آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریستارت مکرر مادربورد GIGABYTE P41T-D3 REV:1.4

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

azzaa

کاربر
2013-04-07
116
63
با سلام و احترام

مادربورد

GIGABYTE P41T-D3 REV:1.4

دارم که تصویر میده ولی دوثانیه بعد از تصویرد دادن ریستارت میشه و این چرخه ادامه داره

از اساتید محترم خواهش دارم ما را راهنمایی کنند برای رفع این ایراد

با تشکر

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با سلام و احترام

مادربورد

دارم که تصویر میده ولی دوثانیه بعد از تصویرد دادن ریستارت میشه و این چرخه ادامه داره

از اساتید محترم خواهش دارم ما را راهنمایی کنید برای رفع این ایراد

با تشکر

کد دیباگر ؟
با گرافیک آنبرد تست میکنی یا با گرافیک pcie ?
بایوس زدی ؟

azzaa

کاربر
2013-04-07
116
63
کد دیباگر ؟
با گرافیک آنبرد تست میکنی یا با گرافیک pcie ?
بایوس زدی ؟
این مادربورد آنبورد نداره
دیباگر کد 26 میده
تصویر هم میده ولی یک الی دو ثانیه بعدش ریستارت میشه
بایوس نزدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

y4ser

کاربر
2015-02-01
13
5
سلام دوست عزیز
با پاور دیگر تست کنید
کد 26 در بیشتر مواقع مربوط به رم میباشد
برد را با تینر تمیز کنید مخصوصآ اسلت های رم را
رم دیگری را هم آزمایش کنید...

آخرین ویرایش:

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام با اجازه اساتید... من هم چند روز پیش همین مورد رو داشتم که بعد از برسی رم و گرافیک و شستشوی مادر بورد و ... اخر سر پاور رو باز کردم و دیدم یکی از خازنها ..(فکر کنم کنار هیتسینک اول بود ) باد کرده که با تعویض خازن مورد نظر و تمیز کزذن پاور مشکل حل شد.

azzaa

کاربر
2013-04-07
116
63
با سلام با اجازه اساتید... من هم چند روز پیش همین مورد رو داشتم که بعد از برسی رم و گرافیک و شستشوی مادر بورد و ... اخر سر پاور رو باز کردم و دیدم یکی از خازنها ..(فکر کنم کنار هیتسینک اول بود ) باد کرده که با تعویض خازن مورد نظر و تمیز کزذن پاور مشکل حل شد.

این مشکل از پاور نیست با چند پاور گرین و رد مکس تست شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
با سلام و احترام

مادربورد

از اساتید محترم خواهش دارم ما را راهنمایی کنید برای رفع این ایراد

با تشکر

سلام
امیدوارم بعد از توصیه دوستان مثل شستشو و یا بایوس زدن ، مادربرد را با چند CPU و یا چند رم و یا چند کارت گرافیک هم تست کرده باشی ، اگه دیدی مشکل پابرجا بود ببین فتهای اطراف CPU و حتی سایر قطعات بیش از حد داغ نمی کند ، اینها خیلی مهم هستند ، در قسمت پست تجربیات تعمیرات مادربرد در خصوص یه مادربرد توضیح دادم که فتهای اطراف CPU به شدت داغ می کردند و با تعویض IC PWM درست شد چون ولتاژ اشتباهی ارسال می کرد، همه این جوانب را بررسی نمائیید ، اگه دیدی هیچ چیز غیر طبیعی ندیدی ایراد چند نوع میتونه باشه که یکی از دوستان هم عرض کرده که می تونه هم از I/O باشه ،نکته سایر قطعات دیگرمثل IC صدا یا LAN و حتی IC Clock و در نهایت چیپ جنوبی هم میتونه ایراد داشته باشند یا مثلا سایر فتها مانند فتهای VDDQ و غیره را هم بررسی کنید یا IC Controler RAM ....
البته ناگفته نمونه قبل از استارت زدن مادربرد ولتاژگیری فرانت پنلها و مثل ولتاژهای RUN و استتندبای را هم بررسی کنید ، باطری Cmos را از لحاظ ولتاژی چک کنید ، همه چیز را بررسی کن میتونه یه چیز ساده هم باعث ریست شدن مدام شود...
موفق باشید...

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا