک بود یا پائین تر یا بالاتر بود ؟در اولین قدم قطعات رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .خازن های روی کارت گرافیک رو از نظر باد کردن چک کنید ،همچنین خازن هایSMD که بصورت ردیفی در قسمت پشت و سمت اسلات قرار گرفته اند رو از نظر پریدن و یا سوختن بررسی کنید .هیت سینک رو بردارید و خمیر سیلیکون رو اگه خشک شده،پاک و از خمیر تازه استفاده کنید .اگه مشکل پابرجا بود زیر چیپ گرافیک رو با تینر کاملا تمیز کرده و بعد از اطمینان از خشک شدن کامل ،تست کنید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

دوست عزیز ممنون از اینکه جواب دادید

1- اینکه تصویر نمیده اصلا
2- هیچ قطعه ای روی گرافیک داغ نمیکنه
3- با کارت گرافیک 9400 تست زدم گه سیستم هیچ مشکلی نداره
4- خازن ها بادکردگی نداره
5- قطعات smd از لحاظ ظاهری مشکلی ندارن
6- چیپ را من با اسپری خشک تمیز کردم ولی باز هیچ تغییری نداشت
7- حتی چیپ را هیت کشی کردم ولی باز همونجوریه...

لطفا راهنمایی کنید:busted_red::busted_red:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوست عزیز ممنون از اینکه جواب دادید

1- اینکه تصویر نمیده اصلا
2- هیچ قطعه ای روی گرافیک داغ نمیکنه
3- با کارت گرافیک 9400 تست زدم گه سیستم هیچ مشکلی نداره
4- خازن ها بادکردگی نداره
5- قطعات smd از لحاظ ظاهری مشکلی ندارن
6- چیپ را من با اسپری خشک تمیز کردم ولی باز هیچ تغییری نداشت
7- حتی چیپ را هیت کشی کردم ولی باز همونجوریه...

لطفا راهنمایی کنید:busted_red::busted_red:

خازنها باید تست بشن با خازن سنج . از نظر ظاهری نشتی رو همیشه نمیشه تشخیص داد .

roohia

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-11
233
260
دوست عزیز با تشکر از کمکتون ولی خازن ها چک شدن که مشکلی نداشتن...

:11722:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، اگر مواردی را که فرمودید ، به درستی انجام دادید . پس میماند موارد زیر :
در این سری خرابی ماسفت بسیار بسیار شایع است این مورد را به دقت و درستی بررسی فرمایید
البته در مواردی هم در این سری داشتم که ایراد از چیپ بود و به علت اینکه بصرفه نبود از خیر تعویض چیپ یا ریبال آن گذشتم و از اوراقی آن استفاده کردم
موفق باشید

roohia

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-11
233
260
با درود
همکار گرامی ، اگر مواردی را که فرمودید ، به درستی انجام دادید . پس میماند موارد زیر :
در این سری خرابی ماسفت بسیار بسیار شایع است این مورد را به دقت و درستی بررسی فرمایید
البته در مواردی هم در این سری داشتم که ایراد از چیپ بود و به علت اینکه بصرفه نبود از خیر تعویض چیپ یا ریبال آن گذشتم و از اوراقی آن استفاده کردم
موفق باشید

ممنون از راهنماییتون ایراد از چیپ بود:narahat:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajan

ajan

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-21
515
1,472
ایران عزیزم
سلام دوست من نگران نباش

اگر بلدی از اواقی های یک چیپ بزن دنبال بگرد توی بازار پیدا می کنه گریه هم نکن ما هم گریه می گیره از دست وسایل که تعمیر نمی شه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amingpx
بالا